navigace do 5000,-

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Berliner 28. 11. 2012 14:10

Dobrý den,

doposud používám navigaci v Nokii, nicméně rád bych s "polepšil" a koupil navigaci klasickou. Zajímám se o přístroje v cenové kategorii do 5000,- max. a důležitá kritéria jsou pro mě: mapy celé Evropy (s popisnými čísly i v menších městech), doživotní aktualizace v ceně přístroje, asistent řazení do jízdních pruhů, RDS-TMC (funguje už v ČR lépe než dříve? naposledy jsem ho mohl otestovat před víc než rokem a nic moc) a rád bych i 5'' displej. Příjemné by bylo i to, kdyby navigace uměla po výpočtu pěkně v mapě zobrazit možné trasy dle rychlosti/ekonomiky provozu atd., z nichž bych si dle chuti vybral (například u Garmina 1390T toto, pokud jsem dobře hledal, nebylo) event. i navrhnout objízdnou trasu v případě zácpy.

Poradíte?

Ještě mě napadá - je vhodné trvat na 5'' displeji? Je to o tolik lepší? Mám citlivé oči a předpokládám, že je o něco příjemnější na něj koukat než třeba na 4,3'', se kterým mám zkušenost. Nebo to až takový přínos není a naopak ještě navi víc překáží ve výhledu z auta? Už tak mám spíš menší čelní sklo.

Možná jsem příliš náročný a v této ceně všechny požadavky mít nebudu, čili něco z toho můžu oželet, rád bych za přístroj dal těch cca 4000,-. 5000,- maximálně.

Díky. ;-)
Berliner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 28. 11. 2012 23:12

ne, TMC stál enefunguje spolehlivě a užitečně.

za mě Navon N760 myslím. Splní jemnované.

podobná rada zde viewtopic.php?f=1815&t=1179498 nebo krátká temata zde všude viewforum.php?f=1815

-- 28 lis 2012 23:14 --

4,3 a 5" v překážení vyjdou skoro nastejno. Připlatil bych si za větší, pokud příplatek není velký. I s 4,3" je dá v klidu žít.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TiffanyHome 3. 12. 2012 18:51

tak moje první dojmy z navigace Navon 760 z navigování. Přijde mi to fakt super....mám srovnání s garmin a tomtom (starší kousek). Jediné co mi přijde jako malý nedostatek, že někdy při stisknutí tlačítka zpět reaguje třeba na druhý pokus (je potřeba trochu přitlačit nebo použít spíš nehet). Dále mě malinko zklamalo řazení do pruhů, přišlo by mi logičtější zobrazovat ty pruhy vlevo nahoře, kde je následující změna. V některých místech jsem řazení v pruzích čekal a neobjevilo se. Ale jinak naprostý skvost. :)
TiffanyHome
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vagi 6. 12. 2012 11:44

Používáš nějaký skin? Gurjon, Dimka atd? Pokud ne, tak vyzkoušej. Budeš mít rázem více možností nastavení, trošku pozměněný vzhled při navigování.
Já osobně používám Primo 2.0 se skinem fmilan/amatér 2.0.6 a naprostá spokojenost!
3.0 V6
Vagi
Junior

Odeslat příspěvekod Berliner 6. 12. 2012 14:31

Ten Navon není moc rozšířený v ČR, v podstatě jsem ho v obchodech nikdy neviděl. Jak je to s podporou, lifetime mapami atp.? Nemůže to být do budoucna problém. Jinak vypadá velmi dobře za ty peníze.
Musím říct, že mám zkušenost s Garmin 1390T, který byl sice fajn, ale ta mapa tam mi přišla jako šílené holátko. Vykreslují novější modely Garminu podrobněji okolí? Protože když to přeženu, tak u toho garminu jsem viděl pořád jen bílo a růžovou čáru. V tom i ta nokiácká navi je o světelné roky napřed.
Berliner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 6. 12. 2012 16:21

Navon:
- ofic podpora ano, uz nekolik let. Lifetime ano. Naviextras.com. mapy a podobne ano.
- komunitni neofic podpora uz mnohho let a obrovska. Forum.entershop.cz
- podpora formatu z poi.cz ano.

Zkracene: podpora velka. Ano, neni to proflaknuta znacka jako garmin, navigon, tomtom...

-- 06 pro 2012 16:22 --

Procento reklamaci stejne jako u proflaklych znacek.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TiffanyHome 7. 12. 2012 19:27

to jsem nezkoušel :) jak tam ten skin dostanu :)
TiffanyHome
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vagi 7. 12. 2012 21:13

Pročti http://www.forum.entershop.cz/
Tam se dozvíš hromadu užitečných věcí ohledně Prima.
3.0 V6
Vagi
Junior

Odeslat příspěvekod Berliner 9. 12. 2012 15:49

Ten Navon vypadá opravdu dobře, nicméně viděl jsem na youtube nějaká videa a moc se mi nezdál ten držák. Dá se nějak dobře přizpůsobit, nebo budu mít navigaci úplně dole na čelním skle a deset centimetrů nad ním uchycení? http://www.youtube.com/watch?v=8LhiIbS5a38 To docela vadí výhledu z auta, ne?
Co se týče nových Tom-tomů, tak ty mají krátký držák přímo na zádech přístroje, čili je to pro manipulaci s přístrojem (který je tak zároveň blíž čelnímu sklu) a i výhled z auta lepší? Omlouvám se za možná trochu "zvláštní" dotaz, ale na dobrý výhled z auta jsem docela ujetej. Stejně by mi vadilo, kdyby se navi na "delším" držáku třásla...
Jinak doporučil by někdo přístroj od značky Mio (Mio spirit 687u lifetime) ? Parametricky i cenově by odpovídal mým požadavkům.
Berliner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 10. 12. 2012 17:30

N750 se netřese. Vlaastní zkušenost. V současné době s enetřesou žádné držáky .

Zbytek dotazu je zprominutím hloupý, resp. nemá vubec smysl.

Pointa: čím kratší držák, tím více se musíte natahovat k čelnímu sklu k ovládání navigace. Nepohodlné.

Pokud jste ujetý na výhled, tak máte 2 reálné alternativy:
- navigaci nekupovat
- navigaci umístit mimo sklo, mimo periferní vidění řidiče. Nedoporučuju. nepohodlné a nebezpečné.

Z výše uvedeného vyplývá, že si stejně nevyberete.

-- 10 pro 2012 17:31 --

Mio vyhnout se obloukem! Pokud nechcete vztekací a nepohodlnou krabičku za několik tisíc. Všechny modely v současné době.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Berliner 10. 12. 2012 18:36

Ale tak nač ta ironie? Jen jsem se zeptal. Nemyslím si, že je až tak hloupé se ptát na kvalitu držáků. Možná je to nezvyklý dotaz, což jsem sám zmínil. Např. můj držák na mobil/navigaci se třese a celkem i překáží, v životě jsem používal ve svém autě dvě klasické navigace a tam to bylo ok. Ten navon se mi z videa moc nezdál, to je vše. Proto jsem se zeptal. Jsem rád, že je to u všech výrobců ok a děkuji i za odpověď u Mia. Dám na Vás. Samozřejmě, že si navigaci hodlám koupit a umístit jí jako každý jiný. Netřeba ze mě dělat hlupáka. ;-)
Berliner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 10. 12. 2012 22:53

ehm, žádná ironie, jen dobře míněné rady vyjádřené v kontextu.

Hloupá měla být otázka na zavazování ve výhledu, nikoliv na třesení. Hlupáka jsme dělal nechtěl, chtěl jsem pojmenovat charakter otázky.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Berliner 10. 12. 2012 23:06

Ok, v pořádku. Díky za rady. Nakonec to asi vidím opravdu na ten Navon nebo některý ze srovnatelných Tomtomů. Garminy se mi moc nelíbí (čistě subjektivně) a jestli je Mio tak špatné... Jiné značky mi to ani dle filtru požadavků neukázalo. :-)
Berliner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 11. 12. 2012 07:44

Tomtom nema v cr cisla popisna. Navigacne osekany softwarove hloupe.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Berliner 11. 12. 2012 11:26

Ani ve větších městech? To se mi zdá neuvěřitelné. Nikdy jsem tomtom nezkoušel, ale domníval jsem se, že je to jedna z těch "lepších".
Berliner
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků