GARMIN Nuvi 1490T Lifetime nebo Navon N670 Lifetime

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod koumesak Yaryn 22. 1. 2012 01:05

Ahoj všem,rozhoduji se mezi těmito navigacemi pro potřebu občasné jízdy do větších měst,hlavně Prahy a také na cestu do Ukrajiny,může někdo poradit,kterou z nich vybrat případně doporučit jinou? Jsem začátečník a technicky nijak zvlášť vybaven. Díky
koumesak Yaryn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod piErcE 23. 1. 2012 10:38

Audis ti doporučí Navon, ja ti doporučim garmina :)))

Vstupní kriteria jsou příliš obecná, v podstatě na úrovni dotazu "jaké mi doporučíte auto, občas jezdím po dálnici, jinak po okreskách". A na to se strašně špatně odpovídá.

Zjednodušeně řečeno - koupí navigace "zavedené" značky (navon, navigon/garmin, tom tom) chybu v zásadě neuděláš. Pokud nemáš konkrétní požadavky , bude nejlepší, když zajdeš do obchodu a ty navigace si ošaháš, a nějakou z nich si koupíš.
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod koumesak Yaryn 23. 1. 2012 20:06

No tak já tedy ten svůj dotaz ohledně navigací zpodrobním.
Na začátku snad jen,že mám zkušenost s navigací Dynavix,kterou si občas půjčím,když jedu někam do Prahy. Sice je to s ní peklo,občas hledá signál několik minut,ale nakonec mě na místo určení dostala.
Takže jdeme na to:
Určitě musí mít zadávání pomocí adresy,tedy čísla popisného - dnes jsem v Datartu mačkal jak nějakého Garmina tak i nějakého TomToma a musím říci,že Garmin byl při hledání jisté adresy úspěšnější. Navona tam bohužel neměli.
Chci něco spolehlivého,jednoduchého na obsluhu a bez zbytečných kravinek,které pravděpodobně nevyužiji,chci navigaci na to,aby mě dovedla kam potřebuji a jak jsem již psal nahoře,jde mi o ČR a o SK,Ukrajinu...tedy o Evropu.A navigaci budu používat průměrně tak jednou za měsíc,možná za dva.
Nejsem úplně rozhodnut,jestli potřebuji tu aktivaci zdarma ( lifetime ),i ten zastaralý Dynavix mě po té Praze tak nějak vodil,ale jestli je to rozdíl pár stovek,tak proč ne...jo a chci obrazovku 5" .Je mi šumák jestli mi to bude říkat Lišák nebo nějaká Eliška,pro mě za mě i Franta Vopička s bábou Kelišovou :lol: asi je dobré když mě to bude včas navádět do pruhů.Bude to má první navigace a i když jsem měl půjčeného toho Dynavixe,tak fakt zkušenosti žádné. Jak píšu o pár řádků víše,byl jsem v krámě ,kde jsem nějaké mačkal,a zas až takový rozdíl nevidím,je to celkem totožné,jen trochu jiná grafika,ale kvalita se podle toho poznat nedá,to chce praxi,zkušenosti a proto jsem tady,kapišto ? ;-] Chápu,že poradit mi bude těžké,ale i tak předem děkuji..jo a cena do těch 5.000 kč,víc fakt nedám,klidně by to mohlo být i méně,ale je mi jasné,že pod 3.000 kč bych koupil nějaký krám..
koumesak Yaryn
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků