RDS-TMC

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod martinasek 7. 8. 2012 15:46

Zdravím
Někdo mi říkal že RDS-TMC mě řekne jenom že je předemnou dopravní zácpa ale nenajdemě jinou cestu abych nemusel jet přes zácpu. pred to mají dražší verze z jinou funkcí.
Jat to s tím RDS-TMC tedy je?
nevím jakou navigaci si koupit a jestli si to kupovat i s RDS-TMC moje investice do navigace max 5 000 kč vč. mapy střed.evropy
martinasek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Akan 7. 8. 2012 21:51

Současný stav RDS-TMC a jeho použití.

Pokrytí signálem ČRo „Radiožurnál“ a „Vltava“ na území ČR, popřípadě „Regina“ v Praze je při použití GPS TomTom GO s Apl.v9.430 a přijímačem FM v držáku dostatečné. Totéž platí pro společné RDS-TMC v Rakousku a Německu, kde je dobré i vysílání zpráv, což v ČR vždy neplatí.
V GPS TomTom je možno nastavit samočinné vyhnutí se dopravním překážkám nebo ručně požádat o změnu trasy. Po zkušenostech v používání těchto funkcí od roku 2007, kdy se systém RDS-TMC spolu s aplikacemi navigačního SW pro GPS vyvíjel, považuji za nejlepší automatiku nezapínat, sledovat RDS-TMC na GPS a „Zelenou vlnu“ na FM rádiu ČRo1, kde jsou často aktuálnější informace s údaji o vývoji situace. Před ručním zadáním objížďky je nutno zvážit dobu, za jakou k překážce dojedeme. Většina menších problémů na dálnicích je minimalizována do 30 až 40 minut. Takže je-li problém před námi 90 až 70 km můžeme pokračovat do vzdálenosti 30 až 20 km a tam řešit objížďku ručním zadáním nebo prostým odbočením, po kterém TomTom GO trasu k původnímu cíli přepočítá sám.

P.S.
Včera jsem tento problém řešil po průjezdu Sezimova Ústí, když na „Zelené Vlně“ byla výstraha pro D1 20 km před Prahou ve směru z Brna: „Havárie 2 TIR a 2 OA, kolona nejprve 10 km a pak postupně až 15 km. Možný výjezd na 29 km s tím, že objezdy na Sázavu apod. jsou už také ucpané“.
Vybočil jsem proto do směru na Neveklov a GPS TomTom GO 910 s mnohem starší aplikací v7.903 to po odmítnutí jízdy po dálnici přepočítala přes Kamenný Přívoz, což je podle kvality objížďky optimální.
Akan
Junior

Odeslat příspěvekod wolf_pro 14. 8. 2012 11:07

RDS-TMC slouží především pro příjem dopravních hlášení. Zbytek je záležitostí navigace. Je potřeba tedy ověřit, jestli navigace umí přizpůsobovat trasu podle dopravních hlášení. Ale jak už bylo uvedeno, vhodnější je to nezapínat a sledovat "zelenou vlnu" ČRo.

Spíše než na TMC bych se zaměřil na mnohem užitečnější funkci navigace a tou je "objížďka" nebo "vyhnout se" a to tak, aby byla pohodlně dostupná během jízdy. Např. jedete a zjistíte, že několik km před vámi je kolona, tak ji chcete objet a ne, aby vás to vracelo co nejdříve zpět. Nebo zjistíte, že je zavřený most - opět to chcete objet a ne že je to jediná rozumná cesta a navigace se jí drží. Nebo vás to navede do zákazu, protisměru, či slepé.
wolf_pro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martinasek 23. 8. 2012 18:27

zdravím
vím že to sem nepatří ale neznáte někdo rádio stanici o dopravě na slovensku?
ně co jako u nás v ČR zelená vlna
o výkendu jedu na slovensko a rád bych byl trochu informovanej o cestě moja navigace nemá RDS-TMC
martinasek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rubic 24. 8. 2012 06:57

Garmin Nüvi 765T Lifetime, CN Europe NT 2020.20_ 3D, CN_Europe_NT_2020.20, Atlas_Czech_2012_NT_3D budovy, Adresy_CR_v2, Garmin_Express v7.5.0.0
Rubic
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků