Rada s navigací

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod robi.r 19. 6. 2012 19:16

Dobrý den, potřebuji poradit, rád bych nějakou univerzální navigaci na kolo, turistiku , případně i do auta, uvažoval sem jelikož vlastním tel Nokia E 55 a HTC DESIRE , přikoupit navi přístroj QSTARZ 1000 Xt a mít to připojené přes bluethoot, otázka jak je to s výdrží při používání, tím nemyslim teď autě, tam je to jasné s přopojením, nebo zda je lepší nějaká univerzální samostatná navigace do 7 tis...děkuji za rady...
robi.r
Junior

Odeslat příspěvekod all in one 20. 6. 2012 16:45

Zdravím, navigace na kolo a turistiku by měla být především otřesuvzdorná, voděodolná, měla by mít dostatečnou výdrž baterek a na slunci dobře čitelný display.
Dalším kriteriem by měla být kvalita map a jejich případná aktualizace.
I když na našem trhu jsou také přístroje a mapy od Smartmaps, tak osobně dávám přednost Garminům ( http://www.garmin.cz ). Podívejte se na jejich nabídku, myslím, že by vás měla uspokojit.
Začínáte-li, tak si uvědomte, že navigace jsou spotřební zboží a za pár let ji stejně budete měnit. Pro začátek tedy nemusíte kupovat nějakou oplývající všemi možnými funkcemi, osobně bych šel do nové řady eTrex. Já mám starší eTrex HCx Legend a jsem nadmíru spokojen.
Mapu používám Cyklo CZ - vynikající.
all in one
Junior

Odeslat příspěvekod robi.r 20. 6. 2012 16:58

Zdravim, dost se mi zamlouvá etrex 30 nebo oregon 450, jdou do nich nahrát případně i jiné mapy nebo navigační programy než od GARminu??? Sám používám mapové podklady od Garminu v mobilu, boužel ta gps co tam je je dost slabá, proto uvažuji i o jiných alternativách....díky za pomoc a rady...
robi.r
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků