Garmin nuvi 3790T review

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Romstar 16. 8. 2011 17:51

Zdravím, já mám sice Garmin Asus M10, ale mohlo by to být stejné. Mně se do oblíbených vždy uloží bod nazvaný Poslední pozice.
Ze začátku jsem ten bod vždy mazal, než jsem si uvědomil, že je to vždy ten poslední a ne všechny. :-)
Možná to funguje u 37xx stejně.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 16. 8. 2011 19:07

Diky za info casem to odzkousim a dam vedet.
Poprosil bych te jeste o radu ohledne prepinani mapovych podkladu jak jsem psal zde: viewtopic.php?p=8349190#p8349190
Jinak co se tyce Garmin nüvi 3790 za sebe mohu napsat jedine SPOKOJENOST.
TOP model od tohoto vyrobce se myslim moc povedl,zpracovani,displej,rychlost vybava.
Rozhodoval jsem se mezi nejvyssim TomTom Go 1000 a prave 3790 ktery to nakonec vyhral.
Stoji zhruba stejne,ale u garmina mam lifetime,displej s vyssi urovni jasu a lepsim barevnym podanim,rychlejsi odezva menu a take moznost planovani tras coz zmineny TT neumi....max z bodu a do bodu b s jednim prujezdnim bodem coz u nejvyssiho modelu zamrzi.
Duvodu proc jsem se uz podruhe rozhodnul pro garmina (mel jsem 1350ku) je samozrejme vic namatkou LT oproti 2lete aktualizaci u rady TT GO,cisla popisna/orientacni,intuitivnejsi a lepe zpracovane GUI,to od tom tomu jsem zkousel na prodejne a zadna slava....vyrobce udelal do novy strat,via a go nove navcore,ikony jsou male nevyrazne stejne jako texty a celkem se to louda i u nejvyssich GOcek...
Ohledne nüMaps Lifetime pres my.garmin.com jsem po pripojeni a zeregistrovani navi dostal moznost v meAktualizace ci meMapy stahnout program Garmin Lifetime Updater (jeste se nabizel Garmin Map Updater) ktery po instalaci stahnul a nainstaloval v ramci nüMaps Lifetime posledni nejaktualnejsi CN2012.20 a jako specialni nabidku do 31.8.2011 jednu mapu z CityXplorer (zvolil jsem prahu ;-) vse je tedy stazene a nainstalovane byla to kdyz to pocitam se stahovanim xGB otazka asi dvou hodin.
Celkem me prekvapilo ze k uplatneni LifeTime pokud je soucasti pristroje neni potreba zadavat nikde zadny kod,marne jsem jej v krabicce hledal,webove rozhranni myGarmin samo zjisti podle pripojene navigace z jejiho SN a ID ze se k ni licence vaze a vse potrebne nabidne ke stazeni,proste pohoda tak to ma fungovat :-) ostatne fotka je v prispevku na konkurencnim foru zde: http://www.path.cz/forum/viewtopic.php? ... 257#p12950
Cheetah007

Odeslat příspěvekod Romstar 16. 8. 2011 20:53

Zdravím, s City Explorer nemám zkusenost.
Co se týká přepínání map tak Adresy mohou být zapnuté společně s CityNavigatorem, ale má zkusenost je ta, že je lepší mapy Atlas, Adresy, Topo nahrat po jedné a vždy přejmenovat napr. na atlas.IMG atd. Potom Adresy fungují bez problému i s CN.
S 3760tkou jsem najel cca 1000km a byl jsem nadmíru spokojený.
Doporučuji tak jednou týdně gps vypnout, ne jen uspat, protože se mi potom zdálo, že začíná gps spomalovat reakce na dotyk.
Od určité doby jsou nové přístroje již od výroby Lifetime a proto se nikam nemusí zadávat kód Lifetime.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 16. 8. 2011 22:40

Diky ja jen pro info kdybych nekdy atlas+adresy a topo pouzival.
Pokud jde o adresy nekde jsem cetl ze jsou u novych modelu 1xx,2xx ci 3xx rady zbytecne protoze jsou obsazene v CN2xxx.xx a snad i obsahlejsi.Smysl maji u starych modelu 7xx ci 2xx rady protoze ty jej z CN zobrazit nedokazi.

Pokud jde o vypinani a uspani uspani budu pouzivat pres den a jakmile auto opustim navigaci natvrdo vypnu tak je to myslim idealni.
Jak jste psal "Doporučuji tak jednou týdně gps vypnout, ne jen uspat, protože se mi potom zdálo, že začíná gps spomalovat reakce na dotyk" muj nazor je ten ze pri uspani zustava vse v RAMce a teprve uplne vypnuti a nasledne zapnuti se vse vymaze a je opet volna (ani nevim kolik RAM 37xx rada vlastne ma bezi na linuxu co se pise v navodu)
Ohledne uspani takova zajimavost pokud jsem doma a navi je tudiz bez signalu,pri kratkem stisknuti zapinaciho tlacitka a prechodu do rezimu spanku je po probuzeni nutne dvakrat tuknout na ikonu zamku vpravu,pokud navigaci uspim venku v aute nebo na ulici zkratka kdyz ma signal nabehne hned do pohotovostni obrazovky s ikonami kam vest a zobr. mapy.Nevim jak se to chovalo s predehranou verzi FW4.00 hned po rozbaleni jsem ji updatoval na 4.30.
Dneska jsem s navi jezdil po praze asi 30km a bez nejmensiho problemu vse fungovalo jak ma.Zobrazeni mapy mi prijde lepe prokreslenea navic i stinovane nez u 1350ky zkratka podrobnejsi i na defaultni stredni detaily se pri navigaci zobrazuji vsechny ulice ktere autem mijim,u 1350 se trvale zobrazovaly tak dve ci tri nezavisle na nastavenem zoomu mapy.

Jeste jedna zajimavost ktere jsem si vsimnul a stejne se chovala i 1350 pri prvnim zapnuti.
Hned jak jsem 3790 koupil jsem ji na balkone nechal poprve najit signal,pripojil k PC a pres my.garmin.com stahnul a nainstaloval mapy + posledni verzi FW4.30.
Potom jsem pro jistotu udelal HardReset (Zapnout a drzet pravy dolni roh a pote potvrdit hlasku vymazani vsech dat).
Po prvnim zapnuti to chtelo nastavit jazyk,odsouhlasit licencni podminky k mapovym podkladum od navteq a znamou bezpecnostni hlasku.To jsem udelal a nechal navi chytnout gps signal.
Kdyz jsem navigaci po te vypnul a zapnul opet to same...jazyk,licence navteq a bezpecnostni hlaska.
Teprve asi po ujeti 10km v ulicich vsechno zminene zmizelo az na bezpecnostni hlasku (jiste vite oc jde) a bylo vse v poradku.Garmin si proste tohle vsechno zapamatuje az po par kilometrech navigovani,takt trochu ucici se navigace neco jako s malym ditetem.
Cheetah007

Odeslat příspěvekod piErcE 16. 8. 2011 22:51

Cheetah007 píše:Pozadam o radu ohledne prepinani map,u nejvyssi rady jsou i 3D budovy a teren a mam v tom zmatek.

Ted mam CN2012.20 + CityXplorer Prague v nastroje/nastaveni/meMapymam zaskrtle toto:

CN Europe NT 2012.20 3D
cityXplorer - Praha 2012.20 3D

CN Europe NT 2012.20
cityXplorer - Praha 2012.20

Cneu Dem
Europe DEM

CN Europe NTU
2012.20 3D

CN Europe NTU
2012.20 ALL
trafficTrends Europe 4.25

Pomoci registracniho kodu jsem si z odemkni.garmin.cz stahnul a aktivoval ATLAS Czech 2011 NT a Adresy CR v2 NT.
Co mam ted nechat krome ATLASu a Adres nechat zaskrtle aby se zobrazovaly 3D budovy a teren a jednotlive podklady se nehadaly mezi sebou??


U garminu vzdy platilo a plati bud jen CN a nebo Atlas+Adresy soucasne,tenhle model ma jeste 3D a realne krizovatky JCV a vubec netusim co nechat aktivni a co ne,diky.


\To je jednoduche. Pokud chces jezdit s atlasem, mej aktivoany atlas.

Pokud s city naviagorem, tak mej aktivovane vse, co zavani city navem a city explorerem. Nechapu, v cem je problem? :)
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 16. 8. 2011 22:57

O.K slo mi jestli mam nechat aktivni i ten CN 3D ale je to asi blbost....atlas to tusim nema a nedelalo by to dobrotu.

Takze bud CN Europe NT 2012.20 +3D+NTU+DEM+trafficTrends Europe a nebo Atlas+Adresy nic vic je to tak?
Taky me zmatlo realne zobrazeni krizovatek soubory JCV v slozce garmin/system ale ty se asi tykaji jen CN atlas ma asi svoje a navic z menu mapy deaktivovat nejdou,moc diky za info.

EDIT:
Koukam ze mas 3790 take a patrne dela jak jsi spokojeny mas posledni FW4.30 je bez problemu? ja si zatim po tech 30km niceho nevsimnul ale projedu to poradne az od pristiho tydne pracovne :-)

Takova zajimavost ale asi o ni vis,kdyz na obrazovce mapy kliknes na rychlost kde je tachometr a trip udaje z jizd,podrz prst na tachometru az vyskoci menu kde je mozny reset a vsemozne testy a najed uplne dolu kde je volba "ukazkovy rezim" pak ti to oznami ze se smazou veskera uzivatelska nastaveni (pozor) a po restartu je vavi v interaktivnim ukazkovem demo modu...pekny a zajimave je ze v cz navodu o tom neni ani zminka...ale vse se da najit v obsahle napovee co je primo v pristroji jako u kazdeho jineho modelu od garmina.
Cheetah007

Odeslat příspěvekod piErcE 16. 8. 2011 23:40

3790 jsem mel, uz nemam .. a jeste jsem to nevymazal .. na jare mi vybrali auto i s garminem .. hajzlici :)
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 16. 8. 2011 23:48

Rozumim ja jen ze ji mas v podpisu,poridis tu samou nebo pujdes do nejake jine?
Cheetah007

Odeslat příspěvekod piErcE 17. 8. 2011 00:42

Buh vi... Jsem uz asi ctvrt roku bez navigace, a nejak mi vylozene nechybi... Ale potrebuju novou navi do letadla, a uvazuju o aere - znamy ji ted relativne novou prodava... Tak uvidime
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod Romstar 17. 8. 2011 06:09

Zdravím, Adresy si tam klidně můžete dát, protože obsahují více adresných bodů než CityNavigator.
V některých městech CityNavigator popisná čísla nemá např. Rájec Jestřebí.
Pokud často jezdíte do menších obcí tak bych do gps Adresy nahrál, pokud ne tak Vám City bude stačit.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 17. 8. 2011 08:12

Jo vsiml jsem si ze jsou ted oznacene jako Adresy CR v2 takze by mohly byt obsahlejsi.Domnval jsem se ze databaze cisel popisnych co byla/je v CN je totozna s tou co nabizely Adresy CR v1 a ted i v2 data ma navteq od ceskeho picodasu nebo z jineho zdroje?
Takze je tedy nainstaluji a necham aktivni vse co souvisi s CN a k tomu zaskrtnu Adresy CR v2.

Ohledne LifeTime aktualizace updaty maji vychazet 4x rocne,ted je posledni CN2012.20 takze podle teto zpravy: http://www.garmin.cz/aktualne/aktuality ... 0-dnu.html by mela byt dalsi v rijnu.

Dal bych mel dotaz tykajici se Atlas Czech 2011NT je v ni pri navigaci uz vedle rychlosti maximalni povolena a zobrazuje realne zobrazeni krizovatek/sjezdu na dalnici jako CN? podle teto zpravy snad ano: http://www.garmin.cz/aktualne/aktuality ... stent.html jsem zvedavy kdy vyjde dalsi verze oznacena patrne jako 2012NT....po zkusenostech s 1350 mi to tehdy nabidlo jeden update zdarma takze by to melo byt stejne.
Cheetah007

Odeslat příspěvekod Romstar 17. 8. 2011 09:17

Zdravím, také jsem si myslel, že Adresy a CN jsou shodné, ale nejsou a Navteq má asi jiný zdroj.

Lifetime vychází docela pravidelně, ale já už zas tak moc nepospíchám s aktualizacemi, protože někdy se tam objeví dálnice která není dokončena a to trochu zdržuje, když přijedete k zákazu vjezdu.
Ve Vašem případě, ale roste počet Lane Assist a Junction View tak to stojí za to aktualizovat.

Atlas 2011 neobsahuje Junction View, ale obsahuje zatím více Lane Assist.
Například v Přerově CN nemá ani jedno řazení a Atlas spoustu.

Já osobně mám raději CN, více mi vyhovuje jeho routování, ale Atlas je také ok a má možná méně chyb, i když za mě mohu říci, že zas tolik chyb v CN nenacházím.
Naposledy mě v Ostravě chtěl vést po kolejích pro tramvaje, ale to jsem ignoroval a otočil se, přepočet byl ok.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 17. 8. 2011 09:22

No ja mam zkusenosti s CN jen dobre bez problemu jsem s nim jezdil v 1350ce a vse v poradku takze u nej asi zustanu...max. dohraji ty adresy CR v2 a pokud mi CN zrovna dane cislo nebude chtit najit zkusim hledat v nich...parkrat uz se mi stalo ze tam bylo a v CN ne a naopak.
Jak jste psal ze s aktualizacemi pres Lifetime moc nepospichate,treba na obchvat kolina me uz ted byvala 1350ka s CN2012.10 vedla protoze mel byt avno dokoncen....v navteq dostali termin dokonceni a neni patrne v jejich silach zjistovat zda nase pitoma vlada zase neseskrtala penize na sil/dal. stavby..je to tezke.
Cheetah007

Odeslat příspěvekod Cheetah007 18. 8. 2011 14:10

Kdo ma zajem muze si na vlastni odpovednost zkusit nahrat FW SG/MAL 2.30 a ziskat vylepseni ktere garmin nevim proc EN/US uzivatelum nechce dat.
http://www.path.cz/forum/viewtopic.php?f=29&t=1459
http://www.path.cz/forum/viewtopic.php?f=29&t=1178
Pro me je nejdulezitejsi moznost zobrazeni prave projizdene ulice,konecne!!!
Asijske verze to maji ale EN/US verze ne,v tomhle marketingove oddeleni garmina vubec ale vubec nechapu kde je SAKRA PROBLEM PANOVE!!!
Proc proboha maji mit moznost zobrazit pri navigaci prave projizdenou ulici jen asijsti uzivatele a evropane ci americane (GARMIN je americka firma a nasincum to neumozni!) NE?
Cheetah007

Odeslat příspěvekod shevy 18. 8. 2011 14:51

..wow....tak to jsi dobrodruh..:) ale parada....tohel je presne funkce kterou bych taky uvital u moji 1690...ale pravdepodobne to jde jen na tvuj model...kazdopadne je to super...a jestli ti to opravdu funguje..tak vazne koukam...je to zvlastni ze tohle nema Garmin dotazene a kluci sikmooky to maji v maliku.
Takze tu jsis to nahral a vse je v poradku ano....vse je nezmenene a na svem miste...nic se neseka ...prepocitavani je jako pred tim.....atd...
vazne koukam jak blazen....kadopadne...zkusils a mas...:) ale nemel jsi lepika:)) :idea: :idea:
shevy
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků