Dlouhé vyhledávání satelitů

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Houmi.. 13. 9. 2013 14:58

Chtěl bych se zeptat, jaká je běžná doba vyhledání satelitů při zapnutí navi? V případě, že ji zapnu jinde než jsem ji vypnul a za předpokladu, že má dobrý výhled na nebe.. Mám dnes již starší nuvi 765T a trvá mi to opravdu dlouho.. - někdy možná i deset minut. Za jízdy signál nechytnu snad vubec. Porovnával jsem ji s jinou 765, stejný soft. (ver. 4,5) a u druhé to trvalo o polovičku času méně. Napadá vás, čím by to mohlo být? Zkoušel jsem soft reset, ale stejné.. Hard reset jsem nedělal.. Děkuju za pomoc.
Houmi..
Junior

Odeslat příspěvekod roxor 14. 9. 2013 06:29

Za jazdy by sa mal hádam signál chytiť skôr, ako pri státi :hm
Ta ne?
Neberme život príliš vážne ... aj tak to nikto neprežije.
roxor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rubic 14. 9. 2013 08:39

Otevřený výhled,v klidu, první satelity načte tak za 1,5 minuty. Po delší době nepoužívání to trvá déle. Změna stanoviště to také prodlouží. Zapínal jsem Nuvi dříve, než jí zaklapnu do držáku v autě,tím se start urychlí.
Garmin Nüvi 765T Lifetime, CN Europe NT 2020.20_ 3D, CN_Europe_NT_2020.20, Atlas_Czech_2012_NT_3D budovy, Adresy_CR_v2, Garmin_Express v7.5.0.0
Rubic
Junior

Odeslat příspěvekod Dagy2 14. 9. 2013 16:04

Mal som Nuvi660, tam to bolo pri dobrom výhľade tak do 2÷3min.
Kolegovia majú 765-ky. U tých to je podstatne dlhšie ale viac ako 5 min určite nie.

Otázka: keď dáš zobraziť na displeji priebeh vyhľadávania družíc, čo to ukazuje? bez signálu, alebo je tam signál a proste len blikajú jednotlivé družice blikajú a "nechytajú sa" ?
Akú veľkosť majú stĺpcové grafy so silou signálu družíc? Plný stlpec alebo len napr. polovica?
Mal som na jednom aute čelné sklo s ktorým NUVI660 mala sakramentský problém - grafy boli len polovičné, stačilo vybrať z držiaka a dať k bočnému sklu a hneď nabehla. Po nabehnutí bola pri jazde extrémne pomalá - probémy pri trafení do odbočky pri hustej zástavbe.
Dagy2
Junior

Odeslat příspěvekod Houmi.. 14. 9. 2013 19:01

Obě navi jsme porovnávali na otevřém výhledu na nebe venku z auta.Načte 2 červené dílky v zobrazení signálu a pak to dlouho trvá než načte další satelit, aby signál zezelenal.. Jak jsem psal, když se rozjedu dřív než se satelity načtou, tak to trvá třeba i půl hodiny, nebo dokud nezastavím tak je třeba vůbec nechytne.. při detailním otevření satelitů to vidí 3 nebo 4 satelity, u nichž sloupec líta od plného do půlky grafu. Ostatní satelity pouze blikají..
Houmi..
Junior

Odeslat příspěvekod Akan 14. 9. 2013 21:06

V jakém stavu je kapacita baterie ?
Řešil jsem tento případ na TT GO 720, kde byla příčina v elektronice baterie.
Při podle indikace na displeji plně nabité baterii, klesala její kapacita dříve než se stačil synchronizovat dostatečný počet družic.
Po výměně, plném nabití baterie a restartu je už vše 1 rok OK.

P.S.
Více zde:
viewtopic.php?f=1817&t=1167309

P.P.S.
Berte to jako nápodobu a nikoli jako návod pro Váš případ.
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod Ansam 24. 12. 2013 09:00

MOJA SKÚSENOSŤ S INOU NAVIGÁCIOU:
Moja navigácia spravidla vyhľadala satelity okamžite, alebo do do cca 1 minúty. Asi po dvoch rokoch používania mi pomaly odchádzala batéria a doba vyhľadávania satelitov sa predlžovala postupne až na 15-20 minút a veľmi často sa počas jazdy zobrazovalo hlásenie, že nie sú v dosahu žiadne satelity a navigácia stála aj niekoľko minút. Nešlo nastaviť DENNÝ REŽIM - navigácia si myslela že je stále noc - čas sa zobrazoval jedine v rozmedzí od 01,00 - 12,00 hod. Navigácia odmietala zobraziť čas od 13,00 - 24,00 hod. A mohol by som pospomínať ešte množstvo iných sprievodných problémov.

Robil som s navigáciou všetko možné, ako preinštalovávanie, znovu nahratie továrenských nastavení no nepomohlo nič. Pretože vstavaná batéria po 3 hodinovom nabití vydržala fungovať v prístroji cca 25 sekúnd (do vybitia) tak som ju po niekoľkých mesiacoch dal do servisu na výmenu batérie.

Po výmene batérie moja navigácia načítava satelity okamžite a už nedochádza k výpadkom počas jazdy. S navigáciou som opäť veľmi spokojný.

Odporúčam vymeniť vstavanú batériu.
Ansam
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roxor 20. 7. 2014 06:12

Aký typ máš a po akom čase sa bateria takto vylágrovala?
Neberme život príliš vážne ... aj tak to nikto neprežije.
roxor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rubic 20. 7. 2014 09:38

U Nuvi765T jsem měnil baterii po 4 letech, ještě ve stavu popisovaném nebyla.
Garmin Nüvi 765T Lifetime, CN Europe NT 2020.20_ 3D, CN_Europe_NT_2020.20, Atlas_Czech_2012_NT_3D budovy, Adresy_CR_v2, Garmin_Express v7.5.0.0
Rubic
Junior

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 20. 7. 2014 10:28

Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gumajz 20. 7. 2014 13:02

Kosťo, to je hóódně starý odkaz....Základ je v poho, ale ty věci okolo....je to staré cca 8let...to je v elektronice století... :-)
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 20. 7. 2014 18:17

No a co? Do starýho tématu starej odkaz :D Našel jsem i starší, kde se psalo, že galileo vlastně funguje už 6 let :D
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gumajz 21. 7. 2014 17:09

Fakt ?? Tak to je bomba.... :-)
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 21. 7. 2014 17:26

Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gumajz 22. 7. 2014 10:39

Koukám jako blázen....
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků