Používání TOPO Cz spolu s TOPO At

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Akan 28. 5. 2012 20:50

TOPO Oesterreich V1:11
Ve výprodeji (AUKRO) byly před měsícem k mání tyto mapy Rakouska pro Garminy za 700,-Kč.
Jsou už vydány V2 a 3 ovšem v mnohem vyšší ceně. Na MapSource se V1.11 jeví jako dostatečná pro cykloturistiku i navigaci v autě, či na motocyklu.
Používání TOPO Czech 2011 (nebo jiné mapy TOPO CZ s přesahem) spolu s TOPO Oesterreich V1.11 v Garmin EDGE 605 s plynulým přechodem z jedné mapy do druhé je možné, když jednu mapu vložíme z MapSource do paměti zařízení a druhou do karty microSD. Není nutno přejmenovat datové soubory, jen vybrat úsek z ČR, přenést na jednu paměť, pak vybrat proti němu ležící úsek Rakouska a přenést na druhou paměť. Ručním posuvem kurzoru lze vyzkoušet přechod, který je při jemném krokování plynulý, při držení ovladače v trvalém sepnutí se projeví bliknutí při přechodu z a do přesahu mapy ČR. Zítra to budu zkoušet v na silnici a v terénu na trase N. Bystřice - Litschau - Heidenrechsein - Klein Taxen - Staré město pod Landštejnem - Blato - Kemp Osika.
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod piErcE 29. 5. 2012 08:56

Děkujeme, že jsi objevil ameriku :)
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod Akan 1. 6. 2012 06:32

piErcE píše:Děkujeme, že jsi objevil ameriku :)


Někdo musí být druhý a třetí, když TY jsi první.

P.S.
Zkouška souběhu map TOPO Cz2011/At v1.11 proběhla dvakrát, podruhé na opravdových pašeráckých stezkách, které se šlapou i dnes. Mapa chodí jako jeden celek od podrobnosti 500 m k lepším. Při rozlišení 800 m vypadnou v Rakousku některé příhraniční silnice. Kvalita těch silnic odpovídá naší III, jsou pokračováním jiných silnic stejné kvality, avšak od některé křižovatny zmizí. Po přechodu na 500 m se objeví. Na MapSource k ničemu takovému nedochází. Je podstatný rozdíl v barevném podání na MS a v EDGE. Mapa TOPO Oesterreich v1:11 s naší TOPO Czech 2011 tvoří dobrý celek pro turistiku, cykloturistiku etc.
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod all in one 1. 6. 2012 11:51

piErcE píše:Děkujeme, že jsi objevil ameriku :)

piErcE zdravím, je s podivem, že se náš vědátor ještě rozčiluje! Neni totiž ani druhý, ani třetí, ale poslední kdo konečně po letech užívání EDGE pochopil, že lze do navigace nahrát mapy sousedních států a ony - světe div se :idea: - navazují. :shock:
Ostatně co se divit, když pro navigaci na kajaku používá mapy SKIDEA! :lol: To hovoří za vše :!: viz. viewtopic.php?f=1816&t=1161896

Hlavně, že je spokojený, přejme mu to, lepší už to nebude :!: :pozor
Přílohy
kant-187.jpg
kant-187.jpg (10.48 ) Zobrazeno 4140 krát
all in one
Junior

Odeslat příspěvekod Akan 1. 6. 2012 18:37

Uvádím fakta pro ty, které to zajímá.
Nemáte-li co dodat, dělejte si do svého!!!

Vyhodnocování stopy/prošlé/projeté trasy, která je uskutečněna ve dvou mapách, lze provést v programu Sport Track. Nejlépe je začít v Terénní mapě, pak si zvolit typ Ulice a nakonec přejít na Satelitní snímek. Tím se snáze vytvoří orientační názor.
V BaseCamp to lze provést v mapě TOPO Oesterreich, která má větší přesah do ČR, ovšem bez podrobností.
Naposledy upravil Akan dne 2. 6. 2012 09:54, celkově upraveno 1
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod goast 2. 6. 2012 09:07

díky Akan :-)
goast
Junior

Odeslat příspěvekod kuty.cz 2. 6. 2012 10:08

Ono existuje TOPO Austria V3? To je mi novinka.. ze o tom nevi ani Garmin?!
kuty.cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Akan 5. 6. 2012 18:21

kuty.cz píše:Ono existuje TOPO Austria V3? To je mi novinka.. ze o tom nevi ani Garmin?!


TOPO Oesterreich V3.1 je opravdu novinka.
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod all in one 6. 6. 2012 13:39

Můžete být konkrétní v tom kde lze v 3.1. zakoupit - oficiální stránky Garmin.at uvádí toto:
Přílohy
topo_at_2.jpg
all in one
Junior

Odeslat příspěvekod Akan 8. 6. 2012 16:24

TOPO Oesterreich v3
V ceně od 4600 do 4800 Kč byla nabízena na některých českých prodejních portálech v době, kdy jsem na Aukru kupoval v1.11 za 700 Kč. V tutéž dobu tam byla i v2 za 4200 Kč.
S ohledem na cenu jsem zvolil v1.11 s tím, že ji později budu aktualizovat. Po zjištění , že v1,11 je plně slučitelná s TOPO Czech 2011 a jak popisuji v článku shora pro turistiku vyhovuje (zkoušeno po obou stranách hranice), nikam nespěchám.

P.S.
K TOPO Oesterreich v3 jsem na jiných stránkách (s ohledem na zde uvedené dotazy) našel informace, ze kterých lze usoudit, že v3 je v podstatě v2+POI v3, které jsem našel k prodeji i samostatně.

P.P.S.
Protože neznám skutečný zdroj těch prodejů, nechci tomu dělat reklamu. Můj původní článek měl za cíl ukázat jak jde levně dosáhnout toho, co mnozí hledají a nikoli něco jiného.
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod all in one 8. 6. 2012 17:18

Položil jsem jasnou otázku a očekával jsem jasnou odpověď, nikoliv řeči o nepojmenovaných portálech a o dělání reklamy pochybným prodejcům. :pozor

P.S.
Samozřejmě jsem na to pustil pana Googla a ten nenašel jedinou zmínku o Topo AT v.3.1. :!:

P.P.S.
Že mapy sousedních států (od Garminů) na sebe navazují - jak říkáte vy "vědci": jsou slučitelné - to ví každé malé dítě.

P.P.P.S.
"Slučitelné" jsou i různé - mimochodem kvalitní - free mapy, které si lze bez problémů stáhnout - viz článek p. Lutonského na tomto webu!

P.P.P.P.S.
Takže Akane: strčte si své rádobyinformace za klobouk, či jinam, jak je ctěná libost.....
all in one
Junior

Odeslat příspěvekod Akan 9. 6. 2012 10:01

Počet shlédnutí více jak 300, počet protestů 3, racionalita protestů vzhledem k tématu článku 0. Stálí denunciátoři jsou zřejmí jako obtížný hmyz.
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod rmrf 9. 6. 2012 10:07

Kde se dá ta zmiňovaná mapa Rakouska verze 3 oficiálně koupit?
rmrf
Junior

Odeslat příspěvekod all in one 9. 6. 2012 11:20

Akan píše:Počet shlédnutí více jak 300, počet protestů 3, racionalita protestů vzhledem k tématu článku 0. Stálí denunciátoři jsou zřejmí jako obtížný hmyz.

Ujasněme si pojmy:
- nejdříve náš mateřský jazyk: denunciant (m.) - udavač, donašeč - kdo tady udává a donáší a komu? Kdy byl váš učitel češtiny vy "denunciátore" :?:, takhle se u vás skloňuje?

- za druhé: nezáleží na počtu protestů, ale na jejich oprávněnosti a kvalitě - vy jste je Akane nevyvrátil, takže jejich racionalita je 100%, pravdivost vašeho výroku je tedy 0 = nula = lež!

Když se vám příčí odpovědět mně, tak alespoň odpovězte kolegovi a zachovejte si tvář, jinak budete za Škrholu ze známé písně S+Š
rmrf píše:Kde se dá ta zmiňovaná mapa Rakouska verze 3 oficiálně koupit?

zde je váš prostor: .......
all in one
Junior

Odeslat příspěvekod Akan 19. 9. 2012 21:12

all in one píše:
Akan píše:Počet shlédnutí více jak 300, počet protestů 3, racionalita protestů vzhledem k tématu článku 0. Stálí denunciátoři jsou zřejmí jako obtížný hmyz.

Ujasněme si pojmy:
- nejdříve náš mateřský jazyk: denunciant (m.) - udavač, donašeč - kdo tady udává a donáší a komu? Kdy byl váš učitel češtiny vy "denunciátore" :?:, takhle se u vás skloňuje?

- za druhé: nezáleží na počtu protestů, ale na jejich oprávněnosti a kvalitě - vy jste je Akane nevyvrátil, takže jejich racionalita je 100%, pravdivost vašeho výroku je tedy 0 = nula = lež!

Když se vám příčí odpovědět mně, tak alespoň odpovězte kolegovi a zachovejte si tvář, jinak budete za Škrholu ze známé písně S+Š
rmrf píše:Kde se dá ta zmiňovaná mapa Rakouska verze 3 oficiálně koupit?

zde je váš prostor: .......


Zde lze koupit TOPO Austria v3 !!!
https://buy.garmin.com/shop/shop.do?pID=107969&ra=true

P.S.
... a také DENUNCIACE = NAŘČENÍ !!!
Akan
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků