Garmin nüvi 66T Lifetime Europe45 - problémy s navigací

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod beowafle 25. 12. 2014 13:48

Zdravím, potřebuju poradit - koupil jsem tátovi tuhle navigaci, ale od té doby co jí začal používat si na ní neustále stěžuje.

Dřív měl Mio C520 a ta mu vyhovovala. U Garminu říká že mu vadí málo hlasových příkazů (špatně vidí na blízko, takže je vlastně na hlasových příkazech závislý). Také prý někdy trvá výpočet trasy - 88km se počítá 30 až 45 minut, většinou prý zaseklé na 99%. Vede ho to prý naprosto nesmyslnými cestami (jezdí onu trasu často a zkoušel jí s navigací) i přesto, že jsme v nastavení nic neměnili.

Já nevím co si o tom mám myslet. Nejdřív jsem si myslel že problém je v jeho nešikovnosti s technologiemi, ale třeba ta dlouhá doba výpočtu se mi moc nezdá. Přitom jsem to doma zkoušel a trasa se vypočetla do 10-20 sekund.

Možná bych mohl zkusit přehrát firmware (jestli to jde), ale pochybuju že ho s ní ještě někdy donutím jet.
beowafle
Junior

Odeslat příspěvekod Rubic 25. 12. 2014 14:51

Zdravím, Vaše první dojmy- zklamání , přesně odpovídají novému uživateli který si koupí navigaci od Garmina, nečte návod k použití a v přesvědčení, že když v nastavení navigace nic nezmění, bude mu navigace sloužit dobře. To však je zásadní omyl!
Navigace Garmin vyžaduje vždy prvotní nastavení, používání vždy pouze jedné mapy.
Vše se lze dočíst zde http://podpora.garmin.cz/index.php/kb
http://podpora.garmin.cz/index.php/kb/article/000019
nebo na fóru http://www.path.cz/forum/index.php
V nastavení "Vyhýbat se" na Dálnice nesahat - je tam chyba v překladu příručky.
---Vidí otec v autě dostatečný počet satelitů? Nemá tam zapnutou kameru?
Garmin Nüvi 765T Lifetime, CN Europe NT 2020.20_ 3D, CN_Europe_NT_2020.20, Atlas_Czech_2012_NT_3D budovy, Adresy_CR_v2, Garmin_Express v7.5.0.0
Rubic
Junior

Odeslat příspěvekod Gumajz 25. 12. 2014 19:05

To je to, že každý kupuje dárky dle svého mínění a nepřemýšlí o tom, jestli je to vhodný dárek pro obdarovaného.
Proto já starším lidem doporučuji TomToma. A není to kvůli tomu, že bych ho chtěl vychvalovat, ale u starších klientů se mi značka TT osvědčila. V jednoduchosti, srozumitelnosti atd...Je to asi v tom, že složitější ovládání starší lidi děsí....
Mám mezi klienty kolegu(stáří 65let), který zabloudí i v ovládání mobilu. A když on TomToma stále chválí, tak to už něco znamená. Jemu se totiž nikdy nikdo nezavděčil. A TomToma má cca 8 let, a nikdy na něj nenadával...
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dagy2 27. 12. 2014 12:08

beowafle, zásadne je niečo špatne. Ako je možné, že jemu trvá výpočet trasy 30÷45min a potom to spadne na 99% úplne a tebe rovnaká trasa za 10÷20 sekund?
Mne to pripadá, že:
1/ počítá snáď trasu pre peších. Toto sa mi normálne stane, keď nechávam spočítať trasu na dovolenku do talianska a pred tým som bol niekde na turistiku
2/ má nastavenú najkratšiu trasu
3/ nemá zablokované poľné cesty

s Garminom jazdím snáď od 2008, Nuvi660 a teraz 3597. To je možno pol miliona kilometrov. trafil som do najnemožnejších miest takmer v celej európe a na islande. Proste nikdy nedávam technický darček pod stromček v krabici ale najprv urobím prvotné nastavenia aby sa nový užívateľ cítil komfortne.
Dagy2
Junior

Odeslat příspěvekod Rubic 28. 12. 2014 12:27

Zdravím, výpočet trasy 30 min je nesmysl - navigace nevidí satelity. Nezadává otec ten výpočet trasy v plechové garáži ? Ať shodný výpočet zadá v navigaci, kterou podrží vedle auta s volným výhledem. V autě také může docházet k rušení GPS signálu.
Garmin Nüvi 765T Lifetime, CN Europe NT 2020.20_ 3D, CN_Europe_NT_2020.20, Atlas_Czech_2012_NT_3D budovy, Adresy_CR_v2, Garmin_Express v7.5.0.0
Rubic
Junior

Odeslat příspěvekod beowafle 28. 12. 2014 23:06

Děkuju za rady, zkusím ji ještě překontrolovat. Jenom bych chtěl dodat, že jsem věděl o tom, že je TomTom vhodnější pro starší lidi, ale to že si plete strany je moc zásadní nedostatek.
beowafle
Junior

Odeslat příspěvekod Gumajz 29. 12. 2014 11:57

Tak si to přečti pořádně. On si strany neplete...
Ale to je jedno, máš Garmina, tak si hraj....
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beowafle 29. 12. 2014 15:45

Ale plete, stěžují si na to lidé na fórech, v kometářích v obchodech a potvrdil mi to i prodavač v obchodě. Nevím proč všichni předpokládáte že jsem naprostý ignorant a navigaci jsem otci předal hned po rozbalení. Aktualizoval jsem vše co šlo a nastavení prošel aby se shodovalo s tím na co byl zvyklý. I tak děkuju za reakce. Aspoň už vím kde pomoc příště hledat nemám.
beowafle
Junior

Odeslat příspěvekod Gumajz 30. 12. 2014 13:48

Nikdo z nikoho nedělá ignoranta. Ale jelikož známe uživatele a víme, čeho jdou schopni, tak musí být řečeno vše, aby se eliminovali všechny možnosti. A ty strany si TT plete jen u některého hlasu....Ale vy se v tom samozřejmě vyznáte lépe, zvlášť v TomTomech, když jste otci koupil Garmina. Ptejte se na fórech, kde tomu rozumí, a ne tam, kde ze sebe každý uživatel dělá odborníka...
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod thomas007 6. 2. 2015 09:31

Souhlasím s Gumajzem. Takových příspěvků kde lidé křičí "jak je to všechno naprd" je plný internet, ale na fórech specializovaných na navigace (tady nebo třeba Path) se nikdo z těch lidí zpravidla nezeptá. Proč? Protože jsou příliš pohodlní si je najít a nebo proto, že se bojí, že by se ukázalo, že to není chyba přístroje ale uživatele. To stejné, když se dotyčný dojde zeptat do prodejny (speciálky, ne překladiště typu datart a podobně, kde o tom zaměstnanci ví jen to, že to naviguje), takový uživatel dostane radu, ale na internet už nenapíše "já jsem se splet, bylo to mnou", protože by byl za pitomce.

Pokud někdo položí dotaz na příslušném fóru, kde jsou lidé, co s navigacemi pracují často, vystřídali jich několik druhů i značek, dostane se jim zpravidla i správné a rozumné odpovědi (tedy neptají-li se dokola na to, co už bylo zodpovězeno dvacetkrát - to už každého nudí, omílat to).

To, že jste položil dotaz zde je, myslím si, mnohem lepší volba než abyste dal jen na ona "hodnocení" na nákupních serverech a nebo výkřiky na všemožných fórech.


U Garmina bych zkontroloval nastavení map a nastavení objížděk tak jak uvedl Gumajz. Počítání/nastavení trasy pro pěší pokud je mi známo, už nové modely Garmin nemají. Jen volbu takzvaně "Přímo za šipkou" k cíli.
thomas007
Junior

Odeslat příspěvekod Gumajz 6. 2. 2015 21:20

Díky. Je to tak. Já mám na to i živnost, poradenskou činnost atd. Ale nikdo poradit nechce. Všichni všechno vědí a znají a pak se rozčilují. A nejsou schopni pochopit, že já v rámci toho vyzkouším více navigací než oni...Zkouším i navigační SW atd....
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chip.cz 7. 2. 2015 01:36

beowafle píše:Aktualizoval jsem vše co šlo a nastavení prošel aby se shodovalo s tím na co byl zvyklý.
Ovládání a nastavení Mia C520 je naprosto shodné s Garminem nüvi 66T, že tvrdíte to co jste napsal ? Garmin má totiž pár drobných záludností a kdo z neznalosti, nebo zapomenutí se nepodívá před jízdou na nastavení, bývá nemile překvapen. Už to tady napsáno je a já to napíšu znovu.
(1)V nastavení "Map. info." musí být zapnuta pouze jedna mapa. Při instalaci mapy (a možná i při aktualizaci) z mapsource do vnitřní paměti GPS se nainstalovaná mapa také automaticky zapne. Před instalací jsem měl určitě nějakou mapu zapnutou. Tzn, že po instalaci jsou zapnuté dvě a jestli mají obě společné území, tak mám problém v podobě kousání chodu.
(2)V nastavení "Vyhýbat se" v žádném případě nezatrhávat "Dálnice". Jestli někdo zatrhne Dálnice, tak se GPS bude tvrdošíjně vyhýbat silnici 1třídy a i když se na ni odbočí, tak na první křižovatce už po ní nechce a dopadá to tak, jak píšete, Cituji: "Vede ho to prý naprosto nesmyslnými cestami".
(3)Pokud v nastavení zvolím "Kratší vzdálenost" a ve "Vyhýbat se" nezatrhnu "Nezpevněné silnice", tak mě GPS bude navigovat třeba po polních cestách, nebo dokonce po pěší lávce přez řeku.
Garmin nuvi 200, Xiaomi redmi 2
chip.cz
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků