Nejlepší navigace pro Android

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Franz Ferdinand 19. 1. 2013 14:44

jaká je nejlepší turistická navigace pro Android?
Franz Ferdinand
Junior

Odeslat příspěvekod audis 28. 1. 2013 22:36

nvím jestli nejlepší, ale apklikace MAPY.CZ určitě vyzkoušej. Vyžadují ineternetové připojení.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xexo 7. 2. 2013 17:04

Navigon, jednoznačně, jako drožkář mám vyzkoušené kde co a Navigon boduje na celý čáře.
xexo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Franz Ferdinand 7. 2. 2013 17:26

Ale já hledám outdoorovou (na kolo), podmínka je offline protože v přírodě zase tak moc WiFi hotspotů není :D
Jinak díky za tipy

P.S. našel jsem Locus ale nevím co a jak existuje moc se v tom neorientuju tk nevim
Franz Ferdinand
Junior

Odeslat příspěvekod Stulik 8. 2. 2013 17:40

Doporučuji Smartmaps, mají nejen automapy, ale i perfektní turistické a speciálně pro tebe využitelné cykloturistické mapy, všechno offline, ještě si můžeš vybrat jestli chceš verzi Locator, kde jen uvidíš kde jsi, nebo Navigator, která tě povede hlasovou navigací nejen po silnici, ale i po turistických stezkách a cykloturistických trasách. Je to samozřejmě placené a ne úplně nejlevnější, to už se musíš rozhodnout sám jestli se ti to vyplatí. Já mám Locator a turistické mapy 1:25 000 a jsem spokojený, na pěší turistiku není víc potřeba, na kolo by asi byl lepší ten Navigator. Jinak mám i Locus ve free verzi, mapy si do něj musíš sehnat sám, jde to i přímo z aplikace, umožňuje si od některých providerů stáhnout vybraný úsek mapy a uložit do paměti, chce to samozřejmě wifinu, a je omezený počet dlaždic mapy, který si můžeš stáhnout za den, ale stahování jde přerušit a další den pokračovat, takže když máš čas a trpělivost... Bohužel to neumožňuje stahování map z Googlu, ale to vyřeší addon který je free na Google Play. Já mám takhle postahované hybridní mapy v takovém rozlišení, že vidím jednotlivé stromy, pro mě jako botanika který se často pohybuje v těžkém terénu bez signálu je to k nezaplacení (a přitom zadarmo :-)), můžu na krušnohorských rašeliništích hledat cestičky mezi klečí a dojít k tůním, o kterých bych ani nevěděl že tam jsou. Hlasovou navigaci tady samozřejmě neřeším.
Stulik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lop456 8. 2. 2013 18:53

Jednoznačně SmartMaps, taky používám nějaký ten pátek a je to vynikající. Navíc pár dní na zpět, docela hodně překopali ceník, takže Navigator je levnější o 50% levnější.. http://www.smartmaps.cz/smartmaps-navigator/
http://www.smartmaps.cz/novinky/#news-221
Navíc k aplikaci do telefonu máš aplikaci na PC, kde můžeš s mapama dál pracovat, pokud propojiš telefon s PC.
A největší perlička, že mapy SmartMaps načteš i do Locusu..
Za mne jednoznačná volba, co se týká kvality mapového podkladu, nemá konkurenci v ČR.
lop456
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Franz Ferdinand 12. 2. 2013 10:20

Jo dík za tipy, SmartMaps vypadají pěkně, myslím že v kombinaci s Locus by to mohlo být dobré řešení. Věděl by někdo od jakého poskytovatele jsou mapy a jakou mají velikost na kartě (zatím jen ČR) a jak často se aktualizují?
Mapy mi připomínají Geoserver nebo staré z 1188.cz ale nevím co je to za poskytovatele. Ty od Shocartu jsou taky ok ale už mi přijdou přeplácané.
Franz Ferdinand
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků