Turistiká navigace s offline CZ mapami i offline navigací?

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod MirSe 16. 11. 2014 13:35

Strávil jsem čtením několika fór týkajících se turistických navigací drahnou chvílli, takže to prozatím vzdádám a píšu dotaz tady pro odborníky znalé a v problematice lépe orientované.
O co mi jde?
Hledám navigaci pro mobil s Androidem takovou, aby splňovala následující podmínky:
1) daly se stáhnout do mobilu CZ mapy s turistikým značením pro pozdější offline využití v terénu
2) aby navigace dokázala naplánovat turistickou trasu i v offline režimu někde v terénu v tu chvíli v "divočině" bez přístupu k signálu a tudíž datovému připojení (tedy nevyhovuje mi řešení, že si při připojení na netu trasu naplánuji a později mě to offline naviguje)
3) byla cenově přijatelná :-)
Děkuji všem, kteří ochotně poskytnou smysluplnou radu.
MirSe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Terminator3 16. 11. 2014 15:39

K čemu je potřeba, aby na turistické mapě aplikace plánovala turistickou trasu? Tu přece na mapě vidíte. Tomu nerozumím. Bez tohodle požadavku jsou velice dobré mapy.cz
Terminator3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Oban 16. 11. 2014 16:22

Na mapy.cz se nedá naplánovat cesta po značce, tak je potřeba mít program, který to umí.
Můj TomTom GO 750 to také neumí a dokonce na mapě ani nemá žádné turistické značky nakreslené. Al je to autonavigace, tal to při chůzi používám jen jako nouzovku v cizím městě třeba v Německu - lepší než nic.
Oban
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gumajz 16. 11. 2014 17:04

SmartMaps...
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirSe 16. 11. 2014 19:07

Terminator3 píše:K čemu je potřeba, aby na turistické mapě aplikace plánovala turistickou trasu? Tu přece na mapě vidíte. Tomu nerozumím. Bez tohodle požadavku jsou velice dobré mapy.cz

Právě kvůli tomu, abych nemusel stále koukat do té mapy a mohl se věnovat podstatě turistiky. Nejdřív v mobilu prohlédnu a naplánuji trasu, zadám do navigace. Navigaci strčím do kapsy a jdu podle předpokládané trasy. V momentě, kdy sejdu z plánované cesty, navigace v kapse mi zahlásí, že jsem se vychýlil z trasy - vytáhnu mobil, zkoriguji směr a pokračuji dál v cestě s mobilem v kapse. Nechci na každé "podezřelé" křižovatce trávit čas koukáním do mobilu. Do přírody chodím hlavně kvůli jejím krásám. Kdybych chtěl neustále koukat do mapy, tak se věnuju orientačním běhům :-)
gumajz píše:SmartMaps...

Díky za tip. Zdá se, že to je přesně to, co bych potřeboval sehnat. Jen kdyby byla jiná aplikce s podobnými vlastnostmi, ale za trochu přijatelnější peníze :-) Sice mají na zítřek 25% slevu, ale i tak je to docela oproti konkurenci ranec :roll:
MirSe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gumajz 17. 11. 2014 00:26

Já vím, levná není. Ale všichni, kdo jí používají, tvrdí že prý lepší není....
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirSe 18. 11. 2014 11:21

Tak jsem konečně našel levnějí variantu, která splňuje všechny moje požadavky - OsmAnd ;-) Díky ale i tak všem konstruktivně radícím...
MirSe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gumajz 20. 11. 2014 23:18

Na to, že jsi chtěl turistickou navigaci, a Osmand je spíše silniční, tak ok.....:-)
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků