TT Start 20 spojení s PC

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod galdra 13. 7. 2011 14:28

Lze tento přístroj spojit s PC, tak abych ho viděl jako disk a mohl do něj nahrávat např. POI body?
galdra
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kmarty 13. 7. 2011 16:32

Tomtom Start20, alias Tomtom Via1405 spada do novych rad navigaci od TomTomu. Ty uz nejsou pristupne jako Mass-Storage, jako tomu bylo u predchozich rad, ale pripojuji se k PC prostrednictvim Ethernet over USB.
Na PC se uz neinstaluje aplikace TomTom HOME jako tomu bylo u starsich navigaci, ale aplikace MyTomTom, ktera pri instalaci zajisti ovladac pro EthOverUSB+polozky pro prochazeni aktualizace navigace, pridavani bodu POI a podobne.
Komunikace mezi PC a navigaci pak probiha sitove, z vetsi casti za pomoci weboveho browseru (vzdy, pokud se jedna o manualni operace).
Nahrani vlastnich POI bodu probiha prave pres www prohlizec, ve kterem se ti otevre webova stranka (ve skutecnosti tvoje navigace, pripojena pres USB) kudy POI nahrajes.

Pres veskere vyhody co to sebou prinasi, to ale imho TomTom pekne zpackal a dodnes nevydal plne funkcni verzi MyTomTom, ve ktere by chodilo vse jako tomu bylo v puvodnim TomTom HOME.
Protoze je MyTomTom, presneji ta komunikace mezi PC a navigaci, kombinace www serveru v navigaci + www serveru u tomtom.com (to cele ovladane pres prohlizec), tak se prubezne (cti: velmi pomalu) doplnuji zaroven s aktualizacemi firmware navigace a zmenami stranek na tomtom.cz.
V pripade MacOS X mila aplikace MyTomTom v poslednich dvou verzich dostala navic pikantnost v podobe nefunkcnich odkazu (a tak na aktualizace musim chodit primo pres https://www.tomtom.com/cs_cz/mytomtom/overview/ a na pridavani vlastnich POI pres http://ip.adresa.navigace/pcmi/ ).

Aktualni stav u TomTom Start20 (rady Go1000 a Via na tom nejsou o moc lepe):
Nahrani vlastnich POI - Ano
Zalohovani navigace - Ne
Nakupovani cehokoliv (mapy, hlasy, poi od tomtomu a podobne) - Ne
Nahrani vlastnich hlasu - Ne
Nahrani vlastnich startup/shutdown obrazku - Ne
QuickGPS - Ne
MapShare - Ne
kmarty
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zubr123 13. 7. 2011 17:28

add kmarty - Jaké výhody pro uživatele má nebo spíše mělo by mít webové rozhraní ? Zatím to chápu jako opatření TT pro omezení nelegálního stahování dat (map). Možná to chápu blbě, ale nevím o žádné teoretické výhodě proti klasickému připojení pomocí USB jako MassStorage.
Zubr123
Junior

Odeslat příspěvekod kmarty 13. 7. 2011 18:44

Autonomni system, nezavislost na operacnim systemu pripojeneho pocitace, nemoznost aby uzivatel pos*al v navigaci system.

Zeptam se jinak: Jaky by melo vyznam pro typickeho uzivatele (OS: MS Win) aby TomTom byl Mass-Storage kdyz je pouzity filesystem ext3 a nikoliv fat*?

Ale nerikam ze toto reseni primo nevybizi k tomu aby se jednoduse zamezilo kradezi map.
Stejne jako ze beru v potaz ciste teoreticke reseni, ne to co TomTom predvedl v praxi (potoze to rozhrani s PC je zjevne v tezkem beta stadiu).

*) Ja vim, byvala to fatka. Ale jista nejmenovana firma mela nejaky plky a zalibilo se ji desatek za kazdyho TomToma, ktery timto filesystemem disponuje. Navic fatka neni tomtomuv nativni filesystem, byl pouzit jen kvuli MS Win. Z tohohle pohledu TomToma chapu, ja bych to udelal uplne stejne.
kmarty
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod galdra 14. 7. 2011 07:10

Díky za odpovědi, jestli jsem to pochopil dobře, mělo by vše časem fungovat korektně, myslím vše, co je zatím napsáno jako NE.
galdra
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kmarty 14. 7. 2011 08:39

No, tohle je oficialni vyjadreni TomTomu.
Ja muzu akorat rict, ze uz jim to trva sakra dlouho.
kmarty
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ClonyXXL 14. 7. 2011 10:19

To galdra: To časem - moc na to nesázej. Ono by to taky klidně mohlo fungovat až v době, kdy ti morálně zastará úplně jiná navigace, kterou si pořídíš dnes.
To je třeba za pár let.
ClonyXXL
Junior

Odeslat příspěvekod kmarty 14. 7. 2011 12:05

Souhlas. Po tom co TomTom predvadi se radeji orientuj podle toho co ti ta navigace nabizi _ted_, ne co vyrobce slibuje ze jednou bude umet.
kmarty
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod galdra 15. 7. 2011 06:44

No, tak ty body zájmu mi nějak nejdou nahrát, i když tvrdíte, že by měly jít. Nevíte jak na to?
galdra
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kmarty 15. 7. 2011 08:53

Jestli mas MS Win, tak posledni verze MyTomTom a pri pripojene navigaci k PC v nem klikni na "Pridat obsah od komunity". Otevre to stranku http://169.254.255.1/pcmi/?locale=cs_cz (IP adresa a pripadne "locale" se muze lisit) na ktere uvidis neco jako tohle:
Obrázek
Tohle je ve skutecnosti stranka webserveriku co bezi v navigaci. Pres nej si nahravas POI body.

Pokud mas Maca, tak si musis zjistit jakou sit si to mezi navigaci a Macem vymyslelo (s nejvetsi pravdepodobnosti prave sit 169.254.255.0/30) a primo v browseru si musis nabouchat to URL. Alespon do te doby nez vydaji MyTomTom pro Mac kde to pujde taky na kliknuti.

Pokud takovou stranku neuvidis, tak si zkontroluj aktualizace a nech nahrat nejnovejsi verzi SW v navigaci (coz by pro Start20 mela byt 10.158.xxxx).
kmarty
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod galdra 15. 7. 2011 09:32

Díky za návod, tak tohle jsem se nikde nedočetl. Sice je nahrávám po jednom včetně ikonek, ale lepší než nic.
galdra
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod n.martina 29. 10. 2011 20:33

Tak mám u Tomtomu Start 20 úplně ten samý problém Po připojení k PC se nezobrazuje jako samostatný disk a jak jsem z Vaší diskuse pochopila ani nikdy nebude. Ale i na Mytomtom mi to hlásí "zařízení nepřipojeno" Také jsem si stáhlaa nainsalovala program InstallMyTomTomSA.exe a tam se mi objevuje červený křížek s hlášením nepřipojeno a občas probleskává hlášení,zařízení usb nebylo rozpoznáno. Nevím, v čem je chyba.Nevím, jestli bych ještě někde něco neměla naintalovat. Mapy už máme zaktualizované - aktualizaci jsme dělali z jiného PC není v tom chyba? A také se chci zeptat, protože je to první navigace kterou máme, kromě aktualizace map, je vůbec k něčemu užitečné, připojení k PC, co všechno ještě mohu do navigace nahrát?
n.martina
Junior

Odeslat příspěvekod puchateik 26. 6. 2012 19:45

Zdravím vespolek, chci si koupit TOMTOM XXL IQ Routes Europe a potřeboval bych se ujistit v tom, že se mi tato navi po připojení k pc zobrazí jako další disk. Děkuji.
puchateik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kmarty 26. 6. 2012 19:53

Jaky je k tomu duvod? :-O
kmarty
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bolo365 26. 6. 2012 19:58

puchateik píše:Zdravím vespolek, chci si koupit TOMTOM XXL IQ Routes Europe a potřeboval bych se ujistit v tom, že se mi tato navi po připojení k pc zobrazí jako další disk. Děkuji.


Tento typ se ti jako další disk objeví.

To:kmarty - např. - jednoduché a bezproblémové přidání vlastních POI, hlasů , zvuků, ikon, obrázků, fotek, mp3 .....
bolo365
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků