Garmin a cesta podle moji GPX trasy

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jannk 10. 6. 2013 03:06

chtel bych si overit jednu vec u mapovych Garminu, ktere se daji pouzit na cyklonavigaci (Dakota, eTrex, Oregon): pokud si vytvorim svoji gpx trasu (treba na mapach seznamu), muzu ji potom do tehle navigaci nahrat a potom podle ni jet? V zasade nepotrebuji at mi navigaci primo routuje kde mam jet, staci, kdyz uvidim vyznacenou trasu, kterou jsem si vytvoril predem

dik.
jannk
Junior

Odeslat příspěvekod all in one 10. 6. 2013 08:37

Ano, lze. Má to ale háček - obvykle se nepřenese trasa bod po bodu, ale jen její význačné body a tak se někdy může stát, že po spuštění routování vás to povede trochu jinak.
Pro plánování a přenos se používá - s navigací dodávaný - program MapSource. pokud se vám jeho routování nelíbí, tak můžete výlet naplánovat jako prošlou stopu, která se do navigace přenáší jako přesný obraz, ne jen její význačné body. Máte-li již naplánovanou trasu jinde, tak jí můžete na "prošlou stopu" převést pomocí programu Wingdb, a tu pak jako přesný obraz nahrát do navigace a pomocí funkce "navigovat po prošlé stopě - od cíle/od startu" po ní navigovat.

Zkuste si stáhnout a pročíst návod - tam je vše.
all in one
Junior

Odeslat příspěvekod jannk 10. 6. 2013 16:44

diky moc - vypada to, ze si nakonec koupim Garmin Dakota 10 Cyklo - i kvuli tomu, ze by v cene mela byt cyklomapa, ktera se mi libi. Navic se da koupit za rozumnou cenu ...
jannk
Junior

Odeslat příspěvekod marts 10. 6. 2013 20:02

Novější nástroj na správu map od Garminu - BaseCamp, dokáže routovanou trasu převést na stopu. Byla tahle funkce i v MapSource?
marts
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannk 12. 6. 2013 20:06

ted mi doslo - kdyz jsem dostal licenci na mapy TOPO s Garminem 200 (ktery neni mapovy), tak tyhle mapu muzu nahrat na jinou Garmin navigaci, ne?
jannk
Junior

Odeslat příspěvekod all in one 13. 6. 2013 07:56

Obávám se, že nikoliv, zvláště pokud jí máte již odemčenou. Každá mapa je 25-ti místným odemykacím klíčem vázána na jeden přístroj a není přenosná. Pokud jste mapu neregistroval tak byste se možná mohl domluvit - řešte přes prodejce, nebo na http://www.mapy.garmin.cz. Ovšem nevím proč, přístroj bez mapy vám nikdo neprodá :!: :?:
all in one
Junior

Odeslat příspěvekod jannk 13. 6. 2013 08:41

ale jak jsem psal - mapu jsem dostal pro nemapovy pristroj, tj mohl bych ji pouzivat pro PC, ale v zivote jsem ten kod jeste nepouzil. Nemyslim, ze by konkretni licencni kod byl vazany na konkretni pristroj
Pokud si koupim pristroj s cyklomapou, tak teoreticky tam muzu nahrat i beznou TOPO mapu ... fakticky to ale asi nebudu potrebovat, spise se snazim pochopit jak to funguje.
jannk
Junior

Odeslat příspěvekod jannk 13. 6. 2013 14:32

tak jsem si cvicne poridil Dakotu 10 - ale porad s ni trochu valcim ... :)
pokud vytvorim trasu v externim programu a nahraji ji do Garminu, tak se na ni sice muzu podivat ale neumim podle ni navigovat (tj kdyz dam navigovat podle proslych tras, tak ji tam nevidim) - muzu navigovat jenom podle trasy, kterou vytvorim primo v Garminu (coz neni moc uzivatelsky prijemne) .... ocividne delam neco blbe ...
jannk
Junior

Odeslat příspěvekod all in one 13. 6. 2013 15:55

Naplánovaná trasa a prošlá stopa jsou dva nezaměnitelné pojmy. Nahrajete-li trasu, tak musíte v navigaci hledat trasu a podle ní navigovat, nikoliv hledat jako prošlou stopu. Funguje to! :idea:
Dakotu neznám, konkrétně tedy nemohu radit postup - viz návod.

Skutečnost, že 25-ti místný odemykací kód je vázaný na konkrétní přístroj je AXIOM - viz. licenční podmínky!
Samozřejmě můžete do přístroje nahrát více map - dokonce i najednou, každá ale musí být odemčená pro konkrétní přístroj a jsou nepřenosné!
all in one
Junior

Odeslat příspěvekod jannk 14. 6. 2013 18:48

Jsem z te Dakoty nejaky nestastny :(
Kdyz si vytvorim GPX trasu podle ktere chci jet, tak ji otevru v MapSource a tam dobre vidim nejen trasu, ale i 'waypoints'. Nahraju ji do Garminu, na mape se mi ukaze spravne, muzu dat podle ni i zdanlive navigovat ... a to je problem: akorat vidim trasu na mape a moji aktualni polohu, ale to je vsechno. Nic, co by se podobalo navigaci. Navic se displej standardne vypina (jo, jde to vypnout), takze mi to nijak nepomaha ... predstavoval jsem si neco jako navigaci v aute: info o vzdalenosti do dalsiho waypointu, pripadne automaticke zapnuti displeje, kdyz se blizi waypoint - proste neco, co by me po cestach opravdu vedlo ! tohle je k nicemu, zejmena pri ne prilis dobrem displeji.
Zrejme je potreba ze stopy udelat 'route' - coz se mi primo ze stopy nedari ... muzu sice vytvorit route rucne spojovanim bodu ... akorat kdyz zvolim 2 body na opacnych koncich parku, tak to najde 'route' 3km naokolo - podle toho se proste neda jet.

Porad si myslim, ze mozna neco delam blbe .... ? Nechce se mi verit, ze tohle je vse, co Garmin umi. Navod je dost k nicemu - je to tupy popis ve stylu "pro obraceni trasy stisknete tlacitko obratit trasu" .... duchaplne

Jaky je doporuceny postup, kdyz
- na (papirove) mape vim a vidim, kudy bych chtel jet
- a chci navigaci, aby mi v tom nejak pomohla, idealne aby mi ukazovala kde mam prave jet.
(klidne i Dakotu 10 vymenim za neco drazsiho - ale zacinam pochybovat, ze Garmin neco takoveho umi....)
jannk
Junior

Odeslat příspěvekod all in one 15. 6. 2013 10:29

Neztrácejte nervy a postupujte po krocích při kterých si ověříte funkci navigace. Mohu vás ubezpečit, že umí navigovat po vytvořené trase v MapSource, či BaseCamp. Doporučuji:
1. vytvořit trasu v MS - bez ohledu na to jak se vám líbí, přenést do navigace a navigovat po ní podle nabídky -jde to :!:
2. až si toto ověříte, tak zkuste plánovat i po neroutovatelných cestách - to se dělá jednoduše - v posledním místě kde se vám automatické routování líbí přepnete na vytváření přímé trasy a pokračujete až do místa kde opět funguje automatické routování. Důvod je jednoduchý všechny cesty, či spíš stezky a pěšiny nemohou být routovatelné. :idea:
all in one
Junior

Odeslat příspěvekod jannk 16. 6. 2013 02:12

Díky. Dá se už na pc při vytváření trasy definovat mezi kterými body má navigace routovat po cestách a mezi kterými po nejkratší spojnici?
jannk
Junior

Odeslat příspěvekod all in one 16. 6. 2013 09:35

Ano, viz mé doporučení 2.
all in one
Junior

Odeslat příspěvekod jannk 16. 6. 2013 11:30

muzu poprosit o napovedu jak zmenit typ routovani jen u jednoho segmentu routy? Zatim se mi dari jen zmenit zpusob routovani i cele trasy ... (coz nechci, viz vyse). BaseCamp.

a diky moc za rady !
jannk
Junior

Odeslat příspěvekod all in one 16. 6. 2013 17:55

BC nepoužívám, pracuji s MS - viz bod 2.
Odjíždím na dovolenou, pěkné navigování a čtěte návody.
all in one
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků