S jakou mapou jezdíte po ČR?

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

S jakou mapou jezdíte po ČR?
City Navigator 12 %  57%  [ 12 ]
Atlas 5 %  23%  [ 5 ]
Topo 4 %  19%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 21

Odeslat příspěvekod paya01 24. 10. 2011 07:00

Ahoj,

rozhodujeme se, k jaké mapě dokoupit aktualizace. Do teď jsem jezdil podle Topo, ale přijde mi, že někdy nenaviguje úplně optimálně (honí mě uličkama tam, kde existuje lepší cesta). Proto by mne zajímalo, s čím jezdíte po čr vy a jak jste spokojení.
paya01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cosmicboy 24. 10. 2011 09:21

Já zase radši jezdím podle Topo. Přijde mi, že jsou "pružnější" co se změn týče a pokud mám spávně zaškrtáno "vyhýbání se", tak zatím bez problému.
cosmicboy
Junior

Odeslat příspěvekod piErcE 24. 10. 2011 20:40

City Navigator.
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod bingocz 25. 10. 2011 15:50

City Navigator.
Garmin nüvi® 2460LMT
bingocz
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jaroslav Štojdl 26. 10. 2011 11:36

Ve větších městech a v blízkém okolí převážně s Atlasem, v malých obcích a v méně zalidněné krajině (Šumava, Brdsko, Českomor. vrchovina,...) občas přepínám na TOPO Pro.
Jaroslav Štojdl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JaKot 29. 10. 2011 00:00

paya01 píše:Ahoj,

rozhodujeme se, k jaké mapě dokoupit aktualizace. Do teď jsem jezdil podle Topo, ale přijde mi, že někdy nenaviguje úplně optimálně (honí mě uličkama tam, kde existuje lepší cesta). Proto by mne zajímalo, s čím jezdíte po čr vy a jak jste spokojení.


I když mám v navigaci Atlas, Topo Pro a City Navigator a všechny si udržuji v aktuálním stavu, tak musím říct, že používám vždy a všude jen City Navigator, zbývající dvě mapy jen zcela výjimečně pro pěší chůzi po městě.
V autě ale vždy jen City Navigator, jo a vždy v kombinaci s Atlas adresami
Chovej se k druhým tak, jak chceš, aby se oni chovali k tobě
JaKot
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rmrf 29. 10. 2011 05:32

Jezdím s Atlas Czech, protože City Navigator se mě snaží navigovat po polních a lesních cestách. Už jsem to tady psal. Jednou jsem jel přes les a podruhé jsem jel po cestě, kde jezdí jen traktory místních zemědělců. Škrtal jsem kopřivy po obou stranách, a to nemám kamion, ale osobák. Manželka se mi směje :-)
rmrf
Junior

Odeslat příspěvekod all in one 29. 10. 2011 14:26

Přátelé, když zde píšete jakou mapu preferujete, tak také napište pro jaké účely jí využíváte, jinak vaše informace nemá žádnou vypovídací hodnotu. Např. když jste pracovníci doručovatelské služby tak jsou vaše nároky jistě diametrálně odlišné od turisty vyjíždějícího jednou za rok. Svoji roli hraje jistě i váš věk - v 50-ti letech, kdy máte republiku projetou křížem krážem, máte jiné nároky než 16-ti letý mladík, kterého včera vypustili z hnízda...
Nic ve zlém, jen abychom vaše příspěvky mohli objektivně posoudit.
Mně např. je 50+, republiku mám projetou, kde je Praha vím (dokonce jsem v ní 5 let pracoval - na Václavák tedy trefím bez navigace...), tak při svých autoturistických toulkách mám zapnutou TopoPRO mapu, protože na ni jsou budovy a mohu se při dojezdu lépe orientovat. Samozřejmě mám zapnuté Adresy v2. Tolik mé zkušenosti - nevnucuji!
all in one
Junior

Odeslat příspěvekod Jáchym Ondřej Šlik 29. 10. 2011 15:03

rmrf píše:Jezdím s Atlas Czech, protože City Navigator se mě snaží navigovat po polních a lesních cestách. Už jsem to tady psal. Jednou jsem jel přes les a podruhé jsem jel po cestě, kde jezdí jen traktory místních zemědělců. Škrtal jsem kopřivy po obou stranách, a to nemám kamion, ale osobák. Manželka se mi směje :-)

Co si třeba polní a lesní cesty dát do zakázaných?
uživatel neexistuje
Jáchym Ondřej Šlik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rmrf 29. 10. 2011 17:33

Problém je v tom, že to dělá se správným nastavením, opakovaně. Můžete si to přečíst viewtopic.php?f=1816&t=1148861
rmrf
Junior

Odeslat příspěvekod JaKot 30. 10. 2011 00:54

all in one píše:Přátelé, když zde píšete jakou mapu preferujete, tak také napište pro jaké účely jí využíváte, jinak vaše informace nemá žádnou vypovídací hodnotu. Např. když jste pracovníci doručovatelské služby tak jsou vaše nároky jistě diametrálně odlišné od turisty vyjíždějícího jednou za rok. Svoji roli hraje jistě i váš věk - v 50-ti letech, kdy máte republiku projetou křížem krážem, máte jiné nároky než 16-ti letý mladík, kterého včera vypustili z hnízda...
Nic ve zlém, jen abychom vaše příspěvky mohli objektivně posoudit.
Mně např. je 50+, republiku mám projetou, kde je Praha vím (dokonce jsem v ní 5 let pracoval - na Václavák tedy trefím bez navigace...), tak při svých autoturistických toulkách mám zapnutou TopoPRO mapu, protože na ni jsou budovy a mohu se při dojezdu lépe orientovat. Samozřejmě mám zapnuté Adresy v2. Tolik mé zkušenosti - nevnucuji!


Je fakt nesrozumitelné jaké mapy pro jaké účely používám, když jsem uvedl: "I když mám v navigaci Atlas, Topo Pro a City Navigator a všechny si udržuji v aktuálním stavu, tak musím říct, že používám vždy a všude jen City Navigator, zbývající dvě mapy jen zcela výjimečně pro pěší chůzi po městě.
V autě ale vždy jen City Navigator, jo a vždy v kombinaci s Atlas adresami"
Chovej se k druhým tak, jak chceš, aby se oni chovali k tobě
JaKot
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků