Mapy Garmin

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod mavako 15. 2. 2011 16:43

Chci si koupit dvě GPSky. Když chci mít doživotní aktualizaci map Lifetime, tak musím koupit obě navigace s lifetimem? Nebo staci jen jednu s Lifetimem a nove mapy pak muzu nahrat i do druhe GPS?
mavako
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod robert456 15. 2. 2011 16:49

Co GPS to lifetim.
robert456
Junior

Odeslat příspěvekod samotek1 15. 2. 2011 16:51

Lifetime musí být ke každé navigaci zvlášť
samotek1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Drako Gabro 2. 3. 2011 19:52

Zdravím ,je u každeho garmina topo mapa ČR ?U czechcomputeru to neví a v popise to neuvádí.jedná se o 1390T
Drako Gabro
Junior

Odeslat příspěvekod all in one 2. 3. 2011 22:28

Běžte na stránky Garmin.cz, nebo oficiálního dovozce gpscentrum.cz a podívejte se co do kompletu patří. Někteří také-prodejci inzerují nízké ceny a při tom zamlčují, že jsou navigace bez map - (nevim jak czechcomputer - abych nenarazil - ověřte si to).
all in one
Junior

Odeslat příspěvekod Fredddie 2. 3. 2011 23:40

Pokud to czechcomputer neví tak si to kup a pokud to obsahovat nebude tak jim to do 14 dnů vrať. Jiná možnost není pokud nejsou schopni uvést, co je všechno v balení. Nebo nejlépe dej vydělat jinému obchodu, který ti to dokáže zjistit.
Fredddie
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rubic 3. 3. 2011 10:12

V popise má Topo Czech uvedenou.
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp ... escription
Provedení bez Lifetime ji v popisu nemá, je také levnější.
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp ... escription
GPS centra nabízí tento typ s oběma mapami CR (+ CNEU)
http://www.gpscentrum.cz/navigace-/garm ... 390t-1187/
Garmin Nüvi 765T Lifetime, CN Europe NT 2020.20_ 3D, CN_Europe_NT_2020.20, Atlas_Czech_2012_NT_3D budovy, Adresy_CR_v2, Garmin_Express v7.5.0.0
Rubic
Junior

Odeslat příspěvekod decathlon 24. 8. 2011 16:19

Tak jsem dnes opět absolvoval trasu (asi 190km) s navigací garmin 1390T a jsem opět velice zklamán. Nejen že mě to zase navádělo na rozestavěné úseky silnic, ale když jsem vyloučil placené silnice, tak jsem tomu krámu pěkně zamotal hlavu a v jednu chvíli mě v malé vesničce naváděl stále dokolečka. Chvilku mě to pobavilo, ale když se situace o deset klilometrů dál opakovala, musel mě syn držet, abych ten podělanej krám nevyhodil z okna za jízdy. K tomu musím přičíst hrubý nedostatek, že někdy naviguje pozdě, někdy hlásí v zatáčce, abych odbočil jako na křižovatce a někdy drží hubu, když má kecat. Nedostatky se projevily jak s mapou Atlas 2011, tak s mapou CN Europe NT 2012.20. Z toho plyne závěr, že se s tímto krámem brzy rozloučím.
Garmin Nüvi 1390T
decathlon
Junior

Odeslat příspěvekod lape 16. 9. 2011 08:54

No on je problém v tom,že mapové podklady dělají jen dva výrobci,kteří samozřejmě dodávají všem výrobcům navigací,takže ať si koupíš značku navigace jakou chceš,tak to bude + - stejné,protože to co popisuješ je dáno právě nedokonalým mapovým podkladem.
lape
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod roxor 30. 10. 2011 06:49

decathlon píše:... někdy naviguje pozdě, někdy hlásí v zatáčce, abych odbočil jako na křižovatce a někdy drží hubu, když má kecat.

Veru, je to tak ... systém ma ďaleko od dokonalosti.
Na prehľadných, napr. dialničných úsekoch avízuje odbočenie 1,5km pred danou situáciou. V neprehľadných a krátkych úsekoch reaguje neskoro, hoc má trasu už v pamäti zakódovanú ... proste ju nevygeneruje na poslednú chvíľu, pokiaľ cesta prebieha podľa plánu.
Neberme život príliš vážne ... aj tak to nikto neprežije.
roxor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vana666 5. 2. 2012 17:47

Pět let jsem se potýkal se stejným problémem - exkurze na polní cesty, snahy o průjezd parkem, stezkou pro cyklisty apod, a to docela nezdravě často
minulý měsíc mi došla trpělivost a navigaci jsem rozšlapal
akorát mám teď problém co koupit nového. Naivně jsem si myslel že Garmin už chyby napravil

a není to jen problém map - když jsem např. zadal někde v závěru trasy průjezdní bod pro drobnou korekci, navigace z ničeho nic a nesmyslně změnila i nějaký usek na začátku trasy, co byl předtím v pořádku

takže jít vůbec znova do garmina ?
Vana666
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod piErcE 5. 2. 2012 20:12

Sorry, ale problém je prostě u Tebe :) Mám už asi 6týho silničního garmina, používam je od dob, kdy mapa čr pro garmina spočívala v pár čarách hlavních cest mezi městy, a teda na polní cestu jsem se nepodíval nikdy.... :)
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod Romstar 6. 2. 2012 08:07

Zdravím, já osobně mám najeto s Garminy cca 120000km a nemohu si v podstatě na nic stěžovat.
Do pole jsem se naposled podíval tak v roce 2007, 2008 kdy CityNavigator hodně zaostával od té doby bych řekl, že CN se vyrovná i předčí Atlas.
Někdy najdu nějakou soft. chybu, ale to má asi každá gps. Při poslední cestě na dovolenou do Jizerských hor mi má M10 nutila cestu přes Prahu, i když byl průjezdní bod v Mohelnici až za Hradcem si dala říci.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boby.f 6. 2. 2012 11:46

zdravim mam tež M10 (garmin-assus) a naprosto nej je když ma človek čas tak naplánovat v mapsource to nema chybu používam to 2 roky před tim sem mel Toma ale taky byl vyborny nemůžu ho hanět oba maji neco -u garmina -ale to je spiše algoritmem me štve jedine že průjezdni bod musim davat na silnici -cestu -(např.za mesto) ne na město jinak jste hned v centru to je u Toma lepší tam to mesto objedete když nezad.ulici (je to jen prujezd nekde po obchvate -ale zvykl sem si je to snad jedina vytka (když na PC je to jeden klik ale planov. v navi třeba narychlo když nechci do toho města musim už zastavit a zvětšit a posouvat atd...)už to ale za ty leta to mohli zmenit to je fakt.Jsou to hold amici
boby.f
Junior

Odeslat příspěvekod Romstar 6. 2. 2012 12:01

Zdravím, já už hodně dlouho zadávám průjezdy tak, že místo ulice zadám číslo silnice a tudíž nemusím na mapě nic hledat. :-)
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků