al-pres-appku-rika-tom-krcha-podcast-zive-special/sc-3-a-227706/default.aspx" style="text-decoration:none!important;">Cybertruck jsem zaplatil přes Apple Pay a převzal přes appku, říká Tom Krcha (Podcast Živě Speciál)
Cybertruck jsem zaplatil přes Apple Pay a převzal přes appku, říká Tom Krcha (Podcast Živě Speciál)
DJI už drony a kamerky nestačí. Firma začala prodávat 500Wh a 1024Wh powerbanky
DJI už drony a kamerky nestačí. Firma začala prodávat 500Wh a 1024Wh powerbanky
Bitcoin dnes v noci čeká halving, odměna pro těžaře se zmenší na polovinu. Co to udělá s trhem?
Bitcoin dnes v noci čeká halving, odměna pro těžaře se zmenší na polovinu. Co to udělá s trhem?
Programy mizí, geekovství umírá. Nedostatky Windows nemusí tolik suplovat třetí strany
Programy mizí, geekovství umírá. Nedostatky Windows nemusí tolik suplovat třetí strany
Gmail nevěří schránkám @outlook.cz. E-maily z této domény po cestě sestřelí
Gmail nevěří schránkám @outlook.cz. E-maily z této domény po cestě sestřelí
', 'reklama19_webu_cz7' => false, 'reklama19_webu_cz3' => '
Mladí mají chytrých věcí plné zuby. Přecházejí na obyčejné mobily, oblíbené jsou tyto
Mladí mají chytrých věcí plné zuby. Přecházejí na obyčejné mobily, oblíbené jsou tyto
Výlet, na který jen tak nezapomene. Američanovi při cestě do Evropy vyčíslili roaming za 143 tisíc dolarů
Výlet, na který jen tak nezapomene. Američanovi při cestě do Evropy vyčíslili roaming za 143 tisíc dolarů
Vodafone spustil 90 nových vysílačů. V jeho síti dodnes volají i pěkné mobilní vykopávky
Vodafone spustil 90 nových vysílačů. V jeho síti dodnes volají i pěkné mobilní vykopávky
Sto tisíc iPhonů určených k sešrotování se nakonec prodalo v Číně. Proti vůli ekologicky smýšlejícího Applu
Sto tisíc iPhonů určených k sešrotování se nakonec prodalo v Číně. Proti vůli ekologicky smýšlejícího Applu
Co nového v aplikaci WhatsApp. Díky filtrování chatů najdete rychleji důležité zprávy
Co nového v aplikaci WhatsApp. Díky filtrování chatů najdete rychleji důležité zprávy
', ); $this->var_expires = array ( 'config' => 1745111091, 'reklama19_webu_cz8' => 1713578696, 'reklama19_webu_cz4' => 1713578897, 'reklama19_webu_cz5' => 1713578912, 'reklama19_webu_cz6' => 1713578698, 'reklama19_webu_cz10' => 1713578894, 'reklama19_webu_cz2' => 1713578701, 'reklama19_webu_cz7' => 1713578901, 'reklama19_webu_cz3' => 1713578720, ) ?> TomTomXL-Nenabootuje - MobilMania.cz

TomTomXL-Nenabootuje

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Cheetah007 18. 5. 2016 15:47

Zdravim mam problem se kterym si nevim rady.
Par navigaci jsem mel a vzdy si poradil, naposledy TomTom One Model: XL 4ET03, ktery jsem asi pred rokem prenechal za par korun znamemu, nyni spokojene pouzivam Garmin nuvi LTMx55.
Vcera mi volal ze mu navigace vypovedela sluzbu a vypina se, vzal jsem ji tedy k sobe domu, asi hodinu nabijel a naskoci jak ma, nicmene na pocatecni nastaveni (jako po rozbaleni), kde se nastavuje jazyk, prava/leva ruka,format casu a samotny cas a to je ten problem, kdyz jej nastavim nebo necham jak je, navigace zatuhne a asi za 10sec. se restartuje a je to tam kde bylo stale dokolecka, vubec to nenabehne na hlavni/menu mapu, proste plne nenabootuje.
Nainstaloval jsem TT Home, aktualizoval co nabidl vcetne aplikace, zkousel i oficialni opravny nastroj ze stranek vyrobce TT Clear Flash, projel to jim asi trikrat ale bez vysledku, navigace odmita fungovat.
Mam podezreni na poskozeny Bootloader/zavadec, ale netusim jak jej opravit a jaka je ta spravna verze, u garmina si poradim tady se mi zkratka nedari, poradi nekdo v oblasti TT zkusenejsi prosim?

Nasel jsem par diskuzi zde, zatim to procitam ale moc moudry z toho nejsem, s BL bych si bez znalosti bnerad zahraval, protoze pokud se to nepovede je navi na odpis.
http://www.austech.info/showthread.php/ ... for-ONE-XL

Take mam podezreni na poskozenou vnitrni pamet
https://en.discussions.tomtom.com/xl-xx ... mory-61241
Motorola moto g (8) power
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod szantus 19. 5. 2016 18:03

Můj návrh řešení: vše z navi zazálohovat do PC ( včetně skrytých/systémových souborů ), formát paměti navigace ( FAT32 ), nahrát zpět do navi pouze složky ( tj. to co má v sobě nějaké podsoubory )+ splashw.bmp a suspendw.bmp, zbytek ne ! Připojit přes TT Home, provést několikrát po sobě aktualizaci zařízení, až to nebude nic dál chtít aktualizovat, tak to prohnat clear flashem...
V mobilní branži od roku 1997 - můj první: Ericsson GA628, pak dlouhá řada...
Nyní Huawei Mate 10 a 20 Pro, iPhone 12 mini, Samsung S24 - 8/256GB, iPad Mini Cellular (2021), Win 10 PC/Win 11 NTB.
szantus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 19. 5. 2016 20:06

Jasný a dík za snahu pomoci, jsi asi jediný aktivnější, ale víš tohle jsem dělal včera, dnes pokračuji dělal jsem i tvrdý formát co trvá u 2GB asi dvacet minut HP USB Storage tool, pak na NTFS a zpět ale stále jsem na jednom místě

Zde na foru tp tom tomu je to také a doporučují podobné
https://en.discussions.tomtom.com/xl-xx ... -time-7681

Mám podezření jak padlo dříve na problém s vnitřní pamětí, ale to by pak nedávalo smysl že po instalaci se spustí Navcore, tedy samotné rozhranní, byt to po kliknutí na potrvzení akt. času vždy zamrzne a následuje restart, jako by to viselo na nějakém vadném sektoru, chkdsk nic neobjevil, defrag nejde, formátování také nezabírá a clear flash jsem dělal snad desetkrát.
Divný je že se tenhle problém vyskytnul sám od sebe z ničeho nic, mě navigace fungovala k plné spokojenosti a známému co jsem jí přenechal asi rok také, začalo to asi před čtrnácti dny.

EDIT:
Poslední možnost je tohle, pak na to už kašlu a holt si bude muset pořídit jinou, servis se nevyplatí, tipuji fakt něco hw, zavaděč bootloader bude snad cajk to by se ani nespustila
https://en.discussions.tomtom.com/xl-xx ... stid=98817


ze by?
https://en.discussions.tomtom.com/xl-xx ... ing-183093


Posledni TT Home nabizi 9.510 zkusil jsem starsi 9.421 ale je to stejne
Snazim se zjistit s jakou prvni TT XL IQ ROute sjel z vyrobni linky jestli uz to byla 9-kova nebo starsi 8-kova, postupne asi zkusim vice verzi, uplne navi odkraglovat myslim nemohu vzhledem k soucasnemu stavu a nejaky prehistoricky /cizi BL to stejne nepovili flashnout
Motorola moto g (8) power
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků