Do Mia Moov lze prostřednictvím programu MioMore Desktop nahrát nové databáze zájmových bodů. Zdroj je potřeba mít ve formátu CSV, a v této struktuře:
7.620163, 47.541416, St. Jakob Park
7.465159, 46.962162, Stade de Suisse
6.128482818603516, 46.17721547253262, Stade de Geneve
8.503503, 47.383162, Letzigrund
Na první místě je zeměpisná délka (longitude), na druhém zeměpisná šířka (latitude), na třetím název bodu.
Převodní program GPSbabel umí do formátu CSV převést úplně cokoli. Jen je problém v tom, že přehazuje délku a šířku, na prvním místě je u něj zeměpisná šířka. Ostatně udávat polohu způsobem šířka a až potom délka je běžnější než způsob, který používá Mio.
Zatím jsem přišel jen na trochu komplikovaný postup, který využívá formát formát unicsv. Postup je následující:
1. krok
Zdrojový soubor (GPX, KML, cokoli) převedu na CSV. Dá se použít okenní nádstavba GPSBabelGUI.exe nebo jednoduchý příkaz.
gpsbabel.exe -i gpx -f C:\soubor.gpx -o csv -F C:\soubor.csv
2. krok
Tento soubor otevřu třeba v Poznámkovém bloku a na první řádek doplním strukturu, které chci dosáhnout. Vypadá to potom třeba takhle (testuji databázi notářů z POI.cz):
lon, lat, name
49.19193, 16.61067, Bartakova Marie Brno Masarykova 31
49.78306, 14.68916, Benkova Jana Benesov Masaryk. nam.158
49.19725, 16.61087, Bernard Pavel Brno Jezuitska 13
3. krok
Pomocí unicsv, který si přečte strukturu v prvním řádku provedu konverzi do dalšího CSV. Opět lze použít okenní rozhraní, nebo příkaz:
gpsbabel.exe -i unicsv -f C:\soubor.csv -o csv -F C:\soubor2.csv
Výsledný soubor lze prostřednictvím MioMore Desktop nahrát do Mia. Buď jako nová kategorie nebo aktualizace některé z vestavěných. Ikona kategorie musí být ve formátu PNG.
Tento postup je funkční, ale lepší by určitě bylo najít nějaký jednodušší, kde by nebylo nutné konverzi řešit ve dvou stupních. Napadá někoho lepší řešení?