Navigace pro tchána kolem 5.000,-

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod k.ats 17. 7. 2012 07:04

Ahoj, potřeboval bych poradit s výběrem navigace pro tchána. S jeho povoláním je schopný najet denně i přes 1000km. Je zvyklý jezdit bez navigace jen pomocí mapy, případně předem nastudované trasy z internetu. Jezdí spíše východní Evropu - Slovensko, Slovinsko, Maďarsko, Srbsko, Chorvatsko, Bosna a Hercegovina, Rakousko. Navigaci extra nepotřebuje, ale někdy se stane, že je na půl cesty zpátky domů a zavolají mu z práce, že musí jet ještě jinam a uprostřed Slovenska na dálnici si není jistý, kudy by byla nejrychlejší trasa a jakým směrem se vydat. Navigaci by ani nepotřeboval, státy už celkem zná, ale jde o to aby mu poradila nejrychlejší cestu (směr na dálnici) a ušetřil třeba hodinu cesty. Myslím si, že by se mu navigace hodila i k dojezdu do konkrétního cíle v daném městě.
Abych to tak shrnul, od navigace by se očekávalo příjemné uživatelské prostředí pro staršího pána s jednoduchým ovládáním. S ovládáním PC, apod. nemá přílišné zkušenosti, ale naučit se dokáže. Hlavně aby bylo vše logické. Dále aby navigace uměla spočítat dobře nejrychlejší trasy a měla celou východní Evropu. Určitě by byla výhoda doživotní aktuliazace map. Cena kolem 5.000,- Jezdí s osobním autem.
Co jsem se díval, tak se mi líbí třeba Garmin Nüvi 2360T Lifetime, ale opravdu s tímto nemám žádné zkušenosti a nevím jestli nejsou třeba lebší navigace (TomTom, apod.)

Děkuji za radu
k.ats
Junior

Odeslat příspěvekod audis 17. 7. 2012 22:13

5", mapy celé evropy, Lifetime, velká tlačítka (pro mě zbytečně moc velká), TMC, mnoho chytrých navigačních funkcí. Kompletní databáze čísel popisných v ČR. Komunitní databáze radarů v ČR. http://www.entershop.cz/navon/navigace/ ... id=-664160 Lze snadno na 3 kliky dohrát komunitní databázi poi bodů z poi.cz nebo Poiplaza.com . Odzkoušená značka i když mezi BFU neznámá. Mám předchozí model.

Navon, Garmin, Navigon budou shodní v: dle modelu mapy celé evropy, čísla popisná v západní evropě a v ČR, neúplná čísla popisná ve východní.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod k.ats 18. 7. 2012 06:39

Děkuji za radu, myslíte, že by šlo šlo něco podbného sehnat i v té menší verzi, např 4,3"? Děkuji
k.ats
Junior

Odeslat příspěvekod audis 18. 7. 2012 07:32

Ano, v nabídce toho obchodu je zcela totožné, ale 4.3". Myslím že označení je n490. Vzhledem k věku.... Doporučuju ten větší.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků