TOM TOM Start 25 EU45 Lifetime RDS-TMC nefunguje

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Naranyan 31. 5. 2017 23:03

Zdravím, koupil jsem tuto navigaci -> https://www.czc.cz/tomtom-start-25-eu45 ... 70/produkt
k tomu jsem na Ebayi dokoupil tento RDS-TMC kabel -> http://www.ebay.com/itm/192138680531

No, i když mi po zapnutí navigace hlásí, že je příjmač RDS-TMC připojen a vpravo se po nějáké době objeví na displeji dopravní info jaksi.. chybí defacto veškerá "data".. Jen výjimečně se objeví práce na silnici, která sice odpovídá realitě, ale hlášení o kolonách apod naprosto vůbec nefunguje (díky poslechu rádia jsem věděl, že na cestě jsou i víc než hodinové kolony). Zkoušel jsem i ruční ladění na frekvence ČRO pro příjem RDS-TMC ale zcela bez úspěchu. Ví někdo, co s tím, jak tuhle věc zprovoznit ?
Naranyan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Akan 15. 6. 2017 11:03

Zevrubně popsáno zde:
Volba "Ostatní navigační témata", a následná volba "Proč je u nás RDS-TMC k ničemu".

Podobně nefunguje i nejnovější přenos "Dopravních informací" po GSM do nejdražších TT GO.

Nejde totiž o problém zařízení GPS s přijímačem RDS-TMC ani o problém Českého rozhlasu, nýbrž o problém fungování našeho "Jednotného Systému Dopravních Informací".

Přitom nelze obvinit TomTom, že neuvádí správné informace o svých výrobcích.
Ty totiž jinde v EU fungují lépe, v Německu nejlépe, v Itálii všelijak atd.
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod Naranyan 18. 6. 2017 15:24

Díky za zprávu, což bych měl i neměl radost zároveň (pokud by chyba nebyla u mne).
Jenže...
Kolega vytáhl při jedné z jízd vlastní TomTom navigaci (jedna z vyšších, možná i nejvyšších řad) a tam se mu krásně přesně všechno zobrazovalo, každé zdržení, kolony třeba i jen 10ti minutové.. No zkrátka, zatímco on "tahal moře dat" a jak se i následně ukázalo přesných informací, moje navigace byla zcela "potichu" :-( .

Chvílemi jsem měl podezření, jestli chyba není v tom, že kabel je z německa a třeba není s našimi RDS-TMC službami kompatibilní či co... ?
Naranyan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Akan 19. 6. 2017 10:59

Kabel s přijímačem RDS-TMC od TomTom pracuje v celém rozsahu FM jak je potřebné.
Není nutno nic jiného, než mít dobrý příjem signálu.
Stav signálu je indikován v zeleném terčíku na svislém indikátoru,
je tam vidět průběh ručního ladění a částečný nebo plný kontakt, viz popis přijímače.

Pokud jde o kolegu a jeho lepší dopravní info, bylo by vhodné uvést co měl on za typ GPS TomTom.
Pokud on měl o něco více informací, pak musel mít nějakou jinou předplacenou službu.
To by mohlo být ve spojitosti se systémy TomTom pro dopravce.

Na vláknu "TomTom Traffic - SIM" hledám někoho, kdo by se k přenosům dopravních informací přes SIM
a Smartphone vyjádřil. Bylo by dobré kdyby se kolega do toho zapojil.
Akan
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků