garmin nuvi 30 nelze spojit s pc

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod crhy 20. 12. 2011 18:54

Dobrý den, mám 3 různé kabely s usb-usb mini a ani s jedním se mi gps nespojí s pc, napíše to, že zařízení nebylo rozpoznáno, usb driver mám stažený od garmina. Je potřeba na spojení orig.kabel garmin ?
Je to sice dál, ale za to horší cesta ! :)
crhy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zhrd 21. 12. 2011 10:47

Ne, stači standardní kablík.
Problém může být spíše v ovladači. Doporučuji ovladač odinstalovat, pak znova připojit Garmina a nechat ovladač nainstalovat. Obvykle se to tím dá do pořádku.
zhrd
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod crhy 21. 12. 2011 11:44

Děkuji za nápomoc, leč stále se nedaří. napsal jsem na helpdesk garmina, tak jsem zvědavej co mě poraděj ;-)

-- 21. 12. 2011 11:52 --

Tato odpověď přišla z helpdesku :

originál kabel zapotřebí není , je ale možné že kabel, který používáte je pouze
> 4 PINový a z toho důvodu není možné přístroj připojit, problém nastane i pokud
> je kabel delší než 1 metr. Doporučím ještě vyzkoušet jiný SUB kabel, pokud se
> závada bude i nadále projevovat, reklamujte prosím přístroj u Vašeho prodejce.

Je pravda, že kabel, který používám je 1,8 metru dlouhý, což bude asi ten problém - večer mi má soused pujčit 30cm 5ti pin, tak dám vědět zdali funguje :roll:
Je to sice dál, ale za to horší cesta ! :)
crhy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rubic 21. 12. 2011 13:08

Zdravím,
také je vhodné zkusit připojení na sousedův PC, pak už by mohlo být jasné, kde je chyba. :-)
Hlavně se musí chvíli vyčkat, nevidíme ho okamžitě po zasunutí USB kabelu.
Garmin Nüvi 765T Lifetime, CN Europe NT 2020.20_ 3D, CN_Europe_NT_2020.20, Atlas_Czech_2012_NT_3D budovy, Adresy_CR_v2, Garmin_Express v7.5.0.0
Rubic
Junior

Odeslat příspěvekod crhy 21. 12. 2011 14:56

To je samozřejmě hezké, ale čekal jsem i dlouhé minuty, jinak jsem zkoušel ještě notebook ženy a to samé jako u mě :oops:
Je to sice dál, ale za to horší cesta ! :)
crhy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod crhy 21. 12. 2011 19:51

Takže problém vyřešen, po připojení cca 30cm 5ti pinu vše ok a proběhlo spojení velmi rychle.
Děkuji za ochotu pomoci :-)
Konečně jsem dohrál TOPO a vymazal helpy,tutorialy,voices,text,keyboards a ponechal pouze ty CZ. :D
Je to sice dál, ale za to horší cesta ! :)
crhy
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků