Garmin etrex 20 nejde koupit s mapamy PRO??

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Tompr 16. 3. 2013 17:43

nikde jsem nenašel že by šlo koupi přimo PRO s mapamy 1:10000 jen že to jde rozšířit na PRO ale to je dalších 5000kč.....
Tompr
Junior

Odeslat příspěvekod all in one 16. 3. 2013 18:58

Co se podívat na stránky výrobce, tam je jasně psáno:
"Garmin eTrex 20 je standardně dodáván s podrobnou turistickou navigační mapou České republiky Topo Czech v měřítku 1:25 000 s možností rozšíření na profesionální turistickou mapu Topo Czech PRO v měřítku 1:10 000. Přístroje kromě uvedené podrobné mapy obsahují základní mapu celého světa s vestavěným digitálním modelem terénu, který umožňuje stínované (plastické) zobrazení mapy na displeji přístroje."
viz. : http://www.garmin.cz/produkty/outdoor/m ... ex-20.html
all in one
Junior

Odeslat příspěvekod Tompr 16. 3. 2013 19:36

no a stoho plyne co...tohle vím a samozřejme jsem to četl....
takže koupit navigaci za 5000kč s mamapa ktere nechi a pak zaplatit dalších 5000kč za mapy PRO 1:1000
ale treba starší typy se daji koupit uz přimo za 5000kč s mapamy PRO 1:1000 proč tedy nejde i nová řada...
psal jsem i do Garminu ale odpoved neprisla zatím...
Tompr
Junior

Odeslat příspěvekod all in one 17. 3. 2013 08:29

... na a z toho plyne to, že jste měl ve čtení pokračovat
http://www.garmin.cz/produkty/mapy/turi ... republika/
a našel byste produkt "Upgrade Topo Czech na Topo Czech PRO (2012)", který je určen pro - cituji:
aktualizace mapy Topo Czech 1:25 000 na TOPO Czech PRO 1:10 000
• současně aktualizuje starší Topo Czech na aktuální Topo Czech PRO

Jeho cena je 1990Kč, hypoteticky tedy ušetřte 510kč, protože rozdíl ceny mezi Topo a Topo PRO je 2500Kč.
Pak už jste se mohl zajímat o to, jak se takový upgrade provádí:
http://www.garmin.cz/mapy/aktualizace-m ... te-map-cr/

Proč není u nových eTrexů PRO mapa nahraná přímo je vcelku logické - ve skladech by se musely držet dvě položky a odhadovat složitě jejich potřeba. U starších typů se tím podporuje jejich doprodej. Nic jiného bych v tom nehledal.
A ještě poznámku - že jsou starší typy nabízeny s PRO mapou neznamená, že je nahraná uvnitř. Kupoval jsem kdysi eTrex s PRO mapou, upgrade byl v ceně, ale a já k němu získal přístup až po registraci přístroje a musel jsem si jí stáhnout a nainstalovat sám. Pokud je mi známo, tak jsou často v přístroji neaktuální mapy a do souladu se to uvede až po registraci - přístroj může ve skladu být i několik let. To platí nejen o Garminu.
all in one
Junior

Odeslat příspěvekod Tompr 17. 3. 2013 10:57

all in one píše:a našel byste produkt "Upgrade Topo Czech na Topo Czech PRO (2012)", který je určen pro - cituji:
• aktualizace mapy Topo Czech 1:25 000 na TOPO Czech PRO 1:10 000


To mi nepíšete nic noveho tohle jsem tam našel ale jsou to penize navic....chtěl jsem přimo s mapamy PRO....
Protože dám za navigaci 4000+1990 za PRO + Lifetime 1290´=7280kč což nedám nato že to použiji parkrat do roka na vyletě ....
Když koupim s mapamy 1:25000 ve verzi Lifetime tak navigaci koupim vč dopravy za 4500kč

nikde jsem nenašel abych mohl porovnat jestli ty mapy PRO stoji za to kupovat jen na strankach Garminu jsou body co by měly byt ve verzi PRO....ale nejaky nahledy,videa jsem skoro žadna nenašel...ani youtube nic moc....

-- 17. 3. 2013 11:32 --

Ještě se zeptám když budu mit etrex 20 na kole a přitahnu si mapu (zvětším ) zustane tak nebo po nejake dobe se to vratí do puvodniho zobrazení?
mám TomTom do auta a tam se to po par vterinach vratí zpet....
Tompr
Junior

Odeslat příspěvekod Tompr 17. 3. 2013 12:28

a ještě se zeptám kdyz pojedu na kole bude se mapa sama posouvat ve smeru kterym jedu? Doufám že jo jinak je to o ničem...
Tompr
Junior

Odeslat příspěvekod all in one 17. 3. 2013 12:54

Na úvod - měli bychom se držet otázky v nadpisu - jde, ale jako upgrade.
Tompr píše:a ještě se zeptám kdyz pojedu na kole bude se mapa sama posouvat ve smeru kterym jedu? Doufám že jo jinak je to o ničem...

Ano, je to otázka nastavení - protože nemáte kompas, tak se po zastavení může otočit.
Tompr píše: -- 17. 3. 2013 11:32 --
Ještě se zeptám když budu mit etrex 20 na kole a přitahnu si mapu (zvětším ) zustane tak nebo po nejake dobe se to vratí do puvodniho zobrazení?
mám TomTom do auta a tam se to po par vterinach vratí zpet....

Záleží na tom, zda budete jenom zobrazovat - pak zůstane, budete-li navigovat po trase tak se s největší pravděpodobností přepne - automatická volba detailu.
Tompr píše:Protože dám za navigaci 4000+1990 za PRO + Lifetime 1290´=7280kč což nedám nato že to použiji parkrat do roka na vyletě ....
Když koupim s mapamy 1:25000 ve verzi Lifetime tak navigaci koupim vč dopravy za 4500kč

verze bez lifetime je za 4490,-Kč, s lifetime za 4990,-, tak žádných 1290,-
Tompr píše:nikde jsem nenašel abych mohl porovnat jestli ty mapy PRO stoji za to kupovat jen na strankach Garminu jsou body co by měly byt ve verzi PRO....ale nejaky nahledy,videa jsem skoro žadna nenašel...ani youtube nic moc....

Ukázky byly zde v bleskovkách - pokud je mi známo tak při vydání PRO pro verzi 3
http://navigovat.mobilmania.cz/clanky/t ... -a-1314274
a nebo zde:
http://navigovat.mobilmania.cz/clanky/g ... ch-1049549
all in one
Junior

Odeslat příspěvekod unz18 20. 3. 2013 16:24

Kdyz na displeji zmenite meritko mapy, tak navigace po chili:
- zmeni meritko zpet (pokud se navigujete po trase a mate zapnutou funkci "Autozoom")
- zachova zvolene meritko (pokod je funkce "Autozoom" vypnuta nebo pokud se nikam nenavigujete)

TomTom ma trvale zapnutou funkci Autozoom, ktera u nej nejde vypnout. Proto se meritko vzdy vraci zpet do puvodniho nastaveni.
TT One, TT 730, G 765, G 1490 LT, FR 210, E 800, Vista HCx
unz18
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků