Garmin Etrex Legend

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jirmed 26. 7. 2006 08:14

Dostal jsem eTrex Legend s kolem od Mountifieldu. Zdá se mi ale, že má docela problém chytit signál. Když nejsem v úplně otevřené krajině - třeba jsou po stranách cesty budovy nebo stromy, tak se poměrně rychle ztratí signál. Když jsem si teď přehrál poslední cestu do PC, je vidět, že skoro polovina trasy chybí - vždycky kousek tam je pak zas kus nic a tak dál. Dělají to všechny nebo jen ten můj kousek?
jirmed
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 26. 7. 2006 08:18

Přijímač u starších Garminů nepatří mezi nejcitlivější, spíš naopak. Mezi budovami by ale signál měl chytit, nejsou-li zrovna satelity nějak špatně postaveny. Horší to bude třeba pod stromy.

Ještě pozor na orientaci antény. Při postavení na výšku chytá Legend signál mnohem hůře, než když je naležato.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod El Carlos 6. 8. 2006 14:45

Takže na GC by ETrex Legend od Mountfieldu stačil? Určitě s ní nebudu dělat nic jiného. Představu mám takovou, že prostě zadám souřadnice a vyrazím k cíli.

Uvažoval jsem o něčem bezmapovém, ale nedovedu si představit, jak bych to na GC šlo použít, když náhle zjistím, že mi v cestě stojí řeka.
Superb 2.0 TDi 4x4 125 kW DSG
HTC Sensation
ASUS Eee Pad Transformer
El Carlos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rolf 14. 8. 2006 09:08

Jsem novým majitelem Legendu a rád bych poprosil zkušenější uživatele, jestli by mi poradili s několika nejastnostma.

Zaprvé, koupil jsem i sadu map - Turistické TOPOmapy ČR, kde ale nejsou všechny cesty. Dá se do téhle mapy cesta nějak "ručně" přidat?

Druhá věc - existují pro Legend ještě nějaké turistické mapy, od jiného výrobce? Dají se tam nějak dostat třeba mapy nascannované?

Když nastavím, aby se ukládala prošlá trasa a přijímač chvílemi ztratí signál, mám trasu "rozkouskovanou" na mnoho úseků. Dá se v softwaru TOPO50 v záznamu prošlé trasy nějak vymazat ty s třeba jedním bodem a pak všechny sloučit do jedné trasy?

Moc díky předem
Rolf
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 21. 8. 2006 19:04

Ručně přidat: nelze.

Jiné mapy: Picodas Praha koncem července vydal novou verzi. Pokud ji už máte, nic lepšího pro turistiku v ČR neexistuje.

Prošlá trasa: V programu MapSource na PC můžete trasy upravovat, spojovat, mazat body atd. Jen doporučuji, abyste pracoval se surovým záznamem, abyste v Legendu napřed nevolil možnost uložení prošlé trasy. V takovém případě by se totiž ztratilo dost užitečných dat, které standardní log obsahuje.

Možná to píšu složitě, ale je to jednoduché: zapněte v Legendu logování a už na něj nesahejte. Potom přijďte k počítači, stáhněte zaznamenané trasy a je to.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků