rychlost udávaná navigací

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod shevy 6. 8. 2011 20:06

"Kouřmo - atmosférický aerosol z mikroskopických vodních kapiček a vlhkých částeček prachu"
ale fakt nevim jestli si to zapamatuju...je pravda ze jsem tohle jeste neslysel..:)


dik.. ;-) :shock: :D
shevy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akan 6. 8. 2011 22:28

shevy píše:"Kouřmo - atmosférický aerosol z mikroskopických vodních kapiček a vlhkých částeček prachu"
ale fakt nevim jestli si to zapamatuju...je pravda ze jsem tohle jeste neslysel..:)


dik.. ;-) :shock: :D


Chyba! Nutno pamatovat: Kouřmo tlumí RF signály!!!
Kouřmo je vidět! Vidím-li kouřmo a nemohu-li naladit jindy laditelné FM rádio, není to jeho vada, je to kouřmem! Toje logika pro užitek. Ta v citaci je na "Moju milů kedveš". A v USA by to mělo platit dvojnásob - Because "Info is time and time is money"!
Dobrou noc pro čechy v česku.
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod piErcE 7. 8. 2011 10:45

Akan píše:
robert456 píše:V Letenkým tunelu mi napíše že nemá signál, ve Strahovským to samé ale v Mrázovka mi i ukazuje řazení do pruhů.


Zkuste si přepnout v tunelu na družice a uvidíte zda tam signál GPS je nebo není

Mrázovka je poněkud kratší a má značný sklon, který dovoluje vnikání signálu od severu odrazem. Také je podstatné to, zda ji jedeme shora dolů nebo zdola nahoru. Je pravděpodobný i vliv počasí. Při letním kouřmu, kdy slábne i FM se signál, se signál GPS také zhorší a odrazy už nebudou stačit k vybuzení přijímače GPS.


Akane, ty jsi hulil, vid? :)

-- 7. 8. 2011 11:47 --

robert456 píše:A jak je možný že mi navigace ukazuje v tunelu Mrázovka?


Co máš za navigaci?

-- 7. 8. 2011 11:49 --

shevy píše:Akane...stale premyslim co to je letni kourmo...:)ale nezklamal jsi...:)avsak v tomto pripade ti malinko rozumim...
KAzdopadne se me zda 10-15 vterin jako dost dlouha doba na znovuzachyceni signalu....parkrat jsem jel napr v podzemi...ne teda tunel....signal jsem ztratil...ale pri vyjezdu se chytl kdyz ne okamzite tak opravdu rychle...mam Garmin 1690.


Kouřmo je meteo pojem, který si akan někde nastudoval. Zbytek toho příspěvku je ovšem nesmysl (ta část o tunelu z kopce bla bla bla). Zřejmě v něm nikdy nejel. Protože kecá, až se mu zúst práší.

-- 7. 8. 2011 11:57 --

robert456 píše:V Letenkým tunelu mi napíše že nemá signál, ve Strahovským to samé ale v Mrázovka mi i ukazuje řazení do pruhů.


Nejpravděpodobnější důvod je ten, že je nějaký problém v datech. Obecně řečeno - pokud je daný úsek silnice v datech označen jako tunel, tak navigace se chová tak, jak tu už někdo popsal - zapamatuje si poslední známe hodnoty rychlosti, a počítá , že s touto rychlostí jedeš celou cestu v tunelu a podle toho odhaduje, kde jsi. V případě, že jsi v tunelu dýl (např. proto, že jsi cestou musel zpomalit) napíše nedostupnost signálu poté, co vypočte, že jsi už měl být z tunelu venku, a nebyl.

Pokud daný úsek silnice v datech označen není, tak navigace vyhodí, že nemá signál a do vyjetí z tunelu nenaviguje.

-- 7. 8. 2011 12:02 --

Akan píše:Vzdělávací kpoutek pro Shevy-ho
(Nic ve zlém, ale váš slovní pytel potřebuje správnou záplatu).

P.S.
Za tunelem s délkou 4 a více km se opravdu vyhledání družic a obnova zachycení odehrává tak dlouho, někdy také proto, že výjezdový portál je v hlubokém údolí.


Vzdělávací koutek pro Akana: Ne, ani po 4km se opravdu vyhledávání družic a obnova zachycení neodehrává dlouho. Ta vzdálenost, po jejímž překonání ve vypnutém stavu se vyhledávání - kvůli stahování efemerid apod, je v řádu stovek kilometrů.

Akan píše:P.P.S.
Sledování rychlosti na GPS provádím zejména v obcích, protože tachometry na Škoda automobilech všeobecně ukazují více než je skutečnost. Proměřování je na mé Felicii progresivní na 50tce cca 6 - 7 km/h na 80tce cca 7 - 9 km. Jezdím podle GPS proto, že nemám


Vzdělávací koutek pro Akana: To nejsou tachometry vozů škoda, to jsou tachometry vozů všech.
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod Akan 7. 8. 2011 21:11

No ty ses rozpovídal
Konečně k věci, i když mylně!
Teoretiku.
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod dm52 14. 8. 2011 18:39

Když jsem koupi svojeho prvního Garmina (StrretPilot c510dx), ptal jsem se v prodejně ve Spektru v Průhonicích na přesnost. Bylo mě řečeno, že přesnost ukazatele by měla být +/- 2 km/hod.

-- 14. 8. 2011 19:43 --

Akane, je to pravda? http://navigovat.mobilmania.cz/bleskovk ... -a-1316905 Rozviň tady trochu teorue.
dm52
Junior

Odeslat příspěvekod shevy 14. 8. 2011 22:26

bezpredmetny to resit.uz..:))kazdej at se ridi budikama./..a ma od cajtu pokoj...:)
shevy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod all in one 15. 8. 2011 07:07

KIMOS píše:Zdravím,
chtěl bychn se zeptat, jestli nemá někdo zkušenost, jak přesná je rychlost, kterou mi navigace ukazuje během jízdy?
Roman.

Navigace rychlost neměří, navigační SW jí vypočítává ze dvou sousedních poloh a je tedy zřejmé, že přesnost výpočtu je závislá na přesnosti určení polohy a ta je někdy +/-3m, jindy také +/- 70m. Používám turistickou navigaci, kde hned vidím svoji zjištěnou polohu a přesnost a při anylýze mých záznamů jsem zjistil, že jsem se na kole pohyboval také rychlostí 1090km/h!! - to v údolí kde byl slabý signál a já byl najednou - podle navigace - o cca 350m jinde než byla skutečnost.
Autonavigace používají algoritmy, které vás "drží na silnici", průměrují rychlost a pod., lze tedy očekávat slušnou přesnost, ale rozhodně bych její údaje nestavěl nad vestavěný rychloměr. Na udávanou rychlost v autě mají mimo základní nepřesnosti rychloměru vliv také obuté pneu (letní / zimní) - jejich reálný průměr - není nic jednoduššího, než si u radarů instalovaných v každé druhé vsi zjistit odchylku a podle toho jezdit!

Pro ty, kterým Akanovo letní kouřmo dočasně vyřadí navigaci posílám obrázek, aby se měli čím zabavit:
Přílohy
Snímek10b.jpg
Snímek10b.jpg (150.11 ) Zobrazeno 2357 krát
all in one
Junior

Odeslat příspěvekod dm52 15. 8. 2011 09:52

Super závěr, :-)
dm52
Junior

Odeslat příspěvekod Akan 15. 8. 2011 19:51

all in one píše:
KIMOS píše:Zdravím,
chtěl bychn se zeptat, jestli nemá někdo zkušenost, jak přesná je rychlost, kterou mi navigace ukazuje během jízdy?
Roman.

Navigace rychlost neměří, navigační SW jí vypočítává ze dvou sousedních poloh a je tedy zřejmé, že přesnost výpočtu je závislá na přesnosti určení polohy a ta je někdy +/-3m, jindy také +/- 70m. Používám turistickou navigaci, kde hned vidím svoji zjištěnou polohu a přesnost a při anylýze mých záznamů jsem zjistil, že jsem se na kole pohyboval také rychlostí 1090km/h!! - to v údolí kde byl slabý signál a já byl najednou - podle navigace - o cca 350m jinde než byla skutečnost.
Autonavigace používají algoritmy, které vás "drží na silnici", průměrují rychlost a pod., lze tedy očekávat slušnou přesnost, ale rozhodně bych její údaje nestavěl nad vestavěný rychloměr. Na udávanou rychlost v autě mají mimo základní nepřesnosti rychloměru vliv také obuté pneu (letní / zimní) - jejich reálný průměr - není nic jednoduššího, než si u radarů instalovaných v každé druhé vsi zjistit odchylku a podle toho jezdit!

Pro ty, kterým Akanovo letní kouřmo dočasně vyřadí navigaci posílám obrázek, aby se měli čím zabavit:


Letní kouřmo je to co vidíme, nasycenost vodní parou, která tlumí RF 1,1 až 1,6 GHz (GPS pásma L1 - L5) je při něm maximální možná !!! a tu nevidíme.

EROGO: Kouřmo je signálním jevem, který nám říká, že tlumení pásem GPS a také FM je v troposféře velké. To je vše. Jsou k dispozici diagramy tlumení. Máte-li potřebu, pošlu Vám kopii Pane.
P.S
Letošní "rozmarné léto" střídá jak kouřmo, tak nízkou nasycenou oblačnost, která způsobuje vlnovodný odraz s mokrým povrchem země. Na FM to způsobuje snižování a zvyšování dosahu. Tam kde je dosah FM vysílačů na mezích se to projevuje zlepšením a zhoršením příjmu.
Například na silnicích od Milevska k Táboru a J. Hradci se to dá poznat na dosahu vysílačů ČRo a stanice Impuls, které vysílají RDS-TMC. Rozdíl v dosahu je v desítkách kilometrů.
P.P.S.
Povšimněte si prosím, že nepotřebuji SILNÁ SLOVA abych vyslovil svůj názor.
P.P.P.S.
Přál bych vám vidět ten přípis, co mi poslal pan PIERCE!
S tím hochem se chci setkat "Z oči v oči" !!! ako sa tu povie na Liptove !!!
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod roxor 31. 10. 2011 07:54

KIMOS píše:zkušenost, jak přesná je rychlost, kterou mi navigace ukazuje během jízdy?
Roman.

Ja ju vnímam ako smerodajnú ... je zhodná s panelovými ukazovateľmi rýchlosti v niektorých obciach. Signalizuje mi aj prekročenie povolenej rýchlosti, takže ja túto informáciu vnímam a beriem vážne.
Neberme život príliš vážne ... aj tak to nikto neprežije.
roxor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JaKot 1. 11. 2011 23:58

Samozřejmě je věcí názoru, čím se kdo řídí při měření rychlosti auta, zda tachometrem nebo GPS a nebo dokonce na základě tabulí v obcích.
Jen tak, pro zajímavost jsem v době, kdy byl malý provoz na dálničním úseku D1 mezi Vyškovem a Kroměříží provedl dostatečný počet měření rychlosti dle tachometru, GPS a výpočtem dle času potřebného k ujetí stanovené vzdálenosti konstantní rychlostí. Ujetá vzdálenost měřená podle kilometrovníků na D1. Všechny výsledky jsem si dal do tabulky a tak získal jasný, myslím si, že i přesný přehled o tom, které měření rychlosti je přesnější, zda tachometr a nebo GPS. Podotýkám, že plynulost rychlosti jsem docílil vždy pomocí tempomatu, krokovým doladěním na pokud možno přesnou konkrétní konstantní rychlost na GPS. Měřeno na Fabii II nové letní pneu 195/55 R15.

Výsledky měření jsou následující:

Rychlost GPS Rychlost tacho Rychlost vypočítaná Měřeno na délce Naměřený čas

50 km/hod. 53 – 54 km/h 50,36 1 km 01:11,48
50,26 2 km 02:23,26
50,33 3 km 03:34,59
50,38 5 km 05:57,30

90 km/hod 94 – 95 km/h 88,34 1 km 00:40,75
89,53 2 km 01:20,42
89,88 3 km 02:00,16
90,04 4 km 02:39,94
90,15 5 km 03:19,66
90,10 6 km 03:59,73

120 km/hod 125 km/hod 119,26 2 km 01:00,37
119,26 4 km 02:00,74
119,77 6 km 03:00,34

130 km/hod 135 – 136 km/h 129,87 1 km 00:27,72
130,03 2 km 00:55,37
130,10 5 km 02:18,36
130,04 7 km 03:13,78
129,90 9 km 04:09,42
129,76 10 km 04:37,44

135 km/hod. 140 km/hod 134,63 1 km 00:26,74
134,40 2 km 00:53,57
134,05 6 km 02:41,13
133,58 7 km 03:08,65

Snad jsou výsledky dostatečně přehledné. Bohužel, v okně kde píšu tento příspěvek je tabulka přehledná, po odeslání se rozsype do zde této podoby. Možná z toho ale přece jen něco vyčtete. Měření z důvodu max. bezpečnosti prováděl spolujezdec, já jsem si hleděl nastavení požadované rychlosti, on vše měřil a zapisoval.
Chovej se k druhým tak, jak chceš, aby se oni chovali k tobě
JaKot
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roxor 2. 11. 2011 17:32

Pneu R15 sú pre Fabiu štandard?
Neberme život príliš vážne ... aj tak to nikto neprežije.
roxor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JaKot 2. 11. 2011 22:31

Ne, 15 palcová kola nepatří do standardní výbavy FII ve výbavě Ambiente, ale patří dle velkého TP do tzv. variabilního provedení vozidla. Standardní jsou kola 14 palců. Do variabilního provedení vozidla patří i 16 palcová kola.
Chovej se k druhým tak, jak chceš, aby se oni chovali k tobě
JaKot
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dm52 2. 11. 2011 23:10

Teď jde o to, jak velký vliv má průměr ráfku (a tedy obvod kola a z toho plynoucí ujetá vzdálenost) na výpočte rychlosti.
dm52
Junior

Odeslat příspěvekod roxor 3. 11. 2011 16:06

Tož ... čím väčší priemer kolesa, tým nižší stav na tachometru ... estli se nepletu :idea:
Stačí vypočítať obvod pneumatík a napr. percentuálny rozdiel v obvodoch sa musí v rovnakých % prejaviť aj tacháči. Pritom záleží aj na tuhosti pneu a ich nahustení.
Neberme život príliš vážne ... aj tak to nikto neprežije.
roxor
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků