TomTom One 2. generace - mapy a navcore

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod -b3h- 21. 12. 2012 08:20

Dobry den,

mam jiz nekolik let navigaci TomTom One, podle stranek 2. generace s navcorem 7.903. Chtel bych se zeptat, zda verze navcore co mamv navigaci je posledni? Na stranakch TomTomu jsems e docetl, ze nejnovejsi verze je 12.xx. Dale jsem zjistil, ze na tomto navcoru asi nerozjedu ty nejnovejsi mapy 900.xxxx, je to pravda?
-b3h-
Junior

Odeslat příspěvekod vilik 21. 12. 2012 19:22

Připoj to k PC a obsah celé navigace překopíruj někam na HDD. Raději si to pečlivě zkontroluj. Je to tvoje záloha.
Potom smaž z navigace vše, mimo složky s mapou. Spusť TomTomHome a dej aktualizovat. Možná budeš muset aktualizovat několikrát, ale v okamžiku, kdy už to další aktualizaci nenabídne, máš pro svůj přístroj poslední verzi NC.
Ovšem pozor. Tenhle postup je možné udělat jen tehdy, máš-li oficiální NC a mapu. Jestli máš mapu upirátěnou, přístroj se nerozběhne.
Pokud by to z nějakého důvodu nefungovalo, nahraješ zpět do navigace zálohu z HDD.

Jinak lze na různých navigacích používat různé, i pro jiné typy určené NC. Je to dost o zkoušení a nedá se předem určit, která půjde a která ne. Několikrát se mi stalo, že na stejný typ navigace jsem nenapastil stejnou kombinaci NC a mapy. Na TT GO 910 mě v pohodě jede NC 9.4xx a mapa v. 900.xxx. ;-)

Dá se vše udělat i s neoriginálním NC a mapami, ale to už si musíš vyhledat sám. Sem to nepatří.
Naposledy upravil vilik dne 21. 12. 2012 20:04, celkově upraveno 1
vilik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akan 21. 12. 2012 19:50

-b3h- píše:Dobry den,

mam jiz nekolik let navigaci TomTom One, podle stranek 2. generace s navcorem 7.903. Chtel bych se zeptat, zda verze navcore co mamv navigaci je posledni? Na stranakch TomTomu jsems e docetl, ze nejnovejsi verze je 12.xx. Dale jsem zjistil, ze na tomto navcoru asi nerozjedu ty nejnovejsi mapy 900.xxxx, je to pravda?


Když jsem začal psát, Vilík tu ještě nebyl, proto nechávám svou odpověď tak jak jsem ji napsal !!!

Máte-li „TomTom One“ přihlášen u společnosti „TomTom“ prostřednictvím adresy pro e-mail a máte-li aktuální „TomTom Home“ , nyní v2.9.3.2962 (TomTom Home-Nápověda-Aktualizovat), pak si kliknutím na tablo „Aktualizovat“ první stránky TT H spustíte proces ověření typu GPS zařízení, SW aplikace (NavCore) a mapy. Pokud je Vaše zařízení vybaveno NC v7.903 a nenabídne se novější aplikace, jste mimo podporu TT, což nijak nebrání použití nových map, které by měly být nabídnuty.
Zřídíte-li si účet TT, můžete si ověřit stav svého TT One u podpory tamtéž.
P.S.
Používání nových map může mít za uvedeného stavu GPS určité nedokonalosti, jako jsou chybějící háčky nad souhláskami v pojmenováních ulic a míst, čárky tam budou. Podobný problém je například u GPS TT GO 910, kde je ovšem nadále poskytována služba oprav map uživateli „MapShare“, „RDS-TMC“ a placené služby „TT Plus“. Pro navigování však TT One stačí, protože vyhledávání míst, plánování a přenos tras do GPS lze na portálu „TYRE“. Firmy, obchody, společenská zařízení atd. jde vyhledat funkcí „TomTom Places TM“ viz článek „Plánování tras po 29. 11. 2012“.
P.P.S.
Pokud chcete zkoušet na svém TT One za každou cenu novější NC a mapy, zálohujte si stávající obsah GPS do PC a jděte na portál „gpsunderground“. Moje zkušenosti jsou: „Nová košile pod starým kabátem parádu nenadělá!"
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod Akan 21. 12. 2012 22:57

Dodatek

Zde je rada z diskuse k podobnému problému:
http://discussions.tomtom.com/t5/ONE-ST ... d-p/284113

Vybírám z ní:

Re: TomTom One 2nd Edition
23-07-2012 03:11 PM - edited 24-07-201202:49 AM
Hi again, Assuming you have now backed up your One as described above, place your new card into your one and connect to your computer. Your new card must be SD not SDHC. I don't think you can use a larger card than 2GB. If it is new you should not need to format it, if it is not new connect your One to your computer; cliick Start then My Computer then right click on the icon for your TomTomOne. Select Format, select FAT32, make sure quick format is not checked and click OK.
Now go to Manage My Device, select items on computer, select Applications and Voices, select remove items from computer.
Now go to Update My Device, and dowload your application and at least one voice. Safely diconnect your One from TTHome (Device/Disconnect Device) wait for the OK to disconect message and disconnect and turn off your One.
Reconnect to your computer, turn One on, allow to connect, and go to Update my device again. You may need to repeat this step and the previous step to get the lastest Application. When you have the final update no further updates will be offered.
Safely disconnect as above when all updates to the application have been loaded and load your new map.

Here is a link on loading a map. http://uk.support.tomtom.com/app/answer ... stallation
Akan
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků