MapSource vs BaseCamp

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod dm52 22. 2. 2012 09:24

Instaloval jsem na nový notebook mapu 2012.40 (tu poslední). Místo očekávaného programu MapSource se tam objevil BaseCamp. Více méně supluje funkce půvpdního MapSource, ale ja bych raději ten MapSource. Nevíte někdo, jestli tohle je konečné řešení a MapS. byl nahrazenej BaseCampem?
dm52
Junior

Odeslat příspěvekod piErcE 22. 2. 2012 15:21

mapsource uz je obsoleted asi dva roky. ale funguje jinak stále, a také ho mám raději .)
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod dm52 22. 2. 2012 18:08

Z garmin.com jsem si stáhnul MapSource 6.16.3,nainstaloval a boha jeho,ono to behá. Tak jsem spokojenej.
dm52
Junior

Odeslat příspěvekod JaKot 23. 2. 2012 09:41

Potřebuji vyčistit notbook, takže odinstalovat úplně vše co v něm mám a potom znovu nainstalovat co tam chci mít. Já to dělat nebudu, protože je to nad mé síly a počítačovou gramotnost, proto mně to udělá někdo z rodiny.
Protože nemám žádné instalační CD na MapSource a i když mám např. na aktuakizaci turistické mapy i aktualizaci MapSource, tak je mně tohle k ničemu a pokud z PC vymažu MapSource, tak o něj asi přijdu (myslím si to).
Proto se obracím na vás sběhlé, co mám udělat, abych mohl vyčistit notbook a přitom nepřišel o MS. Buďte shovívaví a pokud víte jak na to, tak prosím o vysvětlení laikovi. Dík.
Chovej se k druhým tak, jak chceš, aby se oni chovali k tobě
JaKot
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kuk sem 23. 2. 2012 11:20

Ad JaKot:
Takto čistit počítač je nesmysl.
Odinstalováním a znovu naistalováním se nic neřeší, pokud tomu nepředchází formát systemového disku - pouze se znovu a opět /zpravidla duplicitně/ naplní již tak zaplněné registry.
To, co vám chce "někdo z rodiny" provést podstatně kvalitněji a rychleji umí např CCleaner, který krom vyčištění registrů smaže i nepotřebné soubory, uvolní místo na disku a po následné defragmenataci bude počítač v lepší kondici, než po nesmyslném a nic neřešícím přeinstalovávání programů.
To, co plánujete dělat je nesmyslná, nic neřešící operace. Zůstane vám mnoho starých nepotřebných souborů v Local Settings, v různých temp složkách programů a programy se stejně po znovu nainstalování nastaví podle těchto starých dat. Již zmíněné registry se tímto nesmažou ani nevyčistí.
Takže chce to odborníka, a ne "odborníka" - nebo použít vlastní rozum a vhodný čistící /např výše uvedený/ program.
kuk sem
Junior

Odeslat příspěvekod dm52 23. 2. 2012 11:54

JaKot píše:Potřebuji vyčistit notbook, takže odinstalovat úplně vše co v něm mám a potom znovu nainstalovat co tam chci mít. Já to dělat nebudu, protože je to nad mé síly a počítačovou gramotnost, proto mně to udělá někdo z rodiny.
Protože nemám žádné instalační CD na MapSource a i když mám např. na aktuakizaci turistické mapy i aktualizaci MapSource, tak je mně tohle k ničemu a pokud z PC vymažu MapSource, tak o něj asi přijdu (myslím si to).
Proto se obracím na vás sběhlé, co mám udělat, abych mohl vyčistit notbook a přitom nepřišel o MS. Buďte shovívaví a pokud víte jak na to, tak prosím o vysvětlení laikovi. Dík.

Notebook si vyčisti jak chceš, MapSource tam dostaneš při stahování aktualizace map. Po první aktualizaci je mapa k dispozici k ještě dalším stažení myslím 1 rok, takže by to neměl být problém.
dm52
Junior

Odeslat příspěvekod JaKot 23. 2. 2012 12:58

Já mám ale první aktualizaci MS už před několika lety a když bez základního SW pro MS vložím CD jen s aktualizací, tak mně to upozorní, že se jedná "jen" o aktualizaci a že tam mám napřed nahrát základní MS. Zkoušel jsem to na pracovním PC.
Chovej se k druhým tak, jak chceš, aby se oni chovali k tobě
JaKot
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dm52 23. 2. 2012 13:21

Byljsem ve stejné situaci,když jsem měnil PC, tak jsem se tam snažil mappsource dostat z pvodního dvd a to nešlo. Pak mě v Garminu cz řekli, že se do PC mapsource stáhne a nainstaluje při aktualizaci map (volba nainstalovat do PC). A bylo to tam.
dm52
Junior

Odeslat příspěvekod all in one 23. 2. 2012 15:25

Aktuální MapSource je zde:
http://www8.garmin.com/support/download ... jsp?id=209
tím přeinstalujete předchozí verze.
Pokud máte "čistý" počítač a nemáte mapu s instalací MS, tak by se tato instalace nechytla - pomoc je snadná: do knihovny C:\Garmin nahrajete libovolný soubor - i prázdný - pojmenujete ho "mapsource.exe" - pak se instalace "chytne".
Ještě poznámka: většina map má u sebe MapSource, ale jsou to staré verze, které vám při instalaci mapy automaticky přehrají aktuální verzi MS. Čelím tomu jednoduše - vytvořil jsem další podknihovnu např. C:\Garmin\MS-16-3 , naistaloval běžně MS 16-3 (uloží se do c:\Garmin) a přenesl jsem soubory : mapsource.exe, mapsourceCSY.dll a mapsource.chm do podknihovny MS-16-3 . K mapsouce.exe jsem vytvořil "zástupce" a umístil ho na plochu. MapSource spouštím zásadně zástupcem z plochy a běží mi tedy vždy poslední verze a nevadí mi jaký MS se do C:\Garmin nainstaloval s "novou" mapou.
all in one
Junior

Odeslat příspěvekod piErcE 23. 2. 2012 16:52

Joo, to s tím mapsource.exe v prázdnémn adresáři u posledních verzí mapsourcu už nefungovalo....
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod all in one 23. 2. 2012 20:49

To je možné, nevím, kdysi to fungovalo, dnes jsem to neověřoval.
all in one
Junior

Odeslat příspěvekod Akan 2. 4. 2012 19:48

dm52 píše:Instaloval jsem na nový notebook mapu 2012.40 (tu poslední). Místo očekávaného programu MapSource se tam objevil BaseCamp. Více méně supluje funkce půvpdního MapSource, ale ja bych raději ten MapSource. Nevíte někdo, jestli tohle je konečné řešení a MapS. byl nahrazenej BaseCampem?


BaseCamp se nabízí po 10. únoru 2012 protože to je jeho nová v3.3.1. Ta používání MapSource nijak nekonkuruje. K nové verzi je podrobný návod, který má i video ovšem v "us jazyce". Pro izolovanou práci na území ČR jistě stačí M.S. Pro širší záběr je potřebný B.C.
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod Rubic 3. 4. 2012 05:35

Zdravím,
je dostupná nová verze BaseCamp - v 3.3.2 . :-)
Garmin Nüvi 765T Lifetime, CN Europe NT 2020.20_ 3D, CN_Europe_NT_2020.20, Atlas_Czech_2012_NT_3D budovy, Adresy_CR_v2, Garmin_Express v7.5.0.0
Rubic
Junior

Odeslat příspěvekod all in one 3. 4. 2012 05:50

all in one
Junior

Odeslat příspěvekod JaKot 6. 4. 2012 08:22

Dík Vám všem za Vaše názory a rady. Příjemné svátky bez nehod a úrazů
Chovej se k druhým tak, jak chceš, aby se oni chovali k tobě
JaKot
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků