Garmin nuvi 3790T review

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Romstar 14. 5. 2011 13:04

Zdravím, podle poslední naměřené rychlosti před vjezdem do tunelu spočítá kdy vyjedete. Proto je nutné v tunelu jet stejnou rychlostí jako je zaznamenaná na displayi.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rdvn 14. 5. 2011 18:20

Děkuji za odpověď. Mám ještě jeden dotaz. Verze lifetime se aktivuje zadáním nějakého přiloženého kódu nebo už je to přímo v koupené navigaci nastaveno? Zatím používám navigaci Tomtom GO 930, měl jsem ji s aktualizacemi map na 2 roky, ale to už skončilo (právě u té aktivace pomocí kódu jsem měl problém, pak už vše ok až na postupem času slábnoucí baterii). Začínám se pomalu poohlížet po nové navigaci a Tomtom bohužel momentálně nějakou dobrou náhradu za 930 nemá. Prostředí těch nových TT mi vůbec nevyhovuje. Proto zvažuji tento velice zajímavý Garmin (příp.někde ještě sehnat výprodejovou TTGO 950 s mapami na 2 roky).
rdvn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Romstar 16. 5. 2011 07:08

Zdravím, doposud to fungovali na kód, ale nikdy jsem s tím neměl problém.
U nových přístrojů jako jsou 37xx a 24xx by už měl být LT spárován s přístrojem. Mám zkušenost se dvěma 2460 kde to tak bylo.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rdvn 16. 5. 2011 18:26

Děkuji za info. Včera jsem v obchodě tuto navi trošku prozkoumal (obsluha sledovala hokejový zápas o bronz), je to o zvyku a zorientování se v prostředí (oproti mému starému TT jsem maličko tápal), ale jinak dojmy veskrze pozitivní včetně nádherného displeje, zpracování a perfektního držáku.
rdvn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod shevy 16. 5. 2011 21:37

Tak to ze jsi tapal je normalni...ale po case zjistis ze v jednoduchosti je krasa...a Garmin je vazne jednoduchy na ovladani bez vselijakeho nastaveni krome zakladnich veci.3790 je velmi povedena navigace..ja vlestnim 1690..ale jak bych mel kupovat novou..tahle by byla moji dalsi.mel jsem ruzne znacky ale Garmin me chytil nejvice..ale budes-li chtit..mouchy letaji vsude..a tak najdes :-)
shevy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mege 10. 6. 2011 13:49

Dobrý den,
uvažuji o koupi navigace, zatím jsem nějak došel k Garmin 3790T, žiji nyní v Londýně a začínám se zde živit jako private driver, tak že docela dost jezdím po Londýně, kde je traffic docela busy! A kde se na navigaci potřebuji 100% spolehnout 12 hodin denně.Chtěl bych se zeptat jestlli někdo neví zda bude tato navigace to pravé ořechové? Nebo bych měl spíše uvažovat o něčem úplně jinačím? Jsem v oblasti navigací úplny laik a nevím co zvolit abych dobře vybral...Každy asi větčinou preferuje značku, kterou má nebo se kterou je spokojen, je pak těžko vybírat.London je trošku větší město než Praha a proto bych potřeboval vybrat co nejlépe...

Předem děkuji za odpovědi...
mege
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod piErcE 10. 6. 2011 23:33

UPlne normalne. Pokud vi, ze je v tunelu (atribut v mape), tak pokracuje jako bys jel posledni znamou rychlosti. Pokud zrychlis, nebo pojedes porad tou rychlosti, tak si toho nevsimnes.

Pokud zpomalis, tak po chvili zahlasi, ze ztrata signalu a po vyjeti z tunelu se zase najde.
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod all in one 11. 6. 2011 04:21

HW navigace je jedna stránka pohledu. Ten neméně podstatný - z hlediska použití snad důležitější - jsou mapové podklady a jejich kvalita (množství chyb). K tomu by se vám asi nejlépe vyjádřil londýnský taxikář.
Obecně - divil bych se kdyby Garmin vyšel z hodnocení horší než konkurence!
all in one
Junior

Odeslat příspěvekod Romstar 13. 6. 2011 10:18

mege píše:Dobrý den,
uvažuji o koupi navigace, zatím jsem nějak došel k Garmin 3790T, žiji nyní v Londýně a začínám se zde živit jako private driver, tak že docela dost jezdím po Londýně, kde je traffic docela busy! A kde se na navigaci potřebuji 100% spolehnout 12 hodin denně.Chtěl bych se zeptat jestlli někdo neví zda bude tato navigace to pravé ořechové? Nebo bych měl spíše uvažovat o něčem úplně jinačím? Jsem v oblasti navigací úplny laik a nevím co zvolit abych dobře vybral...Každy asi větčinou preferuje značku, kterou má nebo se kterou je spokojen, je pak těžko vybírat.London je trošku větší město než Praha a proto bych potřeboval vybrat co nejlépe...

Předem děkuji za odpovědi...


Myslím, že s 3790 nebo 3790Lifetime neuděláte chybu.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PDsoul 20. 6. 2011 15:07

Osobně mi u 3790 zatím podstatně vadí dvě věci:
1. po zapnutí hledá dlouho signál, někdy i skoro pět minut.
2. při hledání cíle jízdy, pokud najdu nějakou ulici v okolí, protože si konkrétní místo nepamatuju, není možné v mapě potom přesunout ťuknutím na screen kursor na místo, kam chci skutečně dojet...nemůže to být chyba v SW??
PDsoul
Junior

Odeslat příspěvekod Romstar 21. 6. 2011 06:32

Zdravím, to se mi nějak nezdá, co mám zkušenost tak hledá satelity delší dobu jen při prvním zapnutí.
Je možné, že máte v autě pokovená skla? Ale i tak 3790 s tím nemá problém.
2. Kam Vést- Procházet mapu.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PDsoul 21. 6. 2011 08:28

Mně tedy hledá ty satelity dlouho pořád, je ale pravda, že navigaci nepoužívám zas tak často, tak třeba si pokaždé myslí, že ji zapínám poprvé .-P
2. To je jasné, ale velmi nešikovné. Při procházení mapy člověk často dlouho hledá i vesnici, která je "někde mezi Táborem a Pelhřimovem". Je to detektivka a zbytečná. U starého garmina stačilo zadat název obce kilometr vedle, nechat ji najít a potom jen přemístiti kursor na správné místo. To 3790 nevím proč neumožňuje :-(
PDsoul
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 14. 8. 2011 11:11

Chtel bych vymenit stavajici 1350 za nektery model z nejvyssi rady 3xxx ktery z techto mam vzit?

GARMIN Nuvi 3790T
http://www.alza.cz/garmin-nuvi-3790t-d177891.htm

GARMIN Nuvi 3760T
http://www.alza.cz/garmin-nuvi-3760t-d175431.htm

Nebo tento: GARMIN Nuvi 3790 Lifetime
http://www.alza.cz/garmin-nuvi-3790-lif ... 245208.htm
Budu mit dozivotni aktualizaci map zdarma,cena je vic nez schopna (levnejsi nez na garmin.cz) a RDS-TMC nepotrebuji.

Za podobne ceny jsou i nejvyssi modely TomTomu taktez podobne funkcne vybavene a s kapacitnim displejem treba tento: http://www.alza.cz/tomtom-go-1005-t-2-r ... 200938.htm jenze proti hovori dve veci, 1-Databaze cisel popisnych kterou potrebuji je oproti garminum smesna tak 20procent,2-Vyrobce udelal novou navigacni aplikaci navcore,zkousel jsem to na prodejne a je to POMALE,ikony i popisky jsou strasne male...

Zatim u me vede GARMIN Nuvi 3790 Lifetime jen je zvlastni ze na garmin.cz ani gpscentrum model 3790 bez T ale s LifeTime nikde v nabidce neni....doufam ze je to oficialni dovoz.


EDIT:
Tak GARMIN Nuvi 3790 Lifetime uz je doma ;-] a ac jsem kupoval pouze verzi s LifeTime bez "T" zda se ze RDS-TMC prijimac jsem dostal take viz. ze: http://www.path.cz/forum/viewtopic.php?p=12950#p12950 zvlastni a usetril jsem neco pres 1k :hm
Cheetah007

Odeslat příspěvekod Cheetah007 15. 8. 2011 15:53

Pozadam o radu ohledne prepinani map,u nejvyssi rady jsou i 3D budovy a teren a mam v tom zmatek.

Ted mam CN2012.20 + CityXplorer Prague v nastroje/nastaveni/meMapymam zaskrtle toto:

CN Europe NT 2012.20 3D
cityXplorer - Praha 2012.20 3D

CN Europe NT 2012.20
cityXplorer - Praha 2012.20

Cneu Dem
Europe DEM

CN Europe NTU
2012.20 3D

CN Europe NTU
2012.20 ALL
trafficTrends Europe 4.25

Pomoci registracniho kodu jsem si z odemkni.garmin.cz stahnul a aktivoval ATLAS Czech 2011 NT a Adresy CR v2 NT.
Co mam ted nechat krome ATLASu a Adres nechat zaskrtle aby se zobrazovaly 3D budovy a teren a jednotlive podklady se nehadaly mezi sebou??


U garminu vzdy platilo a plati bud jen CN a nebo Atlas+Adresy soucasne,tenhle model ma jeste 3D a realne krizovatky JCV a vubec netusim co nechat aktivni a co ne,diky.
Cheetah007

Odeslat příspěvekod Cheetah007 16. 8. 2011 16:24

Vy kdo mate 37xx jak presne funguje "Ukladani a vyvolani pozce parkovani" viz. odkazy zde: http://www.gps-navigace-mapy.cz/gps-nav ... -3409.html http://recenze.geoobchod.cz/navigace-garmin-nuvi-3790/ jako jedna z mnoha vlastnosti je uvadeno: "napájený stojánek s automatickým uložením pozice parkování" ci "Nüvi 3790 automaticky ukládá pozici zaparkovaného vozu a zobrazuje ji speciální ikonou na displeji, takže k ní kdykoliv můžete navigovat. Stejně tak umožňuje vyhledat nejbližší parkoviště podle Vaší pozice" v navodu to asi bude ale nejak to nemohu najit...
Cheetah007

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků