Garmin Nüvi: dojmy a zkušenosti

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 6. 6. 2006 14:06

Na Garmin Nüvi jsem četl samou chválu, kladné reakce odborníků, rozplývali se nad ním v redakci Computeru, kde teď připravují srovnávací test navigátorů. Dnes jsem si ho od kolegů půjčil pro test na MobilManii - a jsem trochu na rozpacích.

Zatím jsem s ním nikam nevyrazil v autě, zkoumám jen software a měl jsem ho v ruce cestou na oběd. Kromě dodatečných funkcí typu MP3 přehrávače a dalších inovací, které s navigací nemají nic společného, je softwarová část stejná jako u Garminů řady C. A vzhledem k TomTomu Go nebo k softwarovým navigacím uživatelsky ne tak propracovaná. Opět chybí plná podpora češtiny - háčky a čárky, občas je zde nepřeložený řetězec.

Nüvi je nádherný, malinký a skladný - po tolika kladných reakcích jsem ale možná čekal víc. Ale s finálním soudem ještě počkám na zkušenosti po testování.

//Edit: změnil jsem titulek tématu, vůbec neodpovídal skutečnosti.
Naposledy upravil Marek Lutonský dne 4. 9. 2006 22:16, celkově upraveno 1
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 8. 6. 2006 09:48

Pomalu si na Nüvi začínám zvykat. Možná je to tím, že se mi vybavila práce se StreetPilotem C320, se kterým jsem loni o prázdninách projel půl Evropy.

Stáhl jsem si malou šipku, která mi teď ukazuje polohu místo obrovského autíčka, a hned jsem spokojenější. Objevuji také skryté funkce ovládání. Napřed jsem si třeba myslel, že Nüvi nepodporuje trasy složené z více průjezdních bodů. Podporuje - jen se s nimi pracuje trochu jinak než u jiných navigací.

Pro českou lokalizaci a vůbec grafickou úroveň uživatelského prostředí ale zatím nemám mnoho slov chvály.

Edit: A abych nezapomněl - způsob práce s mapami, kdy se bez počítače vůbec nehnete, rozhodně Nüvi neřadí mezi navigace určené pro "normální lidi". TomTom, kam stačí vložit kartu s mapou a hned vyrazit, je z tohoto hlediska uživatelsky lepší.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 10. 6. 2006 21:15

Dojmy z praktického provozu jsou mnohem lepší a hodnocení samotného procesu navigace bude velmi příznivé. Tady mě zatím nenapadá nic zásadního, co bych Garminu Nüvi vytkl. Navigace je srozumitelná, přesná, český hlasový výstup hodnotím jako jeden z nejlepších na trhu. S Garminem se opravdu jezdí dobře.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rolfi 20. 6. 2006 10:47

Akoze ja som s nuvi 350 presiel skoro celu Europu a slapal bezchybne. Dokonca som aml aj FM antenu a krasne mi riedil dopravu podla dopravnych sprav. Jasne ze to funguje len Nemecku a Francuzsku. CZ a Sk nema zartial pokrytie. Vo francuzsku mi to hlasilo aj pevne rychlostne kamery, Ale asi len styri. Aj preto ze to ma podstatne rozsirenejsiu dvd NT8 mapu je neporovnatelne kvalitnejsi ako C320, hoci C340 bezi tak kvalitne ako nuvi. Na porovnanie mal som TOM TOM 700 a BECKER Trafiic Assist ( nechytacka na nuvi, neskoro reaguju na zmenu jazdy, prechody a mosty o nicom a pod..) Hoci TOM TOM bol podstatne lepsi ako becker ( neodporucam ).

Tiez sa mi neosvedcil ani Siemens VDO integrovany do spatneho zrkadla. Nedobra vyditelnost, zly uhol pohladu, slaby soft.

ak tak nuvi 300, 350, streetpilot c340 a potom az TOM TOM nad inymi znackami uz ani nema vyznam uvazovat.
rolfi
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 20. 6. 2006 21:10

I když k ovládání a třeba k práci s mapami mám u Nüvi stále připomínky, skvělá navigace to vynahradí. K ní nemám téměř žádné připomínky.

Na druhou stranu bych řekl, že silniční mapy ČR má dnes už lepší Tele Atlas než Picodas.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rolfi 22. 6. 2006 10:35

skus ist von v cechach nemas problem s komunikaciou a viac menej ich poznas. Von uvidis pracu navigatorov , detailnost map. Zajdi do skandinavii a porovnavaj navigatori. zistis ze s nuvi nezabludis ani na trajektoch, ani na mizernych polnych cestach. Musim vsak podotknut ze mapa ADRIA ( slovinsko, chorvatsko, Bosna a hercegovina) ma od spolocnosti Garmin, velmi nenadchla. Bol som zvyknuty u nich na urcity vyssi standard. Inac ja osobne som si uz zakupil nuvi 350. Teraz je novy update a je pomerne vydareny.
rolfi
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 22. 6. 2006 14:53

Garminy znám, se StreetPilotem C320 jsem loni projel sedm tisíc kilometrů po Evropě, se staršími modely také hodně. Ve svém příspěvku jsem ale srovnával české uliční mapy, kde mi už přijde lepší Tele Atlas.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rolfi 23. 6. 2006 12:53

MArek, nahgadam sa mozno mas pravdu:-)). Ale na Slovensku v kvalite momentalne dominuje SK roads 4,5.
rolfi
Junior

Odeslat příspěvekod JJS 5. 7. 2006 09:35

rolfi ma pravdu, na Slovensku vedie Slovakia Roads 4.5. Mam c320 s touto mapou a max. spokojnost.
Kolega si kupil vo Viedni nuvi 360 (je to vlastne 350 + BT), ma to cesky hlas uz z vyroby (ale bez text-to-speach) a je to bomba.

to rolfi: mam aj Adriu 1.30 a aspon po Slovinsku som nenarazil na vaznejsi problem. Je pravda, ze HR je slabsia, hlavne databaza miest, ale da sa najst prislusne miesto na mape, oznacit ho a nechat sa navigovat. Je jasne, ze maju co zlepsovat, ale po pravde, je to vobec prva pouzitelna mapa na Yugo. Ktory iny navigator (prenosny alebo pevny) ma vobec nejaku mapu Yugo?
K dvd NT8 - suhlas, je omnoho lepsia ako cd CS v7, ale ta sa da update-ovat na NT8 a funguje aj v c310, c320, c330.
JJS
Junior

Odeslat příspěvekod maxim8 9. 7. 2006 09:15

testujem rozne navigacie uz rok a velmi zalezi na tom, kto-co potrebuje...robil som taky test: dal som do ruk roznym ludom 4 navigacie (Becker T.Assist, BP Lucca, TomTom700 a G nuvi 350) a bol som velmi prekvapeny!! ... niektori by si vybrali BP Lucca, pretoze im pripadal "najjednoduchsi" - vobec neriesili hrozne ovladanie, pomalost, atd... pre niekoho bol Tomtom 700 "prilis zlozity"... moj favorit je nuvi 350, aj ked mam voci nemu mnoho vaznych vyhrad (mam ho cca 7 mesiacov)

pri navigovani po SK ma sustavne nuti zist z dialnice a ist inymi cestami (z PP do BA ma nuti ist cez Donovaly a NR), pri ceste z Brna do BA ma 10km pred hranicami opät nuti zist z D2 a ist cez dediny.... ma niekto podobne skusenosti? co s tym?
maxim8
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jura.sek 14. 7. 2006 07:52

Muzes prosimte popsat jak se definuje ta trasa s vice prujezdnimi body?
Jeste doplnuji, ze mi jde o nuvi 350...

//De Funes: příspěvky spojeny. Pro editaci vašeho příspěvku můžete použít tlačítka upravit.
Jura.sek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bloodik 21. 7. 2006 08:08

Pro ty, kteri by chteli pouzivat v Nuvi upozorneni na radary v CR vyuzitim dat z POI.cz, tu mam malou utilitku.

http://radary.opevneni.cz/
bloodik
Junior

Odeslat příspěvekod Johánek 5. 8. 2006 12:25

Zdravim.
Můžeš mi prosím napsat,jak se dá zadat více průjezdních bodů do zadané trasy na NUVI-350?.
Děkuji.
Zároveň mám jeden nepříjemný poznatek týkající se navigace.Mapové podklady v Atlas ČR10 jsou sice docela podrobné co se týče uliční sítě,ale někdy je výpočet trasy naprosto pochybný.Nevím jak jinde,ale jenom v Ústí nad Labem,odkud pocházím mě výpočet trasy klidně vede s autem na chodník,na schody(stalo se třikrát),do pěší zóny a pod.V ČR nefunguje dobře ani nastavení vyjímek.Když zadám vyjmutí dálnic,stejně mě vede po dálnici,vyjmu-li nezpevněné silnice,často mě na ně přesto navede.
S podklady "Mapy Evropy" pracuje přístroj bez chyb,zase chybí podrobnost ulic.
Jinak jsem s přístrojem spokojen,jenom čekám na dokonalejší mapu ČR.Podle sdělení Picodasu má nová aktualizace vyjít do konce tohoto roku,a tam by prý tyto nedostatky měli být odstraněny.
Pokud má někdo podobné zážitky,nechť se také poděli.
Zdravím.
Johánek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 21. 8. 2006 18:54

Více průjezdních bodů z přístroje myslím nezadáte. Můžete ale použít program MapSource. V něm si nastavíte cestu přes několik bodů a přes kabel ji nahrajete do přístroje.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gazi 29. 8. 2006 21:19

dobry vidim ze si pisal ze neaki tvoj kamarat vo viedni kupil nuvi360 aj ja mam nuvi 360 a neviem ako to funguje s tou rychlostou ze signalizuje ked prekrocis rychlost a upozornuje na radar ked je to mozne vysvetlis dakujem.
gazi
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků