Výběr navigace do auta do 4000 Kč

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod WolfN 20. 7. 2013 19:34

Ano aktuálnost map u TT v našich končinách, je diky spolupráci s CEDA dobrá, jen ty popisná a orientační čísla schází.
Z toho důvodu používám v práci nuvi40 který je má stejne jako aktuálnost map, taktéž výborné.
Pravdou ale je, ze AtlasCzech 201x od českého PICODASu, nevychází každý ctvrtrok, aktuálnost je ale v pohodě.
Z navigaci tedy TT nebo Garmin a určitě Lifetime verzi.
Ani s jednou člověk chybu neudělá, s mapovými podklady bude taktéž spokojen, takže už jen záleží, který způsob ovládání daných rozhraní, mu bude vyhovovat, určitě doporučím v nějaké prodejně, vystavené navi vyzkoušet.
WolfN
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Benmerlin 8. 8. 2013 13:19

Mám starou navigaci TT Gou 630. Jednoduchá a srozumitelná pro uživatele a v navigování přesná.Před rokem jsem koupil Garmin nuvi 2595 LM. Jediná výhoda je bezplatná aktualizace map.Jinak čiré zoufalství oproti starému TT. Hlasová navigace zoufalá,tam kde má mluvit mlčí,ale zase vás upozorní abyste neodbočil tam,kde by to nikoho nenapadlo. Třeba na polní cestu,která ani není vidět.Pokud jedete po dálnici,tak cestu dokáže spočítat celkem dobře,ale jak jedete mimo dálnice,tak vám na stejné trase oproti stařičkému TT klidně přidá 70km a hodinu navíc.Možná má tento typ ještě nedoladěný soft,nevím.Ale ke spokojenosti to má daleko. Z mého pohledu Garmina nebrat.
Benmerlin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod still_wolf 16. 11. 2013 12:03

Dobrý den,
tak abych nezakládal nové téma, tak to napíšu sem. Hledám GPSku pro známého do auta na používání tak 1x za 1-3 týdny a potom na výlety apod. Několikrát jsem mu zapůjčil svého Navigona 70 Premium a byl z něj docela nadšený. K našemu zděšení jsme zjistili, že se již Navigon navigace neprodávají (nevím jestli nebyl odbyt nebo jestli je to kvůli Garminu). Ale nyní tento známý si chce koupit novou navigaci. Už tenkrát jsem zvažoval Navon, ale odradila mě nemožnost si jej osobně odzkoušet, pomalejší odezva a podle mnohých horší repro a jas, zároveň si nemyslím, že by byla pro něj vhodná kvůli širokým možnostem nastavení. Je to ten uživatel, který si chce sednout, zadat adresu do mu někdo řekne a jed. Zároveň dříve (nevím jak nyní) byl problém u TomTom při ztrátě signálu, že se mapa jakoby roztočila. Poradili by jste mi nějakou navigaci s alespoň 5".
Děkuji

Shrnutí:
Používání: Občasné (1x do 2-3 týdnů a časté používání na výletech), především silnice (polním cestám se snaží vyhnout :-) ), ale rozhodně kvalitní navigování po "*****ách" je potřeba
Rozsah navigace: Především ČR, ale možná i DE a PL. Chce jak kvalitní audio navigaci, tak i vizuální (vadí mu takové ty obrázky, spíš mu vyhovuje generování silnice u Navigonu, jako mě)
Čísla popisná: ANO
Čísla popisná: ANO
IQ: Ano
TMC: Nevím, záleží jak se v ČR zlepšili. Já ho mam vypnutý (většinou mi sděloval mylné informace)
Úroveň uživatele: Chce si sednout, nacvakat adresu (kterou mu někdo dá) a jeď. Občasné složitější práce bych za něj dělal já (stažení map, aktualizace SW apod., ale je nutné funkčnost třeba jednoho měsíce, než se k tomu dostanu)
GPS navigace: Je potřeba, aby byla přesná a navigovala přímo k cíly. Zároveň aby byla plynulá a rychlá.
Navigace v pruhu: ANO
still_wolf
Junior

Odeslat příspěvekod Akan 16. 11. 2013 19:07

Garmin Nuvi 50, mapa Evropa L.T. aktualizovaná po dobu životní podpory, Mapy ČR Atlas, TOPO, Adresy s ČO a ČP atd.

P.S.
Možno odzkoušet například v prodejně Garmin v O.C. Praha Letňany v přízemí vpravo od středního vchodu a jinde.
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod Rubic 17. 11. 2013 09:36

Zdravím, pokud se rozhodnete pro navigaci Garmin v limitu ceny, volil bych Nuvi 150, která má možnost uložit 10 předem připravených tras. To oceníte, až po bližším seznámení.
http://www.garmin.cz/produkty/auto-moto ... etime.html
Garmin Nüvi 765T Lifetime, CN Europe NT 2020.20_ 3D, CN_Europe_NT_2020.20, Atlas_Czech_2012_NT_3D budovy, Adresy_CR_v2, Garmin_Express v7.5.0.0
Rubic
Junior

Odeslat příspěvekod Marek.P 17. 11. 2013 20:30

Nebo možná popřemýšel o nějakém tabletu,který se dá využít i na jiné věci a nahrát do něj BE-ON-ROAD http://aukro.cz/be-on-road-android-mapy ... 61367.html
Mluv pravdu a tak zmateš a uvedeš do rozpaků své odpůrce.
Marek.P
Junior

Odeslat příspěvekod Vagi 18. 11. 2013 13:12

Navigace v tabletu, proč ne...sám ji využívám. Každopádně k Be-on-road lze použít OSM mapy, které jsou zdarma.
3.0 V6
Vagi
Junior

Odeslat příspěvekod still_wolf 24. 11. 2013 21:13

Dobrý den,
omlouvám se za zpoždění. Tablet dotyčný známý odmítá. Ohledně Garminu, zlepšil se? Když jsem ho zkoušel dřív, tak to bylo docela špatný. Ale slyšel jsem, že koupil Navigon. A ohledně toho TomTom, nebyl by lepší? Při první příležitosti zajdu odzkoušet :-)
Děkuji
still_wolf
Junior

Odeslat příspěvekod Gumajz 24. 11. 2013 21:58

Můj kamarád ze začátku tablet odmítal. Pak ho k tomu dosměrovali finance. A teď na tablet a v něm na navigacinedá dopustit. Ona obrazovka 7palců má opravdu něco do sebe...Já o něm uvažuji také, až mi odejde navigace. Tablet za 3tis(lenovo apod) a za 1300 doživotní TomTom...teď mají slevu...a teď to porovnejte. A nebudeme řešit to, co ještě tablet umí navíc. A cena a užitnost je neporovnatelná....
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod still_wolf 25. 11. 2013 21:16

Problém je, že on s tím neumí a bojí se toho. S navigací je rozhodnutý se naučit, protože hold bude muset, aby se někam dostal. Ale teď měl dostat smartphone a pak mu ho museli vyměnit za klasický mobil. Jako zkusit to můžeme... jenomže... mno raději bych nějaké další alternativy.
still_wolf
Junior

Odeslat příspěvekod Gumajz 26. 11. 2013 09:08

Já to shrnu. Chce navigaci, tabletu se bojí, smartphonu také....A co pc ?? Starat se mu o navigaci bude kdo ?? Aktualizace atd...??Proč se všichni bojí se naučit něco nového ?? Mně je 49 a pořád se učím něco nového...A rád...
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod still_wolf 26. 11. 2013 10:28

O aktualizace se mu budu starat já. Tabletu se bojí kvůli podpoře a taky proto, že by tam mohl něco smazat atd. Podle mého věk o tomto nerozhoduje, ale schopnost a především ochotě se učit něco nového. Zkusím mu na nějakou dobu půjčit tablet s navigací, jen co nějakej seženu a uvidí se. Já na mobilu používal Navigon a teď jsem na Sygic (Navigon nechce moc pracovat na dualsim) a musím říct, že zrovna u Navigonu mi přijde lepší klasická navigace, protože ty mobilní jsou dělané na veškeré rozlišení a některé části (upozornění atd.) mi přišli malé, jiné zbytečně velké. Včera jsem ale koupil dtest a z něho mam 2 favority, Garmin 150T a TomTom Start 25. Co myslíte? Resp. která má jaké výhody a nevýhody? Pochopitelně zajdu se známým, aby on sám si řekl, co jemu vyhovuje. Jen bych potřeboval upozornit na problémy a naopak výhody, ať si něčeho nevšimneme a po případné koupi.
Děkuji
still_wolf
Junior

Odeslat příspěvekod Gumajz 26. 11. 2013 12:05

Víš, tyhle "nezávislé" testy jsou většinou k ničemu. Už jsem to psal. U lidí, kteří ve všech datových technologiích plavou, a nejsou ochotni se učit, většinou vítězí TomTom...Už jsem si to na svých klientech mockrát vyzkoušel....A to, že chtěl tlačítkový telefon o neochotě se učit mluví jasně. Ještě že pokrok nezávisí na těchto lidech. To bychom ještě svítili loučemi a jezdili na koních.....
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rubic 28. 11. 2013 12:36

still_wolf píše:
Ohledně Garminu, zlepšil se? Když jsem ho zkoušel dřív, tak to bylo docela špatný.

Ne každému je známo, že nově koupený Garmin se musí ku zdárnému používání nejprve nastavit, potom teprve lze od něj očekávat spolehlivou navigaci. Chyby v mapách se najdou u jakékoli navigace, to se nepozná při letmé zkoušce v obchodě. ;-)
Garmin Nüvi 765T Lifetime, CN Europe NT 2020.20_ 3D, CN_Europe_NT_2020.20, Atlas_Czech_2012_NT_3D budovy, Adresy_CR_v2, Garmin_Express v7.5.0.0
Rubic
Junior

Odeslat příspěvekod Gumajz 28. 11. 2013 15:32

V prodejně navigaci nevyzkoušíš tak, aby jsi se spolehlivě rozhodl....a každému vyhovuje něco jiného, takže je to stejně více či méně hod do loterie...
Gumajz
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků