Legend HCx

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Ladik45 18. 9. 2012 15:03

Dobrý den, "zdědil" jsem po kamarádce navigaci Garmin Legend HCx. Pár navigací už jsem viděl, koukal jsem i na internet, myslím, že by mi měla stačit, chci ji na turistiku. Stáhnul jsem návod, ale je pro víc variant GARMIN, i pro nějakou s kompasem. a odpovědi jsem tam nenašel.

1) GARMIN je v původním stavu jako po koupi před 2 lety, je tam originál mikroSD karta. Mapa je šílená, je tam jen jméno obce, jinak vůbec nic, cesty, vodní toky, vůbec nic, jen okrové jednolité pozadí a sem tam jméno obce. Co to je za divnou mapu? Je k ničemu, myslel jsem, že v turistické navigaci bude nějaká pořádná turistická mapa. Jde přepnout nebo vyměnit? Dávala se k novému přístroji nějaká jiná mapa? Nebo jde použít nějaká jiná?
2) Chtěl bych na tom zprovoznit nějaký záznam trasy. Abych někde zmáčknul start, ono to v nějakém intervalu zaznamenávalo body a pak jsem to mohl stáhnout a třeba porovnat podle času s fotkama, co nafotím foťákem. Nebo si prohlídnout statistiku cesty. Našel jsem v menu Trasový počítač, ale ten jde smazat jen celkově, ale pak tam nemám už historii.
Nebo má někdo tip na nějkaký jednoduchý a praktický GPS logger trasy?

Za praktické postřehy budu rád. Díky.
Ladik45
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod all in one 18. 9. 2012 18:33

Návod, který je dodáván je pro řadu eTrex HCx - tedy Legend a Vista(s kompasem a barovýškoměrem) - čtěte pouze to co se vás týká.

ad 1) máte zřejmě nahranou pouze Basemap - jakou mapu tam skutečně máte a zda jí máte zapnutou zjistíte podle návodu

ad 2) budete-li mít tovární nastavení tak při zapnutí se vám automaticky zapne záznam prošlé stopy - jak s ním pracovat opět viz návod, nebo nápověda MapSource

Mohu vám jen doporučit vzít si návod, podrobně si ho přečíst a vyzkoušet si popsané funkce.
Jak získat aktuální mapy se dozvíte např. zde:
viewtopic.php?f=1816&t=1039203&p=9057563#p9057563
all in one
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků