Oregon 450 versus Objížďka

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Jaroslav Štojdl 20. 10. 2011 15:54

Upozornění pro všechny potenciální zájemce GPS řady Oregon (450): navigace nemá funkci "Objížďka", tedy není schopna nabídnout alternativní trasu při navigaci do určitého bodu. Tato důležitá funkce byla oproti generačním předchůdcům vynechána. Pokud se tedy dostanete na křižovatku, kde vás navigace povede do neprůjezdné či neprůchozí cesty, není řešení, než ujet / ujít poměrně velkou vzdálenost "nějakou" jinou cestou, než navigace vás přestane tvrdošíjně vracet zpět, nutit zakázaný směr a přepočítá vše na novou trajektorii (a ne vždy ideální). V konkrétním případě mne nutila vrátit se do inkriminované (neprůjezdné) křižovatky i po ujetí 15 km jiným směrem.
Jaroslav Štojdl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod koko0925 21. 10. 2011 09:44

Tak si zapni "zakaz otoceni do protismeru".
Od r. 2000: Garmin 12, Vista C, Vista HCx, Dakota 20, Oregon 300 a ted 450.
koko0925
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rapon 21. 10. 2011 23:30

Především OMG Oregon 450 není auto navigace a tudíž nemohu od ní očekávat fíčury takového zařízení. Je to na 90% turistická navigace a jen jako vedlejšák zvládá i "navigovat" auto. Jestli chceš dobrou autonavigaci,pořiď si TomTom...
TT One XL (9.205) - Central Europe (855.xxxx) - Garmin Oregon 550
rapon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jaroslav Štojdl 25. 10. 2011 08:57

To koko0925: jasně, nějaké řešení to je. Ale jezdit na kole se zapnutým "zákazem otočení do protisměru" znamená, že při špatném odbočení, místo aby jsi se vrátil 50 m, můžeš navíc ujet několik kilometrů - a jinde, než jsi chtěl. A neustálé přenastavování po chvíli přestane bavit... A pokud to je křižovatka s více výjezdy, můžeš pořádně zakufrovat, protože určitě zvolíš tu nejnevhodnější cestu (tedy pokud nerozbalíš papírovou mapu). ;-]
To rapon: Oregon 450 nepatří mezi úplně nejlevnější navigace, tudíž jsem předpokládal, že základní fce, mezi které počítám i "Objížďku", by měl mít. Tenhle "vedlejšák" Colorado 300, které považuji za předchůdce Oregonu, zvládalo levou zadní (kdyby se nerozpadl USB konektor, bylo by mezi námi dodnes).
Chtěl jsem pouze případné zájemce Oregonu upozornit na něco, co, podle mne, bylo bezva u Colorada, a teď to chybí. Dík za reakce.
Jaroslav Štojdl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod koko0925 26. 10. 2011 10:52

A pro zajimavost, daval jsi to do servisu ten USB ?
Od r. 2000: Garmin 12, Vista C, Vista HCx, Dakota 20, Oregon 300 a ted 450.
koko0925
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jaroslav Štojdl 26. 10. 2011 11:14

Jo, jo. Výsledek: oprava neopravila. Abych byl fér vůči servisu, tak na tuto možnost mne předem upozornili. Nezbývalo než přezbrojit...
Jaroslav Štojdl
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků