CityNavigator 2012.30?

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Romstar 2. 11. 2011 09:08

Zdravím, na myGarmin mi vyběhla hláška o nových mapách. Nemám u sebe gps a proto nevidím označení mapy, ale myslím, že by to mělo být 2012.30.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod thomas4111977 2. 11. 2011 09:39

Ano vysla nova mapa CNE 2012.30
thomas4111977
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rmrf 2. 11. 2011 10:37

Jo, vyšla. Nainstaloval jsem. A opět to naviguje po poli.

Na této http://mapy.cz/#x=13.932741&y=50.610859 ... ike2%22%7D trase to naviguje ani ne tak, jako mapy.cz pro jízdu na kole. Ale dokonce po té čárkované cestě uprostřed. Jsou to polní cesty. Můžete si to zobrazit na letecké fotce.
Objížďky pro nezpevněné silnice mám samozřejmě nastaveny.

Jo a ještě jeden příklad :-) http://mapy.cz/#x=14.625284&y=50.712126 ... 0L%C3%ADpa Trasa navržená Garminem je ta odklikaná. Přes les. Dobré na hledání hub přímo z auta.
rmrf
Junior

Odeslat příspěvekod Romstar 2. 11. 2011 11:25

Zdravím, já osobně každou chybu co najdu odešlu do Navteq přes Map Reporter a vždy to opraví.
Doporučuji stejný postup.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rmrf 2. 11. 2011 11:52

Díky.
Přiznám se, že jsem vůbec netušil, že bych měl v tomto směru kontaktovat někoho jiného, než výrobce mé navigace. Teď jsem se konečně podíval do detailních informací o systému a tam NAVTEQ jako dodavatele map vidím.
rmrf
Junior

Odeslat příspěvekod rmrf 2. 11. 2011 21:48

Romstar píše:Zdravím, já osobně každou chybu co najdu odešlu do Navteq přes Map Reporter a vždy to opraví.
Doporučuji stejný postup.


Nějak jsem na jejich stránkách nepochopil co mám hlásit, když se jedná o změnu povrchu. Nabízejí mi změnu typu komunikace, změnu povrchu, omezení pro různé typy vozidel, omezenou rychlost. Co jim mám na nezpevněné cestě zaškrtnout? Změna typu povrchu na unpaved jim nestačí jako změna, ale nic jiného jim nechci hlásit. Můžete mi tedy, jako zkušeňák, poradit?
rmrf
Junior

Odeslat příspěvekod shevy 2. 11. 2011 23:53

Tak pro Ameriky jeste nic nevyslo nic me to nenabidlo..... :-\
shevy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romstar 3. 11. 2011 07:46

rmrf píše:
Romstar píše:Zdravím, já osobně každou chybu co najdu odešlu do Navteq přes Map Reporter a vždy to opraví.
Doporučuji stejný postup.


Nějak jsem na jejich stránkách nepochopil co mám hlásit, když se jedná o změnu povrchu. Nabízejí mi změnu typu komunikace, změnu povrchu, omezení pro různé typy vozidel, omezenou rychlost. Co jim mám na nezpevněné cestě zaškrtnout? Změna typu povrchu na unpaved jim nestačí jako změna, ale nic jiného jim nechci hlásit. Můžete mi tedy, jako zkušeňák, poradit?


Zdravím, když jsem naposledy reportoval podobnou chybu tak jsem označil silnici a přidal zákazy vjezdu pro auto, autobusy atd.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rmrf 3. 11. 2011 10:40

To mi ale nepřipadá jako správné. Nicméně, mají v tom zmatek.

Zkoušel jsem klikat na různé podobné komunikace, o kterých něco vím a kde to naviguje podle mě správně. A zatím se mi nepovedlo najít žádnou, která by měla omezený přístup pro některá vozidla.

Připadá mi, že nejoblíbenější kategorií komunikace je "walkway".

Našel jsem komunikaci, po které denně jezdím, je to silnice nejspíš 3. třídy a navigace po ní normálně naviguje. Je "unpaved". U našeho baráku, kde to taky autem naviguje, je již zmíněná "walkway". A teď jsem našel ulici, kde taky denně jezdím a navigace zde funguje, která je asi 8 m široká a je to oblíbená "walkway". Nikde není žádný zákaz vjezdu, takže jediné, co se dá reportovat, je změna na "paved", ale to nejde.

Bude v tom nějaká chyba nebo fígl.
rmrf
Junior

Odeslat příspěvekod Romstar 3. 11. 2011 13:10

Zdravím, nevím jestli to děláte správně? Na www.navteq.com otevřu Map Reporter (musím se zaregistrovat) potom si popřípadě změním jazyk na Český.
Označím silnici- Vyskočí tabulka- Ostatní kategorie- Vlevo vyskočí tabulka Jiné hlášení- Vyberu z nabídky-
Pokud nevyberu napíšu do pole dole svůj popis.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rmrf 3. 11. 2011 13:26

Ano, takhle nějak to dělám. Map Reporter, vyberu komunikaci, vyskočí okénko, já dám Edit Details a vlevo se mi zobrazí ty detaily. Tam změním typ komunikace walkway / unpaved / paved / highway, dám Next Step a dozvím se, že jsem neprovedl změnu.
Rozdíl je jen v tom, že se neregistruji. Nutné to není.
Zatím jsem jim snad úspěšně nahlásil jeden nový kruhák.
rmrf
Junior

Odeslat příspěvekod Rubic 3. 11. 2011 14:07

Zdravím,
najdeš-li chybu v hlavní dálniční síti, vezmou to. Ale napříč lesem na konci světa, o tom silně pochybuji. Za zkoušku se však nic nedá.
http://mapreporter.navteq.com/
Garmin Nüvi 765T Lifetime, CN Europe NT 2020.20_ 3D, CN_Europe_NT_2020.20, Atlas_Czech_2012_NT_3D budovy, Adresy_CR_v2, Garmin_Express v7.5.0.0
Rubic
Junior

Odeslat příspěvekod nanaa 6. 11. 2011 19:23

Mám takový dotaz. Dnes jsem přes mapupdater nainstaloval CN EU 2012.30 do nuvi 760. V paměti přístroje mi zůstala po instalaci mapa CNEU 2012.20 a nově nainstalovaná CNEU 2012.30. Asi je to tím, že jsem instaloval jinou část než při instalaci CNEU 2012.20. Je toto vysvětlení správné? Podle mého názoru pokud bych instalival stejnou část mapy tak, by soubor byl přepsán a zůstala by pouze jedna mapa. To je CNEU 2010.30. Díky
nanaa
Junior

Odeslat příspěvekod Zajíc15 6. 11. 2011 21:08

Nejsem si jistý,ale já po poslední instalaci CN měl v navigaci na výběr jak z mapy CN 2012.10 NT,tak i z 2012.20 :shock: Oba podklady šlo použít :!: Dnes jsem provedl new instalaci a v navigaci je CN 2012.10 a 2012.30. 2012.20 se zřejmě přepsala na tu .30 ;-)
Garmin nüvi 1390T Lifetime
Samsung S8000 Jet -- HTC One V
Zajíc15
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dm52 8. 11. 2011 12:17

Instalace proběhla bez problémů jak do přístroje, tak do PC a notebooku. Zase trochu změnili ten průběh stahování a instalace, snad to je naposledy a nějakou dobu to zůstane takle.
dm52
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků