TomTom Traffic - SIM

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Akan 3. 5. 2017 12:03

Má někdo zkušenost nebo zaručenou vědomost v jakém rozsahu se v ČR přenáší informace o dopravní situaci do GPS TT 6000 přes vestavěnou kartu SIM? Je to stejná informace jako FM přenášené RDS-TMC nebo je to šírší, obsažnější a když ano, tak z jakého zdroje? V EU je to RDS-TMC a DAT+? Nebo jakkoli jinak ale prosím fakta.
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod szantus 3. 5. 2017 20:11

Něco k tvému dotazu...
http://mobil.idnes.cz/tomtom-bojuje-proti-kolonam-revoluce-nebo-posledni-nadech-navigaci-1f9-/navigace.aspx?c=A111021_151854_navigace_kor
http://forum.navigovat.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=27&t=1152929
V mobilní branži od roku 1997 - můj první: Ericsson GA628, pak dlouhá řada...
Nyní Huawei Mate 10 a 20 Pro, iPhone 12 mini, Samsung S24 - 8/256GB, iPad Mini Cellular (2021), Win 10 PC/Win 11 NTB.
szantus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akan 4. 5. 2017 09:27

Děkuju Szantus.
Nicméně to kam tvůj odkaz směřuje jsme si už vyříkali v minulosti a nikam jsme se tím vědomostně neposunuli.
Zde by pomohlo, kdyby se nějaký vlastník TT GO se SIM nebo SmartPhone vyjádřil o svých zkušenostech a porovnal to s úrovní přijímanou z FM RDS-TMC. To, že v EU fungují informace o dopravě lépe víme. Víme i kdo se s kým integroval a co koupil Vodafon jakožto součást TomTom. Nevíme co se v tomto směru děje v ČR.
Další věcí je k čemu přenos SIM v ČR poslouží, když většinou není dostatek kapacitně vyhovujících objízdných tras k dálnicím.

Na ostatních silnicích se jako každoročně touto dobou rozbíhají opravy mostů a v obcích kanalizací atd. Tyto věci se na Dopravních informacích objevují nebo i ne, jejich odvolání bývá nepřesné a na RDS-TMC se vyskytují jen výjimečně. Takže je-li výhradním zdrojem Jednotný systém dopravních informací, SIM přenos se od FM RDS-TMC obsahově neliší a nemá cenu si jej pořizovat stejně jako přenos po SmartPhone.
Smysluplná je pak koupě některého TT Start popřípadě VIA.
P.S.
Opět jsme na úrovni úvah a ne na hodnověrné informaci.
Takže prosím znovu jen fakta, kterými se posuneme vědomostně dál.

Příklad.
Plán cesty Brandýs nad Labem – Libochovice a skutečné provedení.

Na Mapy.cz se vytvoří trasa s převahou po dálnicích D10 a D8, při přetažení na kratší trasu skrze Polerady a Mratín na D8 trasu přestaví.

Na plánovači TomTom My Drive se vytvoří tři nabídky tras, jedna skrze Polerady
a Mratín na D8.

Na TomTom GO 950T se připraví trasa shodně s TomTom My Drive, skrze Polerady
a Mratín na D8.

Na Dopravniinfo.cz jsou přitom na trase v Brandýse a Poleradech celkem 3 úplné uzavírky, které se za jízdy podle TT GO 950T se zapnutým přijímačem RDS-TMC neobjeví.

Může někdo s GO vybaveným pro TT Traffic přenosem SIM nebo SmartPhone ověřit, že se trasa vytváří jinak a to s respektem k uzavírkám?

Může někdo podle svých konkrétních poznatků říci, že přenos informace o dopravních problémech je s přenosem SIM nebo SmarPhone lepší než při přenosu FM RDS-TMC a to ve smyslu obsahu?

Dodatek závěrem:
Na plánovači "Dopravniinfo.cz" se při zadání trasy přes Polerady tato vytvoří skrze zobrazené uzavírky.
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod Rubic 7. 5. 2017 17:19

K "dodatku" - máš pravdu, ale dole je ještě volba - mimo dopravní uzavírky.
Garmin Nüvi 765T Lifetime, CN Europe NT 2020.20_ 3D, CN_Europe_NT_2020.20, Atlas_Czech_2012_NT_3D budovy, Adresy_CR_v2, Garmin_Express v7.5.0.0
Rubic
Junior

Odeslat příspěvekod Akan 8. 5. 2017 08:51

Děkuju Rubic.
Podívám se na to a zkusím si to opravit (myslím u sebe).
Nicméně ze včerejška:
Na 76 km D3 ve směru Praha na dálniční tabuli inzerována "Havárie", na FM RDS-TMC nic, na místě samém za několik minut po jakémkoli střetu ani památka.
P.S.
To jsme ale už v jiném tématu, Proč je u nás ... atd.
Zabývám se tím, bledne mi displej na GO 950 a hledám něco pro zde i jinde.
Možná je nás víc, co řešíme zda vyměnit obrazovku nebo koupit novou "navi".
Inzerce je plná úžasností, skutečnost jako vždy střízlivější.
P.P.S.
Plánovač "Dopravniinfo" (jen pro úplnost a nijak jinak):
Při zadání z Brandýsa do Libochovic přes Polerady, Mratín při otevření "Rozšířené vyhledávání" a vypnutí "I přes úplné uzavírky" se trasa vytvoří přes Mratín. Při zadání jen přes Polerady se trasa nevytvoří. Na podrobnou přípravu mám-li dost času je to dobré, i když je mi nelogické proč plánovat i přes úplnou uzavírku.
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod lukowicz 6. 7. 2017 07:24

Mám placenou apk TomTom GO Mobile a že by se mi za poslední 3 roky stalo že bych stál v koloně nebo mne to zavedlo někam špatně , tak musím prohlásit že TomTom je špička v dopravních info. S Waze to byla vždy tragedie
Proto uvažuji o koupi nové řady TT Go 6000.
lukowicz
Junior

Odeslat příspěvekod rols 6. 7. 2017 10:47

Akan píše:Může někdo podle svých konkrétních poznatků říci, že přenos informace o dopravních problémech je s přenosem SIM nebo SmarPhone lepší než při přenosu FM RDS-TMC a to ve smyslu obsahu

Používal jsem v práci navigaci Go730 s TMC a je to tragické, už jsem se naučil že na informace o situaci na silnici/dálnici je nutné se nespoléhat.
Před necelým půlrokem mi byla zakoupena nová navigace VIA52, kde jde využít jak TMC "přes rádio", tak po spojení s telefonem (Bluetooth) a využití hotspotu je možné přijímat daleko spolehlivější dopravní informace.
Přenese se tam vše co je na MyDrive. Zdroj informací mi znám není, ale vím že je na ně vcelku spoleh.
Obrázek
Doporučující kód na 300 Kč od Twista najdeš v mém profilu.
rols
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukowicz 7. 7. 2017 08:25

Pokud to dobře chápu, tak TT využívá data z pohybu všech SIM v sítích operátorů . Nevím sice jak to maji ošetřené právně, alias soukromí uživatelů. Najedím po Evropě ročně cca 80t km a bez zádrhelu. Jediné co mne mrzí tak že jim chybí pokrýt Live Trafficem Chorvatsko, Rumunsko, Srbsko a státy nahoře LT,LV,EST :(


EDIT: Dobrá zpráva http://corporate.tomtom.com/releasedeta ... id=1030689

-- 7. 7. 2017 09:32 --

Tady ještě menší vysvětlení jak funguje info do TT Trafic https://www.tomtom.com/lib/img/REAL_TIM ... EPAPER.pdf
lukowicz
Junior

Odeslat příspěvekod rols 7. 7. 2017 08:57

Použití služby "TomTom Traffic" mají ošetřeno v jejich odsouhlasení, viz návod

3. Budete-li o to požádáni, vyjádřete výběrem možnosti Ano souhlas se zasíláním informací společnosti TomTom. Poznámka: Pokud se zasíláním informací společnosti TomTom nesouhlasíte, nemůžete služby TomTom používat.
Doporučující kód na 300 Kč od Twista najdeš v mém profilu.
rols
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mojmax 8. 7. 2017 17:55

lukowicz píše:Mám placenou apk TomTom GO Mobile a že by se mi za poslední 3 roky stalo že bych stál v koloně nebo mne to zavedlo někam špatně , tak musím prohlásit že TomTom je špička v dopravních info. S Waze to byla vždy tragedie
Proto uvažuji o koupi nové řady TT Go 6000.


Já jsem tedy s Wazem naprosto spokojen, hlavní věc je, že je zdarma.
mojmax
Junior

Odeslat příspěvekod Akan 10. 7. 2017 10:54

K poznámce Použití služby "TomTom Traffic" mají ošetřeno v jejich odsouhlasení, viz návod

3. Budete-li o to požádáni, vyjádřete výběrem možnosti Ano souhlas se zasíláním informací společnosti TomTom. Poznámka: Pokud se zasíláním informací společnosti TomTom nesouhlasíte, nemůžete služby TomTom používat.[/quote]

Tato licenční podmínka se původně nevztahovala na aktuální pohyb po naplánované trase. Vztahovala se na údaje které jsou k dispozici v TT navigaci po skončení jízdy. Ty se stahují po připojení na některý z nástrojů (TT Home, TT Drive ap.). Není jasné, zda je možné stahovat údaje za jízdy přes vestavěnou SIM. Přes "SmartPhone" by to technicky bylo možné. Je otázkou do jaké míry by oba způsoby byly legální.

P.S.
Mou snahou je získat pravdivé informace o tom jaký je užitný rozdíl mezi kupovanou výbavou pro RDS-TMC a kupovanou výbavou Live Traffic. A dále, zda je nutné si přikoupit nějakou službu k Live Traffic, což v minulosti bylo potřebné s tím, že to fungovalo mimo ČR.

Tedy "Funguje Live Traffic" v ČR tak jako v GE, FR, UK atd. aniž si musím k TT GO 6000 etc. něco dokoupit?
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod lukowicz 13. 7. 2017 19:55

Tak předpokládám, že pokud mám zakoupenou celou Evropu a v ceně je celoevropský TT Trafic a perfektně odzkoušený tak na PNA navi bude to samé. Samozřejmě chápu mám svou SIM, kdežto TT dává svoji. No nic asi obětuju 11tkč a zkusím to :D
lukowicz
Junior

Odeslat příspěvekod Akan 14. 7. 2017 12:53

Nechci být vlezlý, musím však znovu připomenout, že přenos informace pomocí SIM karty je GSM, stejně jako přenos pomocí "SmartPhone".
Otázkou je, kde se informace sebrané z jedoucích aut zpracovávají a kdo je do distribuce dává.
V EVROPĚ jsou to různé národní a nadnárodní nebo i ziskové organizace.
Tam bylo nutno v minulosti platit některou zvláštní službu, kterou zprostředkovával například ADAC, Becker, Vodafon, BMW, Mercedes atd. Vodafon s TomTom k tomu uzavřeli dohodu a nakonec fúzi.
Tomu a Vodafonu jsme se zde věnovali už v minulosti dostatečně.
U nás doma byla taková placená služba, dnes o ní není slyšet.
Náš národní Jednotný systém dopravních informací dodává zpracované informace TMC které vysílá na FM Český rozhlas modulací RDS, která běží na pozadí toho co posloucháme.
Kmitočty a stanice ČR jsme tu probrali také dostatečně.
O tom, že by JSDI dodával lepší informace k šíření našim operátorům GSM tu nikdy nebyla řeč.
Kdyby ano, mlčeli by o tom nebo by to použili ve své reklamě?
Má TomTom s naším JSDI nějakou skrytou smlouvu?
Nebo je tu někdo, kdo si tyto veřejné informace bere a prodává je dál Vodafon(u) a tedy TomTom(u)?
Když ano, tak za naše státní peníze a tedy za naše daně provozuje zisk, který se nám občanům nevrací ani formou lepšího RDS-TMC ani formou lepších informací na dálničních tabulích atd.
Z toho všeho usuzuji, že lepší informace přes SIM zřejmě v ČR nejsou.
Chci vědět s jistotou co teče z TT GO SIM a proto se ptám.
P.S.
Zaplatit za TT 6200 tu vysokou cenu a zjistit, že moje domněnka je správná se mi nezdá být rozumné.
P.P.S.
Kdyby někdo našel mezi mými řádky něco v podtextu tak se mýlí, já se to bojím domyslet, natož napsat.
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod piErcE 14. 7. 2017 19:26

akane, ty žvásty se fakt nedají číst.

data, která jsou v navigacích dostupná via "online" (čili mimo rds-tmc) nemají s JSDI a dalšími nic společného. dělají to pro ně jiné firmy, které čerpají z různých zdrojů. Ty to provozují jako komerční službu.

RDS-TMC je mrtvé - jen relikt, který je uměle udržován, ale který během několika let skončí.

Data přes (jak říkáš) SIM jsou o několik levelů jinde, než to, co seženeš v RDS-TMC.
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod Akan 17. 7. 2017 07:07

To vše bylo mnohokrát řečeno.
Máš sám TTGO se SIM nebo SmartPhone abys mohl porovnat skutečné údaje proti RDS-TMC?
Tedy TT GO 5xx(x) 6xx(x) a výše s TT GO 4xx, 7xx, 9xx?
To je nač se ptám.
Akan
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků