Proč mi nefunguje u TT Via 135 příjem RDS-TMC?

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Lubro 14. 8. 2014 20:17

Mám necelý rok navigaci TomTom Via 135 s doživotní aktualizaci map, vše fungovalo bezvadně a nyní=posledních několik týdnů mi přestal fungovat přijímač RDS-TMC. Nechápu proč...Prostě po prave straně místo aby se objevily jako dříve informace o pracích na silnici, objižkách, apod., tak se tam stále točí a točí kolečko jako kdyby to stále neco hledalo a hledalo...Sice mě to po připojení píše, že přijímač RDS-TMC je připojen, ale stále se otáčí to kolečko (takže jak může být připojen :hm )...Přitom pravidelně aktualizuji mapy a vše s tím související. Hledal jsem i na daném zařízení tlačítko RESET jako na mé předchozí verzi, ale marně...Nevím co s tím udělat. Stalo se to rovněž někomu? Díky za případnou radu.
Lubro
Junior

Odeslat příspěvekod Gumajz 15. 8. 2014 09:48

Jestli máš externí anténu RDS-TMC, tak máš zlomený kablík....Já už mám třetí anténu. Ale dnes ji mám již pod palubkou, takže už nemůže odejít....
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lubro 15. 8. 2014 20:41

Ja ale nemam externí RDS-TMC anténu. Mam pouze to co bylo v základním baleni = přijímač integrovaný do auto nabíječky. Ovsem i ten by mel fungovat...
Lubro
Junior

Odeslat příspěvekod Gumajz 16. 8. 2014 09:38

Jedině najít někoho, kdo má stejný typ a komu to funguje, prohodit a vyzkoušet...Lepší rada asi nebude...bohužel...
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lubro 16. 8. 2014 14:12

Ještě chci vyzkoušet nejaky reset, připadne návrat do původního továrního nastavení, zda neco z toho treba pomůže...
Lubro
Junior

Odeslat příspěvekod szantus 20. 8. 2014 10:32

Mě pomohlo toto ( před tím jsem vyloučil možnost vadného RDS-TMC kabelu ) : https://cz.support.tomtom.com/app/answers/detail/a_id/7294/kw - vlevo zvol, že používáš - Zařízení využívající službu MyDrive a dále postupuj podle návodu....
V mobilní branži od roku 1997 - můj první: Ericsson GA628, pak dlouhá řada...
Nyní Huawei Mate 10 a 20 Pro, iPhone 12 mini, Samsung S24 - 8/256GB, iPad Mini Cellular (2021), Win 10 PC/Win 11 NTB.
szantus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lubro 21. 8. 2014 09:27

Díval jsem se na to a zkoušel...Ovšem u bodu 7 jsem zaznamenal jistý "zádrhel" = černou obrazovku s bílým textem mám - tlačítko vypínače třikrát v rychlém sledu stisknu a zcela uvolním - ale otáčející se ozubené kolo nebo kroužek se mi již nezobrazí (naskočí to klasicky).
Kámen úrazu je zřejmě v té "správné rychlosti stisknutí je pro provedení daného procesu...ale ať stisknu 3x rychle, středně či pomalu, nějak mi to nejde :-(
Lubro
Junior

Odeslat příspěvekod szantus 21. 8. 2014 15:58

Zkoušet, zkoušet, zkoušet.... :-) Já jsem s tím na poprvé taky bojoval a teď už to jde samo.
V mobilní branži od roku 1997 - můj první: Ericsson GA628, pak dlouhá řada...
Nyní Huawei Mate 10 a 20 Pro, iPhone 12 mini, Samsung S24 - 8/256GB, iPad Mini Cellular (2021), Win 10 PC/Win 11 NTB.
szantus
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků