EDGE 605 GPS a cyklo-komputér

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jirka_69 30. 12. 2010 16:32

Jo jo to dělám ale načtou se mi jen trasové body (např. domů) nic víc. projeta trasa prostě né. A zaškrtnutý mám že chci načíst všechno.
jirka_69
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Akan 24. 1. 2011 21:15

Lyžařské mapy SKIDEA na EDGE 605
Již jsem o tom psal zde i jinde. A tak něco z praxe.
Espace KILLY le plus Bel espace de ski du monde
Val d' Isére/Tignes
Mapy SKIDEA obsahují všechna významá alpská střediska a tedy i tuto rozsáhlou oblast. Lze se podle nich velmi dobře orientovat při dojezdu do konkrétního střediska (například Tignes) a vyhledání ubytovny (například Le Borsat 1/2 v samém konci místní lokality Val Claret). Použití mapy SKIDEA na PC umožní rozhodování pro celodenní výlet a časovou kalkulaci. Použití mapy v EDGE 605 poslouží při přejezdech na konkrétní údolní stanice lanovek a podzemních drah, které jsou v uvedené oblasti z horních pozic jen těžko viditelné. Při sjezdech černými tratěmi pro pokročilé (v tištěných mapách zakreslené čárkovaně) se lze buď z přemíry adrenalinu nebo vlivem počasí "ztratit"! Pak dobře poslouží funkce pro návrat, která spolehlivě ukáže odkud jste vyjeli. Pro neznalé uvádím, že to je pro prvotní orientci důležitější než to kam jet! To je totiž věcí druhé úvahy, kdy musíme vnímat vrstevnici na níž jsme a výšku cíle! Vrstevnice a výška cíle na mapách SKIDEA jsou! V tištěných mapách, které Vám dodají na informacích ve středisku nikoli! Proč k mapám SKIDEA uvádím EDGE 605 a nikoli OREGON/DAKOTU/ADVENTURER a jiný GPS s dotykovým displejem? Protože EDGE 605 ráno zapnu, dám do náprsní kapsy na závěs a vyndám v případě potřeby. Nic jej nevyvede z funkce. Při manipulaci s jiným typem GPS musím sundat rukavice a to je v minus 22°C (čtvrtek 20. a pátek 21. ledna 2011) opravdu nepříjemné. Jiné podrobnosti, odolnost proti mrazu a teplotu v kapse jsem už popsal jinde.
P.S.
EDGE 605 vydrželo i tam, kde kamera na helmu ContourHD nenatočila ani bit. A navíc její chatrný závěs v mrazu samovolně prasknul. Ještě před tím jsem musel reklamovat nabíječku, která po vybalení nesla stopy předchozího nešetrného používání. No, to sem ale nepatří, jen mne napadlo, že o kvalitě internetového obchodu se tu již dlouho nic nepsalo.
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod Akan 14. 4. 2011 22:13

„WebUpdater/TrainingCenter“ pro EDGE 605

Po přestavbě PC na OP 3GB/Win7 a Up na New ACER BIOS jsem obnovil registraci u Garmina, stáhnul WebUpdater a objevil, že EDGE 605 má Upgrade na SW a MapSource na TrainingCenter. Vše při řádné registraci zdarma.
P.S.
Před Up na SW je nutno mít plně nabitou baterii. Kdyby se stahování přerušilo, bylo by to na servis!
P.P.S.
Při stahování T.C. je nutno mít GPS připojený k PC (User ID).
P.P.P.S.
Po stažení (nejlépe v pořadí Up na SW a pak TC do MS) odpojit GPS, restartovat PC a pak zapnout GPS. Přestávka mezi odpojením a zapnutím GPS je nutná proto to pořadí! Zapnutá NAVI zorganizuje nový SW a požádá o výběr jazyka. Čeština je dosti zastrčena, takže pozorně a trpělivě hledat. Pak se nastavuje časové pásmo Evropa-Centrální (vedle pásma pro Kaliningrad) a přechod na DLST (SELČ automaticky). Družice nachytat u okna k jihu šlo snadno a velmi rychle. Zítra budu zkoušet. Má to mít nějaká vylepšení.
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod Akan 5. 10. 2011 20:34

EDGE 605 naviguje po všech zakreslených lesních cestách.

Vyzkoušeno při zadání cíle „Kamenný stůl“ ze startovacího místa kemp „Osika“ (Česká Kanada).
Kemp „Osika“ N49 02.214 E15 08.401 „Kamenný stůl“ N49 04.783 E15 06.353.
Cíl zadán přenosem z turistické (papírové mapy) protože v TOPO CZ 2011 není udán.
Navádění probíhalo po optimální trase až do koncového bodu standardním způsobem, který byl vhodný pro jízdu s ATB. Koncová odchylka byla necelých 100 m vlivem chyby ručního přenosu. Střední odchylka měření na přesném bodu kolísala v rozpětí 4,5 - 7 m (vliv středně hustého vysokého lesa).
P.S.
V místech, kde byly cesty zničeny zemědělskou technikou, výstavbou nebo těžbou dřeva v posledním roce a jsou proto stále v zákresu, bylo nutno volit objížďku. Na tu navigace vždy plynule navázala. EDGE 605 prokazatelně naviguje po „neroutovatelných“ cestách stejně jako po silnicích.
P.P.S.
Pro navádění zpět je nutno označit START jako DOMA, jinak nenavádí, ale jen ukazuje nejkratší směr.
Akan
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků