Garmin Nüvi: dojmy a zkušenosti

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod bloodik 31. 8. 2006 16:33

gazi píše:dobry vidim ze si pisal ze neaki tvoj kamarat vo viedni kupil nuvi360 aj ja mam nuvi 360 a neviem ako to funguje s tou rychlostou ze signalizuje ked prekrocis rychlost a upozornuje na radar ked je to mozne vysvetlis dakujem.

http://radary.opevneni.cz ...
Pokud te zajima princip konkretne, mas ho popsany v helpu k POI Loaderu.
bloodik
Junior

Odeslat příspěvekod skdd 1. 9. 2006 21:21

JJS píše:rolfi ma pravdu, na Slovensku vedie Slovakia Roads 4.5. Mam c320 s touto mapou a max. spokojnost.
Kolega si kupil vo Viedni nuvi 360 (je to vlastne 350 + BT), ma to cesky hlas uz z vyroby (ale bez text-to-speach) a je to bomba.

to rolfi: mam aj Adriu 1.30 a aspon po Slovinsku som nenarazil na vaznejsi problem. Je pravda, ze HR je slabsia, hlavne databaza miest, ale da sa najst prislusne miesto na mape, oznacit ho a nechat sa navigovat. Je jasne, ze maju co zlepsovat, ale po pravde, je to vobec prva pouzitelna mapa na Yugo. Ktory iny navigator (prenosny alebo pevny) ma vobec nejaku mapu Yugo?
K dvd NT8 - suhlas, je omnoho lepsia ako cd CS v7, ale ta sa da update-ovat na NT8 a funguje aj v c310, c320, c330.

Ako dlhoročný používateľ navigácií môžem trochu polemizovať s názorom, že momentálne vedie SK Roads. Táto "mapa" nie je vôbec zlá, je to de facto štandart ale má niekoľko svojich ale. Medzi najhlavnejšie patrí rýchlosť aktualizácie (viem, od 3.0 k 4.0 to trvalo a medzi 4.0 a 4.5 to bolo naozaj rýchlo) a pokrytie malých miest. Keďže vlastním 276C a aj iGo môžem porovnávať. Na bežné jazdenie a počítanie trasy používam garmin a mapsource ale na hladanie ulíc v malých mestách a dedinách iGo. Tam kde SKRoads má naznačenú cestu tam má iGo aj jej názov. Na druhú stranu iGo nemá topo mapu (a priznajme si tá pre garmin, t.j. TopoSK 1.0 je fakt mizerná).
K mape yugo, má ju iGo.
K nuvi350: čo mňa mrzí je možnosť iba 1 trasy. Ja mám urobené trasy, ktoré mám v 276C a nestarám sa čo vyráta (viem, že to mám "natrasované" ako chcem ja) čo u nuvi nejde. Praktické je to vtedy keď ide s navigačným niekto iný ako ja...
How fortunate is man with none
skdd
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Johánek 4. 9. 2006 07:02

Zdravím všechny.Vyskytl se mi takový problém.Mám NUVI-350 a nahrál jsem si do přístroje POI-radary.Upozornění funguje,vše pracuje jak má,"ale".Když jsem si radary nahrál,otevřelo se mi nové okénko "Zájmove body",ale to stejné se mi objevilo i v okénku "Oblíbené".Jelikož se jedná o dost rozsáhlou databázi,nechtěl jsem jí v položce oblíbené mít.Nejprve jsem se snažil dostat vše ven přes počítač.Ačkoliv jsem vymazal nejprve uvedené radary ze složky GPX,radary byli stále v oblíbených.Potom jsem chtěl vymazat celou složku GPX,avšak po zapnutí NUVI byli všechny radary stále v oblíbených.V mapě MapSource se radary vymazali,avšak v NUVI stále zůstávali.Vyřešil jsem to tak,že jsem radary jeden po druhém(je jich přes 300)vymazal manuálně z Oblíbených a nyní je mám tak jak jsem chtěl v Zájmových bodech.Pokud někdo zná jednodušší způsob,jak POI selektovat a odstranit z NUVI,napište mi prosím.
Děkuji.
Johánek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rolfi 6. 9. 2006 11:15

upozorni ta to len na prekrocenie rychlosti, standardne v obci nad 60, na ceste nad 90, dialnica nad 130, v CZ je to podobne. Rychlostne kamery a radary momentalne v Sk a CZ nenajdes. Mne to fungovalo len vo FR.
rolfi
Junior

Odeslat příspěvekod JJS 7. 9. 2006 08:54

to skdd:
Kamarat ma Yakumo s iGO, pozeral som aj Slovensko, ale uprimne sa mi zda, ze pokrytie nie je o nic lepsie ako nova Sl.Roads 4.5
Yugo mapa - iGo ma napr.Slovinsko len hlavne tahy pricom Garmin ma SLO detailne (chodim do SLO casto, mozem to potvrdit), Chorvatsko je lepsie ako Garmin. Je to vec prijorit.
JJS
Junior

Odeslat příspěvekod rolfi 7. 9. 2006 13:30

igo ma spracovane podrobnejsie ulice, mensie obce a tiez niektore cesty najnizsej kategorie ako momenatlne SK 4,5 , ale je to len vec nazoru a zvyku.

Skuste teraz nuvi 360 , mozete v pohode BT telefonovat, zadavat do POI zadat okrem presnych suradnic aj tel cislo a rozne malickosti, ktore sprijemnia pracua a zabavu s tymto navigatorm.
rolfi
Junior

Odeslat příspěvekod Duda Ivo 25. 9. 2006 20:37

Navi 360 už umí i přijímání a odesílání SMS. Je to super.
Duda Ivo
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků