Garmin GPSMAP 276Cx Pro

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Krysar79 29. 4. 2017 09:39

Přátelé, žádám Vás tímto o radu ohledně přípravy podkladů pro navi Garmin GPSMAP 276Cx.

Nejdříve proč GPSMAP 276:
Jezdím Adventure s moto, do dnes jsem si vystačil s mapu a Roadbookem, případně s kolegy vlastnící navi O:-) , ale přišla doba na pořízení vlastní a taky jsem s věkem začal lenivět, primárně s psaním Roadbooku :-)
Vzhledem k požadavkům, které mám na navi bohužel běžné motonavigace v podobě Zumo a Rider nevyhovují kritériím a tak na základě konzultace s kolegy používající starší model GPSMAP 276/278 pořídil tuto novinku.
Je sic "složitější", ale na druhou stranu jsme lidi a mnoho se toho dokážeme naučit.

K navi jsem od prodejce dostal i školení, problém je však v tom, že toto školení bude až 10.5. a já 12.5. odjíždím na první cestu v tomto roce a tak bych se potřeboval trochu připravit v podobě naplánování 3týdenních tras v celkovém počtu 5-6tis Km, což za jeden den nebudu schopen zvládnout :oops:

Tak a teď k dotazu:
Jsem v tomto nováček, ač mám v GPSMAP nainstalované TOPO PRO + City Navigator NT, potřeboval bych tam dostat i mapy jiných zemí a to nejlépe vektorové, včetně naplánovaných tras z PC.
Můžete mi poradit, které programy jsou v tomto optimální?

Na trasu jsem zkoušel:
1) BaseCamp - zde je jen základní mapa, ač mou navi rozezná, nedokáže zobrazit vložené TOPO Pro + City Navigator NT a nedokážu tam vložit ani jiné mapy :(
2) TYRE, ale tam mám problém při převodu *.gpx a krom toho, program TYRE nedokáže rozeznat mou navi. Což by tak nevadilo, kdyby navi přijmula vytvořený soubor s trasou.

Na mapové podklady jsem zkoušel:
1) OSM - zde se přiznám, že je to pro mě "španělská vesnice" a vůbec netuším jak na to a to i přes to, že jsem vyhledal "návod". Vždy když dám exportovat vybranou mapu, stránky hlásí problém.
2) stažení různých mapových podkladů z free stránek, většinou se jedná o *.map, ale tento soubor nerozezná má navi, pracuje s *.img. Pokud *.map rozezná, tak netuším, jak ji k tomu přimět.

Mockrát díky za rady k dotazům.
Krysar79
Kolemjdoucí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků