Rozdíly mezi řadami GO xxx

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Tonny. 4. 6. 2015 09:33

Ahoj,
dotazoval jsem se i na Helpu, dostal jsem jen obecnou odpověď, zkusím požádat zde:

Mohl by někdo popsat rozdíly mezi řadami 60, 600 a 610?
Nejde mi ani tak o úhlopříčku displeje, jako spíš o konkretní rozdíly ve funkčnosti.
Nějak se v tom němůžu zorientovat.

Prodejci ani neví, že se nové řady řady párují s mobilem, že řada 5xx má služby LIVE přes SIM atd - prostě v obchodě se nedozvíš nic.
Na stránkách TOMTOM https://www.tomtom.com/cs_cz/drive/car/ ... index.html je to značně nepřehledné, navíc tam není zmiňována řada 600, kterou dnes mají v ExpertElektro.
V popise na prodejních a porovnávacích serverech konkretní nuance nejsou.

Např. u Go 825 LIVE chce TOMTOM za rok služby LIVE tuším 1250 Kč, u řad 5000 se to platí také? Nebo je to v kupní ceně /strányk TOMTOm - bez dalších platků, HELP na tohle neodpověděl/

Ještě upřesním, že mne zajímá stav po nedávném update navcore u těchto řad,
děkuji za názory, a pokud jsem někde popis jednotlivých typoů přehlédl, tak omluva.
WAZE,
TOMTOM GO mobile na HUAWEI G510.
TOMTOM GO LIVE 825, mapa podzim 2014
/nelze aktualizovat, porucha/,navcore oficiální k XI/2014,
WC papír trojvrstvý nadvakrát přeložený :-)
Tonny.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akan 5. 6. 2015 20:38

GPS TT GO 610 World, Lifetime Maps (6“: 800/480) je funkčně shodná s TT GO 600.
Má 8 GB interní paměti a slot pro SD kartu k rozšíření kapacity pro t,zv. Světovou mapu, která má rozsah obdobný jako je na plánovači TYRE.
Dodává se s mapou Evropy a rozšíření se provádí jako UP Map prostřednictvím MyDrive.
Dopravní informace se připojí SmartPhonem.
Hlasové pokyny k řízení v češtině jdou až do názvu ulic.
Hlasové ovládání ve funkci Speak&Go je v jazyce země ve které navigujeme.
Má databázi RDR a navádění do parkoviště.
Nemá BlueTooth.
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod Akan 6. 6. 2015 20:53

GPS TT GO 60 Lifetime.
Nemá možnost služeb SmartPhone, má přijímač RDS-TMC.
Má stejné zobrazení (6", 800/480) jako TT GO 600 a 610.

TT GO 60 Lifetime and Traffic Updates, má připojení BlueTooth na SmartPhone.
Vše ostatní mimo přijímače RDS-TMC je stejné jako u TT GO 60 Lifetime,

TT GO 60 Europe Traffic Lifetime shodně s předchozím.

Všechny TT GO 60 mají "fulltext search", tedy vyhledání místa podle čísla a ulice nebo čísla a obce atd. Nemusí se zadávat všechny atributy včetně státu. Mají také "route bar" lištu, ukazující ikonograficky podrobnosti k dopravě podobně jako u RDS-TMC, jenomže se širším obsahem ikon a údajů.
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod Tonny. 7. 6. 2015 09:21

Děkuji za relevantní informace.
Škoda, že na off webu TOMTOM /cz/ tak podrobné info není /nebo jsem je nenašel/.

Ještě jeden dotaz:
je mi jansé, že připojení přes SmartPhone je za datový tarif operátorovi /u mne nevadí a není to problém/,
Jak je to s připojením u GO 60?

Mám GO 825 LIVE /vlastní SIM karta/ a TOMTOM chce za služby LIVE cca 1250,- Kč ročně.
Pokud by to mělo být u nových řad obdobné, tak je to v podstatě finančně nepoužitelné.
WAZE,
TOMTOM GO mobile na HUAWEI G510.
TOMTOM GO LIVE 825, mapa podzim 2014
/nelze aktualizovat, porucha/,navcore oficiální k XI/2014,
WC papír trojvrstvý nadvakrát přeložený :-)
Tonny.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akan 7. 6. 2015 18:22

Původně TT GO 60 mělo jen RDS-TMC a nemělo BlueTooth a tedy ani možnost připojit SmartPhone. Mělo displej 6", 800/480, hlasové příkazy, radary a"full text" vyhledávání. Po přidání BT došlo na SP a tím na Traffic Live. Po UP Map přišla světová mapa, která se pro Evropu v balíčku nedodává. Takže pro nás by měla platit varianta TT GO 60 Evropa Live, Traffic Live. Je ovšem i varianta Truck, což je profi provedení k "fleet", to je firemní záležitost k automobilnímu parku. Je třeba vidět vždy pro koho co je. Ten kdo jezdí po celém světě a půjčuje si v místě auta má všechno co potřebuje vědět hned po vystoupení s letadla nebo vlaku, když má příslušnou TT GO. Prostě TT dodělává svá zařízení podle potřeb zákazníků a poptávky. U nás se může prodat cokoli, protože nejsme zemí s vyhraněným, obchodně zajímavým "spotřebitelstvem". Tomu odpovídá i náš servis.
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod Akan 10. 6. 2015 12:03

Nový "Průvodce k porovnání TT GO" zde:
http://download.tomtom.com/open/manuals ... -en-gb.pdf
Akan
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků