Nové mapy 895

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Akan 13. 8. 2012 20:09

TomTom HOME 2.9.1.2780
Je nabízen ke stažení, to předchází nové mapě.
P.S.
Mapa v890 byla již zlevněna o 10 USD.
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod Akan 14. 8. 2012 11:10

unlocking píše:Az budou, dejte vedet i na http://www.tomtomforum.wz.cz ;-]


Na zmíněné adrese je TOTO:
Unlocking: odkaz » Meta: ; Central_and_Eastern_Europe 890_4222 A8 14 AD 13 C1 9A F0 E2 D9 C7 11 4E 8E 1A DC A8 Central_and_Eastern_Europe-562.meta

Reakce 1 - noname: Jaký forum když je to ňákej chat.

Reakce 2 - unlocking: Pokus o nahradu zruseneho fora: "tomtom.freeforums"

P.S.
Je to zkopírovno a "hrubky" opraveny.
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod Ludek L. 28. 8. 2012 09:49

Tak včera 27.8.2012 mi už ponúklo na stiahnutie novú mapu "Western and Central Europe 2GB, v895.4438. Veľkosť 2368 MB.
TomTom GO730T, mapa: Europe v.960.7056
TomTom GO510, mapa: Eorope 1020.9238
Ludek L.
Junior

Odeslat příspěvekod eiben 29. 8. 2012 08:07

Tak tech cisel popisnych se v Cesku ve mestech jako Zlin asi nikdy od TomTomu nedockame. 100 updatu a porad nic uz me to ser..
eiben
Junior

Odeslat příspěvekod habanr 29. 8. 2012 10:14

V Brně nově obsahují Kralopolský tunel, který se má otevírat po prázdninách...
habanr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod all in one 29. 8. 2012 11:21

eiben píše:Tak tech cisel popisnych se v Cesku ve mestech jako Zlin asi nikdy od TomTomu nedockame. 100 updatu a porad nic uz me to ser..

Chlapče, ser.. Tě pouze Tvoje hloupost, protože Zlín a řada dalších měst čísla popisná NEMÁ :!: :pozor
all in one
Junior

Odeslat příspěvekod eiben 29. 8. 2012 13:53

A co jsem psal ty moulo. Ze ve Zline a dalsich mestech cisla popisna NEJSOU!!! Tak cti poradne :tleskani :pozor
eiben
Junior

Odeslat příspěvekod mojmax 31. 8. 2012 07:10

habanr píše:V Brně nově obsahují Kralopolský tunel, který se má otevírat po prázdninách...


Tak to máš špatné informace - Královopolský tunel se otevírá dneska, čili 31. 8.
mojmax
Junior

Odeslat příspěvekod habanr 31. 8. 2012 08:00

Promiňte, ale jste směšný. Pro určení času otevření jsem použil vágní formulaci "po prázdninách" protože tento termín byl uveden v harmonogramu výstavby viz http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... 20522.html a je dostatečně přesný, protože jsem nepodával informaci o čase otevření, ale o existenci tunelů jako takových v nových Tomtom mapách.
habanr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eiben 3. 9. 2012 13:41

Nevite nekdo proc se TomTom tak vehementne brani dat do map v Ceske Republice ve stredne velkych mestech a vesnicich cisla popisna????
eiben
Junior

Odeslat příspěvekod vilik 3. 9. 2012 16:24

Protože je v tom guláš. Někde jsou čísla popisná, jinde orientační a někde obojí. V některých městech jsou čísla dokonce duplicitní. To, že to májí jiné navigace neznamená, že je vše OK. Podle stížností majitelů takových navigací se stává, že zanaviguje někam jinam.

Nejspolehlivější, i když poněkud nepružné je navigování na souřadnice, třeba podle GoogleMaps, mapy.cz, Googlearth apod.
vilik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jurach15 3. 9. 2012 17:25

I já již několik let čekám na čísla popisné v mapových podkladech TT (resp. TeleAtlas). Dříve jsem používal Garmin NUVI 660 a vrstvou ADRESY a nikdy se mi nestalo, že by mě navigace nedovedla až před práh domu (a to i v malých vesnicích). Je třeba si uvědomit, že existují lidé, kteří navigaci na ČP potřebují a nemohou před každým výjezdem hledat souřadnice nebo jiné orientační body (např. PPL, saniťáci, pošťáci,...). Z hlediska uživatelského mi TT velmi vyhovuje, avšak absence navigace na ČP mi rovněž vadí. Je škoda, že tak skvělé zařízení neumí to, co např. Garmin, Navigon, Dynafix (který mimochodem rovněž používá mapové podklady TeleAtlas. V minulosti jsem po každé aktualizaci bombardoval technickou podporu s dotazem na ČP, ale nikdy jsem se kloudné odpovědi nedočkal. Asi ČR není pro Holanďany dost zajimavý trh.
jurach15
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Akan 4. 9. 2012 18:39

eiben píše:Nevite nekdo proc se TomTom tak vehementne brani dat do map v Ceske Republice ve stredne velkych mestech a vesnicich cisla popisna????


Plánujte na TYRE a přenášejte trasy do TT i GA, vše bez problému s čísly orienačními i popisnými !!!

P.S.
Právě jsem naplánoval cestu do průmslové zóny v Benátkách nad Jizerou.

P.P.S.
Jen prokntrolu jsem zdal na TYRE: Zlín, Přiblížit, klik na budovu - Hluboká 4144 (to je Č.P.)!
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod jurach15 5. 9. 2012 20:20

Pravděpodobně si nerozumíme. Neřeším navigování na ČP v případě, kdy si mohu cílové místo v klidu naplánovat, ale situaci, kdy dostanu místo určení až při závozu v autě. U navigací jež jsem uvedl v mém předchozím příspěvku, si mohu okamžitě zadat cíl do navigace a jedu. Problém je v tom, že se nechci své oblíbené navigace TT vzdát a jen se divím, že taková firma není schopná nabídnout to, co je dnes již téměř standardem.
jurach15
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Akan 7. 9. 2012 19:13

Kritika nedostatku Č.P. v mapách TT padá na CEDA

Nerad se opakuji, neboť jsem na několika místech zde a jinde prokázal, že problém s čísly popisnými není na straně TomTom, TeleAtlas a ani nikoho jiného z finálních dodavatelů. Je to problém zhotovitele těchto údajů a to je CEDA. To platí i o Lokalizační tabulce pro RDS-TMC, která má také problémy. Tudíž prosím změňte svůj úhel pohledu a kritizujte zmíněnou agenturu, nejlépe na stránkách pro opravy map CEDA. Tím se Vás nechci nijak dotknout, jen přimět k tlaku na toho, kdo o řešení nemá, jak je zřejmé, až tak velký zájem (pravděpodobně z ekonomických důvodů).

P.S.
Je tu ovšem otázka, kdo je vlastně původcem datového souboru čísel popisných v ČR, která užívá Google cestou poskytovatelů dat NAVTEQ N.A. a TeleAtlas N.A. v mapě TYRE zmíněné v mé předchozí reakci na Váš podnět.

P.P.S.
Pokud jste nečetl mé předchozí podněty, zkuste si prosím zadat adresu s číslem popisným v některé vesnici v Rakousku a Německu, kde nejsou pojmenovány ulice a všechny nesou označení „Dorf“ a podobně. TomTom je najde. Tím si prokážete sám, že mluvím pravdu. Tam tato data dodal jejich místní zhotovující subjekt. Mimo to jsem se na poštách v těch vesnicích, kde jsou tato čísla popisná použita, ptal, jaká čísla tam používají. Odpověď zněla: Ta, která byla přidělena na stavbu v minulosti nebo nyní na novou stavbu a to v celém katastru. Že tato čísla nemají charakter uspořádání orientační, se můžete přesvědčit sám ve své mapě v GPS TomTom.
Akan
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků