Navigace MIO

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod martinasek 9. 8. 2012 20:11

Možná už jsem si vybral MIO SPIRIT 485 europe lifetime
Jak by jste ji ohodnotily dá se řadit mezi ty lepší nebo to jsou nějaký od kterých dat raději ruce pryč. Výbavu to má pro mě slušnou včetně RDS-TMC a cena přijatelná.
Díky za rady.
martinasek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 13. 8. 2012 11:08

Od Mia ruce pryč všeobecně.

Vyberte si něco z Garmin nebo Navon. Případně Prestigio.

-- 13 srp 2012 12:11 --

Navon N490. velká jako onen Mio, také lifetime, ale daleko lepší navigačí aplikace, podpora výrobce, čísla popisná v ČR. http://www.entershop.cz/navon-n490-plus ... id=-641346

-- 13 srp 2012 12:21 --

bohužel bez TMC myslím, ale to v čechách nijak zásadně nevadí, protože TMC v čechách moc spolehlivé a k užitku není. Odzkoušeno.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wolf_pro 14. 8. 2012 10:49

Navigaci MIO jsem měl 2x, nejprve C720 (s TMC) a pak Moov 360 - nyní odemčeno a běží na tom iGo Primo. V době, kdy jsem je pořizoval, patřily k tomu lepšímu a dobře mi posloužily v Čechách i po Evropě. Se značkou MIO mám tedy dobré zkušenosti, ale současnou produktovou řadu už neznám. Aktuálně používám iGo MyWay na mobilu, které sice není tak dobré, ale je vždy po ruce a nemusím se starat o krabičku navíc.

RDS-TMC - v době, kdy jsem zkoušel, to bylo prakticky nepoužitelné. V ČR to způsobí, že nahlášená událost "zablokuje" celou silnici nebo oblast a navigace vás pak táhne všude možně, někdy i nemožně. Navíc se platnost události příliš neaktualizuje, takže pro navigaci nepoužitelné, ale jenom tak, na prohlédnutí před delší cestou, je to zajímavé. Ve Francii to pak nefungovalo vůbec.

Navon N490 - neznám, ale líbí se mi, že je tam iGo Primo, což je skvělý systém, pokud něco potřebujete za jízdy. Doživotní aktualizace map se taky hodí. A jsou tam mapy od Navtequ, který má lepší pokrytí východní Evropy než Teleatlas.
wolf_pro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martinasek 14. 8. 2012 21:20

Jak jsem četl tak na to RDS TMT zapomenu-
A ten Navon N490 jáký máte zkušenosti dá se naní spolehnout? v těch navigacích se moc nevyznám
a nerad bych koupil nějakej šmejd. četl jsem o ní dobré zprávy.
Nebo jaké ještě doporučujete do 4 a půl tisíc nejsem příliš aktivní řidič ale když někam jedu kdeto moc neznám tak budu rád když mě dobře dovede do cíle
Děkuji
martinasek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 14. 8. 2012 21:32

Navon: Rozumím, název slyšíš poprvé. Jeden mám dva roky osobně. Další poloznámí mají další modely. Bez problémů. Co jsem doporučil, nikdo si nestěžoval. Zpravidla byli po koupi doslova nadšeni.

Dle známeého prodejce podíl reklamací jako profláklé značky. Na trhu myslím 4 roky. Nejvybavenější navigační aplikace. Nevelká cena.

Pokud nejsi aktivní řidič, 4500 Kč za navigaci se mi zdá mnoho. Pokud bys používal navigaci řekněme 1x měsíčně a méně a nejsou prachy na rozhazování nebo nejsi náročný nebo fajšmekr, doporučím toto http://www.entershop.cz/prestigio/navig ... id=-692933 za 2600 Kč. jako Navon N490 (doslova a do písmene) , ale nemá Lifetime, nemá kompletní čísla popisná v ČR, vzhledově dětinský držák (funkčně normálka) a je to zabalené do krabičky Prestigio.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků