Navigace do 5 000 Kč

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod sipek123 24. 5. 2015 15:59

Dobrý den, chtěl bych poprosit o pomoc s výběrem navigace- cenově 5-10 000, ale spíše k těm 5k :-D Požadavek je více-méně jen jeden- co největší přesnost, a to i v lese. Prostě přístroj v této cenové hladině se kterým půjde co nejpřesněji zaměřit určitý bod.
Děkuji za případné reakce.
sipek123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Akan 26. 5. 2015 21:11

Při výběru navigace je dobré siuvědomit, k čemu má GPS Navi sloužit.
Protože to z dotazu není zcela jasné, dodávám, z dvacetileté zkušenosti, následující:

Doprava.
Auto.
Motocykl.
Bicykl.
Pěšmo.

Zábava.
Turistika.
GeoCatching.
Vodní sporty.
Etc.

Většinou nelze u GPS NAVI plně spojit dopravu autem s turistikou etc.
Trochu lépe to jde s dopravou motocyklem a turistikou.
Nejlépe to jde s dopravou bicyklem, pěšmo a turistikou etc.

Na silnici pro auto a moto je tu TomTom v některé verzi START, pro moto TomTom RIDER.
K tomu plánovač TYRE. Garmin může pomoci s dopravou autem, pro moto neznám.

Garmin má řadu GPS NAVI pro tzv. Outdoor Activities, tedy zábavu venku se vším všudy za odpovídající minci.

Zajímavou alternativou pro „venkovní zábavu“ může být německá TEASI, která používá volně šířené mapy OSM mající výhodu širokého a kvalitního pokrytí ČR a ostatních států EU a světa. Obsahuje hlavní jazyky EU včetně Češtiny. Dodavatelů je zde několik. Vnitřní baterie (aku) není nevýhodou. Výměna přichází po řadě let a je možná.

Já používám na cyklistiku, lyže a kajak dnes již starší Garmin EDGE 605 s mapami TOPO. Nevýhodou je menší displej a původní cena nad 6000. TEASI je silně pod 5000. UP na SW a OSM, přes TeasiTool volně. Podle mínění uživatelů (nikoli z tisku ale ze silnice a lesních samot) jde o střední třídu ve výdrži, vyšší přesnost a pružnost plánování.

Soudobé GPS NAVI nemají v lese problém. Spíše na spodku vysokých strání opravdových hor a v hlubokých údolích či stržích a také mezi vysokými budovami, zejména blízko zdi na severní straně. Jen pro zajímavost: Tam kde mi na jaře v Alpách vysadil Garmin, přestal pracovat také signál do hodinek. Je tam sice propastný rozdíl vlnové délky, na druhou stranu to ukazuje na stupeň zastínění nebo odrazu. Můj automobilní TomTom má funkci udržující polohu při plynulé jízdě v tunelu, ta se nyní již nevyrábí a je to škoda.

Proč nenavrhuji mobil etc. Protože když se z držáku na kole za jízdy uvolní GPS mám mobil v kapse batohu. Totéž platí u kajaku, kde mi jedno nebo druhé může uplavat. Mobil na venkovní sport mám odolný s velkou výdrží baterie a operátorem "Vodafon", protože ten chodí po celém světě i tam kde mi "O2" hlásí "Není partner".

Proč se rozepisuji zeširoka a neodpovídám stručně na přesnost? Protože ta je u všech GPS NAVI za 5000 přibližně stejná, s ohledem na takřka jednotný tzv. "Chipset". A také proto, že do daného místa se musím nejprve dostat a pak se zabývat tím přesným měřením, které nemůže být srovnatelné s profi zařízením. Navíc téměř každý, kdo začíná, chce po čase něco co předtím neznal atd. Takže proto. Poslední odstavec je i pro ty kdo se ozvou a budou žvanit, když už 2 dny je tato otázka k mání bez odpovědi.
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod sipek123 12. 7. 2015 10:42

Díky. Ještě bych měl tedy otázku, když porovnám třeba Garmin GPSMAP 78 a nějaký mobilní telefon (př. samsung galaxy s3), bude velký rozdíl v přesnosti?

Co se týče účelu GPS- jde o zaměření bodu v terénu- (např. v lese narazím na hraniční kámen a chci si ho co nejlépe zaměřit, zjistit jeho souřadnice)- je mi jasné, že s přístroji za desítky tisíc se nedostanu na centimetr, třeba můj mobil mi ukazuje přesnost do 4m, což by nebylo až tak špatné, ale popravdě tomu až tak moc nevěřím, a zajímalo by mě, jestli je v dané cenové hladině něco přesnějšího.
sipek123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Krabičák 16. 7. 2015 19:47

nejlepsi navigace je google maps :)
Krabičák
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Roda 20. 7. 2015 22:22

Já bych zůstal u toho mobilu. Vsestrany společník a plno aplikací s navigací podle potřeby. Přesnost nevím veškerou navi používám přes mobil.
Roda
Junior

Odeslat příspěvekod Akan 5. 8. 2015 13:52

V současnosti už zkouším TEASI ONE 2.1 SW Hydrogen4, Ed. 3.
Zkušenosti zde.
viewtopic.php?f=27&t=1236626
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod Akan 2. 9. 2015 10:55

Zkušenosti s TEASI jsou dobré, přístupné jsou zde:
viewtopic.php?f=27&t=1236626
P.S.
Proběhnul UP na SW a Map viz uvedené vlákno.
Akan
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků