Atlas Czech 2015?

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Taurus1116 29. 3. 2015 10:03

nevíte kdy vyjde nová verze atlas czech r2015 od picodasu? já jim v prosinci posílal mejla, odepsali za dva dny že někdy začátkem roku a stále nic....mám na tento sw lifetime a stále jedu na 2013....mám podezření že za tím stojí mj. i neustále odsouvání otevření komplexu blanka.
Taurus1116
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepikd 1. 4. 2015 13:51

Vyšlo TOPO Czech a TOPO Czech PRO (2015)-vše v jednom.
pepikd
Junior

Odeslat příspěvekod thomas007 1. 4. 2015 13:55

Topo Czech a Topo Czech Pro v jednom? To jsou dvě samostatný mapy. A v auto-přístroji to nebude routovat jako se silniční mapou jednoduše proto, že auto-přístroje nepodporujou Active Routing.
thomas007
Junior

Odeslat příspěvekod Akan 1. 4. 2015 19:14

Zkuste se podívat na tyto volné mapy pro GA Auto/turist:

mapygarmin.wz.cz/stazeni_map.php

Jejich autor na tom pracuje několik let a má trvalý pokrok.
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod pepikd 1. 4. 2015 20:30

Upřesním-místo map Atlas (silniční), cyklo a pěší je jedna mapa bud TOPO Czech nebo TOPO Czech PRO (podrobnější).
http://mapy.garmin.cz/eshop/mapy-softwa ... rade-mapy/
pepikd
Junior

Odeslat příspěvekod Rubic 2. 4. 2015 04:30

To byl Apríl? Co znamená ta poznámka - Důležité upozornění ?
Garmin Nüvi 765T Lifetime, CN Europe NT 2020.20_ 3D, CN_Europe_NT_2020.20, Atlas_Czech_2012_NT_3D budovy, Adresy_CR_v2, Garmin_Express v7.5.0.0
Rubic
Junior

Odeslat příspěvekod thomas007 2. 4. 2015 09:27

Řekl bych že právě kvůli Active Routingu, kterej v novejch mapách je a autonavigace ho nepodporujou a podporovat asi nebudou. Prostě autonavigace jsou pro auta.
thomas007
Junior

Odeslat příspěvekod Gumajz 2. 4. 2015 15:48

Akan jako vždy. Naprosto mimo téma.....Když má někdo lifetime, tak nechce mapy zdarma, navíc tyhle...
Lifetime znamená, že je má předplacené po dobu životnosti navigace...Akane, už jdi do háje....
Nebo si aspoň přečti o čem je téma...
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akan 2. 4. 2015 20:14

Toto je od začátku zcestné.
Proto jsem navrhl mapy, které dovedou jak auto tak ostatní, jsou ve formátu pro GA a to je vše.
Takže Ty si nevidíš ani na špičku nosu.
Dej lepší návrh.
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod Gumajz 3. 4. 2015 03:06

Ztratil jsi už rozum úplně ?? On se na začátku jen zeptal, jestli někdo neví, kdy Picodas vydá nové mapy....buď víš, a odpovíš, nebo nevíš, a v tom případě neodpovíš. Ale vnucovat mu něco jiného může udělat jenom Akan...
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod thomas007 3. 4. 2015 15:09

Akan: omlouvám se, ale autor tématu uvedl zcela jasně otázku "nevíte kdy vyjde nová verze atlas czech r2015 od picodasu?" což dle mého soudu znamená, že chce mapu v rámci aktualizační licence a ne nějakou mapu z OSM dat. Tudíž mi přijde takříkajíc "mimo mísu" autora na tyto mapy odkazovat a dohadovat se s Gumajzem.

Pro upřesnění: Osobně jsem zde jen reagoval jen na neúplnou odpověď uživatele pepikd, která by neznalého vedla k dojmu, že mapa Topo Pro je sloučena s Topo, jelikož tak to skutečně není. Následně jsem upřesňoval rozdíly mezi automapou a turistickými mapami.

Pro autora tématu Taurus: Pokud mapy ještě nevyšly, vyčkej, případně se poptej u garminu znovu. Spekulovat na fóru nad domněnkami jeho uživatelů nemá smysl a možná bys byl z daného akorát zbytečně rozčarovaný. ;-)

Pěkné velikonce přeju. :-))
thomas007
Junior

Odeslat příspěvekod Taurus1116 4. 4. 2015 07:58

Děkuji vám, o topo czech jsem neveděl, na stránky garminu nechodím často a hlavně když vydají nějaký update, měl by dorazit mail jako při té minulé.
Onen lifetime se snad vztahuje na všechny produkty od picodasu, tedy Atlas Czech, Topo Czech, Cyklo Czech, ona doživotní aktualizace má pochopitelně háček, týká se životnosti přístroje a to jsou snad 3-4roky ted honem nevím.
Lifetime se nevztahuje v mém případě na CN od garminu, tedy CityNavigator, ty už co vím nové vyšly.
Počkám až to vydají, jestli se podle topo turistické mapy dá jezdit netuším, ale snad ano....vždy však platí pro uživatele g známé, mít zapnutou jen jednu vrstvu/mapu, aby se předešlo chybám při navigování a zobrazení.

Mrknu ještě sem: http://www.path.cz/forum/index.php?sid= ... debae2c991

EDIT:
On ten AtlasCzech nevysel ani loni, mam stale ATLAS Czech 2013.5 NT na kterou jsem updatoval asi dva dny po koupi navigace, viz. screen.
Obrázek

Tehdy jsem navigaci u prodejce kupoval v akci stala kolem 2k, kdybych vedel ze se bude tentokrát picodas s updaty tak loudat, něco málo připlatím a vezmu balení kde se lifetime vztahuje i na CityNavigator od amerického garminu, měl bych je častější a 2015 měl už teď, to samé i lonskou 2014, podle zkušeností co jezdím v práci, je databáze cisel popisných a orientačních v čr až na drobné výjimky totožná, picodas si to s garminem asi vyměnuje.

Ostatním patří dík, za tipy na nekomerční mapy, není to k tématu ale to vůbec nevadí, rád se na to mrknu, já o existenci některých alternativ samozřejmě vím, ale už to tak nežeru jako krátce po koupi a nuvi prostě používám, pokud vše šlape bezchybně není ani důvod se poohlížet po alternativních mapových podkladech.

Koukal jsem na stránku GarminCZ na Facebooku a dotazů na to kdy vyjde AtlasCzech je tam více namátkou tento:


Robert Chlapek
Dnes v 8:22
Je už nějaká změna u aktualizace Lifetime Atlas Czech? Poslední stažitelná verze je stále 2013.5. Před necelým měsícem jste hlásali, že je to "otázka dní".. Bude nová mapa, založená na CityNavigatoru, umět něco navíc proti Atlasu? (např. náhledy křižovatek?)

Podle všeho picodas cz nově začal více spolupracovat s americkým garminem jehož je zde výhradní distributor a tvůrce českých podkladů a nová verze AtlasCzech bude snad založená na CityNavigatoru, možná je tohle důvod takového zpoždění ale nevím....můžu jen spekulovat, když mám sakra LT tak at vydají novou atlas, v pozadí pracují i na verzi sloučenou s cn a pak to vydají znova.
Jezdím profi přes 18let jako ř z pov. a na silnici si samozřejmě poradím, navi je jen pomocník, rádce a více či méně ukecaný zpolujezdec, ale je spousta míst kde se něco změnilo, jiné značení, jednosměrky, nový kruhák atd a ty mapy jsou ted ve verzi 2013,5 opravdu už out, že by za tím stálo jen neustálé odsouvání otevření pražské blanky což jsem se domníval to asi ne problém bude jinde ale picodas slibuje, update tu stále není a důvod proč z něj nikdo není schopen dostat.
Naposledy upravil Taurus1116 dne 4. 4. 2015 09:33, celkově upraveno 1
Taurus1116
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taurus1116 4. 4. 2015 09:13

pepikd píše:Vyšlo TOPO Czech a TOPO Czech PRO (2015)-vše v jednom.

Nj ale jak ji získat? mrkni na screen stále se mi TOPO nabízí ve verzi 2013, že by již lifetime vypršela? nuvi mám asi dva roky tak nevím.

Podle všeho, TopCzech 2015 vydali ale jen ve verzi pro, ta menší na kterou mám i v rámci programu LifeTime asi nárok, patrně vůbec nevyšla, prostě ji zařízli a nutí abych si koupil velkou PRO zpoplatněnou, což mi přijde vzhledem k podmínkám a výhodám life time, jako dost velká prasárna, možná ale bezplatný update topo 2015 vyjde později.

Zde je pár odkazů s informacemi o TOPO
http://www.path.cz/forum/viewtopic.php?f=20&t=2127
http://www.garmin.cz/aktualne/aktuality ... na-un.html
http://www.zdenda.com/2015/03/aktualiza ... 3-na-2015/

EDIT:
Osobně si pohrávám s myšlenkou, že se na celý neschopný picodas vykašlu a koupím si mapy zde CN2015,40 https://buy.garmin.com/en-US/US/maps/ma ... 65100.html za 90 doláčů´= cca 2300kč a nebo rovnou novou navigaci garmin s licencí na CN bud jednorázovou nebo si připlatím a vezmu tu s life time.
Na alze je na výběr nebo jinde a zas si udělám radost novým modelem, s více funkcemi a lepším designem, uvidíme.
Taurus1116
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rubic 4. 4. 2015 12:25

Ahoj, šíříš tady řadu mylných informací. Lifetime koupenou s autonavigací máš buď na mapu CNEU nebo mapu Atlas Czech. Na nic jiného. Stačí pozorně číst!
http://lifetime.garmin.cz/
Garmin Nüvi 765T Lifetime, CN Europe NT 2020.20_ 3D, CN_Europe_NT_2020.20, Atlas_Czech_2012_NT_3D budovy, Adresy_CR_v2, Garmin_Express v7.5.0.0
Rubic
Junior

Odeslat příspěvekod Taurus1116 4. 4. 2015 19:51

Vyznelo to snad jinak? CN ma aktuaizace pravidlene snad ctvrtrok u atas czech uz nic pomalu dva roky nevyslo chapes??
Taurus1116
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků