Dakota z druhé ruky nepřijímá přiložený kód

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod shevy 26. 9. 2011 20:54

asi bych se ji pokusil prodat (do treti ruky :idea: ) :0 sorry...ale vazne....asi bych ji strelil...a koupil neco noveho...a mas klid...
shevy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sulcik 26. 9. 2011 22:03

A za kolik ji koupíš shevy? 8-D
Na Garmin jsem právě napsal, tak uvidíme...
sulcik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod shevy 27. 9. 2011 07:49

Hele...myslel jsem nekomu co az tak nevi o co gooo:)),ale jiste nekoho najdes jako nasli tebe...:)
No uvidis.. ja Garmina uz jednoho mam a zatim si s nim vystacim. ;-)
pak dej vedet jak jsi pochodil.
shevy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sulcik 27. 9. 2011 08:29

Já myslím, že takovýho dalšího ........., jako jsem já, už nenajdu 8-D
Ale hlavně nemám rád tenhle druh českého podnikání: "Každé ráno se probudí nějaký blb, který to koupí" (viz. autobazary atd.), takže si navi nechám a zainvestuju ještě do map :-(
Navigace je plně funkční a není kradená, jen mapy nemá, takže jestli má někdo zájem, domluvíme se :-D
sulcik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sulcik 27. 9. 2011 22:42

Takže odpověď z Picodas Praha zní takto:
Dobrý den, podle ID přístroje nejsou k němu registrované žádné mapy. Nabídku map naleznete na našich stránkách.

Co k tomu dodat? Mému milému prodejci přeju, aby se mu jídlo v kámen proměnilo a aby ho sra.... (pardon, průjem) po poli honila.
To trestní oznámení si ještě nechám projít hlavou. Tohle přeci není normální. Nebo nejsem opravdu normální já :-(
sulcik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod shevy 28. 9. 2011 06:22

..sorry no....neneadelas nic...nemyslim,ze by to za to stalo.Ale je to na tobe.Prides jeste o vic v zivote.skoda nervu ;-)
shevy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod piErcE 29. 9. 2011 11:52

sulcik píše:To trestní oznámení si ještě nechám projít hlavou. Tohle přeci není normální. Nebo nejsem opravdu normální já :-(


Nejedná se o trestný čin, ale přestupek (nepředpokládám, že ti tu dakotu prodal za víc, než je cena v obchodě)...nemluvě o tom, že vzniklá škoda je dost malá - rozhodně ne ve výši ceny té navigace, co byla zaplacená, ale jen v podstatě za cenu mapy (což je pár korun).

PS: bylo to přes aukro? ti meli nejaky program proti nepoctivim prodejcum, snad i s nejakou moznosti vraceni penez (bla bla bla). Moc jsem podminky toho nestudoval, neb na aukru jsem v podstate jen jako "prodavajici", ale mozna by stalo za to si je kdyz tak precist a zkusit je vyuzit.
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod shevy 29. 9. 2011 19:01

kolik jsi za to dal..?
:idea:
shevy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sulcik 29. 9. 2011 22:16

Dal jsem 4200,- :-[

Bylo to přes Aukro a ti mi právě doporučily, dát to na PČR, jinak program pro ochranu kupujících nelze využít. Jen s potvrzením od policajtů, jinak smolíček pacholíček.

A mapy nestojí pár korun, pro mě je 2.tis dost!
sulcik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod shevy 30. 9. 2011 05:21

Tezka je rada...jestli se ti to vuplati za ty nervy a cas a penize...4200 neni malo...ale vis jak...vzdy si reknu ze pridu jeste o vic..kazdopadne bych neco nekde napsal...ale tim si asi nepomuzes.
Osobne bych to hodil za hlavu a kdyz bych kupoval tak neco s LifeTime...sorry proste si naletel a kdo ne..:)
shevy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sulcik 30. 9. 2011 06:37

Za ty problémy to opravdu nestojí. Už jen ten čas strávený někde sepisováním atd. by mě mrzel víc, než ty peníze.
Jen by mě zajímalo, kde prodejce sebral ten kód a drzost. Kontaktoval jsem majitele, na jehož email je mapa registrovaná (je to nějaký ing. generální ředitel podniku v Plzni) a ten prý to koupil přímo na Picodas v Praze. To mi hlava nebere.
sulcik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod all in one 30. 9. 2011 08:33

Pan Sulcik dobře nakoupil z druhé ruky Dakotu 20 s topo mapou CZ PRO, vše za 4.200 Kč, místo za 6.990. Samozřejmě bez záruky, ale přístroj fungoval a mapa byla odemčená. O tom nelze diskutovat!
Pak se vloudila chyba: pokud si chtěl ověřit, zda je předaný odemykací kód správný, měl si pomocí GmapTool přečíst obsah souboru gmapsupp.img uloženého na kartě - ve výpisu je na konci platný odemykací kód. Bohužel, první co pan Sulcik udělal bylo, že si obsah karty smazal! Za tohoto stavu lze těžko soudit, na čí straně je pravda.
Dovolím si spekulaci - kdyby původní majitel uměl odemykat mapy, tak pro něho nemohl být problém předat "platný" odemykací kód! Ono také mohlo jít o legálně koupenou přednahranou kartu a protože nevyšla aktualizace mapy, tak původní majitel necítil potřebu jí registrovat, obvzláště když uvažoval o prodeji - tím by novému majiteli zablokoval registraci a případnou slevovou aktualizaci. Že jde o přednahranou kartu se zjistí snadno - na konci výpisu není jeden odemykací kód, ale serie cca 150 kódů pro řadu přístrojů. A že má původní majitel binec v registračních kódech - možné je všechno!
Nebo třeba původní majitel již nechtěl Dakotu a koupil si Oregon s přednahranou mapou, tu dal do Dakoty a jako funkční celek - SE SLEVOU - prodal - nic nelegálního.
Ještě moje zkušenost - kdysi jsem koupil eTrex s Topo CZ - mapa byla na kartě a bylo přiloženo CD. Mezi tím vyšla aktualizace a já měl nárok na bezplatné stažení nové mapy. Trvalo celý týden po legálním nákupu, než jsem s "mapy@garmin.cz" vykomunikoval, že nejsem zloděj a mám na stažení nárok a mohl vstoupit do unlocku.
Osobně bych panu Sulcikovi doporučil obrátit se mailem na zmíněný "mapy@garmin.cz" a tam na základě vlastnictví mapy a s/n a unit ID domluvit legalizaci mapy, resp domluvit slevovou aktualizaci na v.2011 za 690 Kč.
all in one
Junior

Odeslat příspěvekod sulcik 30. 9. 2011 11:20

Tak tenhle pán (all in one) mi tady chyběl. Napíšu, že majitelem kódu je ing. z Plzně, který nemá nic společného s prodejcem, s Dakotou, s obchodem vůbec a on na to, že si původní majitel koupil Oregon atd. Zní to fakt logicky. Mimochodem, původní majitel tvrdil, že důvodem prodeje je ten, že končí s geocachingem z rodinných důvodů! Spekulace si nechte. Proč mi tedy dodával kód, který mu nepatří, když byla mapa předinstalovaná a podle Vás legální? A že má původní majitel binec v registračních kódech mě nezajímá. Ve chvíli, kdy jsem chtěl platný kód, mi napsal, že se zabývám prkotinama a že se měl na obchod raději vy..... Od té doby nic. TICHO.
Na zmíněný "mapy@garmin.cz" se můžu těžko obrátit, když žádnou licenci nevlastním. Mám jen přístroj a v něm nainstalované TOPO DE, ke kterému nemám kód vůbec. O jeho původu si myslím taky své.
Že jsem udělal chyby jsem už několikrát uznal, ale dejte mi už pokoj s Vašimi dedukcemi, pocity a spekulacemi!
sulcik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod all in one 30. 9. 2011 12:05

Chápu, že se vám moje příspěvky nelíbí, protože z nich jasně vyplývá na čí straně byla chyba.
Já nikde netvrdím, že vám prodal LEGÁLNÍ mapu, já jen opakuji váš výrok, že vám prodal ODEMČENOU mapu! Že nechápete jak je to s přednahranými kartami a kde mohl být problém, za to já nemohu.
Na mapy@garmin bych se obrátil, protože máte navigaci a k ní mapu na CD - podle toho by přístroj a mapu mohli identifikovat a vyhovět Vám. V horším případě vám nevyhoví. Je to na vás!
Myšlení bolí a tak je lepší vést neplodné diskuze, osočovat prodávajícího, nebo toho kdo vám radí, že ano?!

P.S. Topo DE je ke stažení univerzálně odemčená, takže nic divného!
Naposledy upravil all in one dne 30. 9. 2011 17:31, celkově upraveno 1
all in one
Junior

Odeslat příspěvekod sulcik 30. 9. 2011 12:16

Odemčenou ano, ale o to tady přeci nejde. Nebo se zase pletu?
sulcik
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků