Jakou navigaci na kolo?

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Anakunda 16. 6. 2012 13:28

Zdravím, zašantročil jsem někde tachometr z kola a když už musím kupovat nový rád bych aby to už zvládalo i mapovou navigaci. Nějaké doporučení? Moje předběžné požadavky co bych od toho tak čekal:

  • integrované všechny běžné funkce klasického cyklobudíku, tj. měření rychlosti, vzdálenosti, odometr atd. přímo ze senzoru na předním kole, ne pomocí GPS (to by sekundárně měl zvládat taky)
  • přesný a rychlý GPS snímač
  • aby se do toho daly nacpat uživatelské mapy co si stáhnu z webu (běžně cykloatlas.cz, mapy.cz, nebo oskenované papírové mapy do OziExploreru) a vešly se tam (řádově několik GB). Jak kvalitní jsou dodávané mapy v navigacích ve srovnání s mapovými servery a zvládají už některé cyklonavigace routing? Pokud ne, rád bych aby se do toho daly taky nahrát trasy ve formátu GPX podle kterých by mě to potom vedlo.
  • co nejlepší poměr užitná hodnota/cena, tj. mělo by to mít co nejméně zbytečnosti jako foťák, přehrávač mp3, rádio a další funkce které přímo nesouvisí s měřením a navigací.
  • dobrá výdrž baterie a možnost dobití přes miniUSB-B konektor
  • mělo by to něco vydržet, hlavně by tomu moc neměly vadit otřesy a intenzivnější vibrace při jízdě po šutrech
  • Záznam a export trasy do PC (ideálně i s výškovým profilem)

Výběr je poměrně velký a moc se v tom neorientuju. V čem jsou hlavně rozdíly a co bych od toho ještě měl chtít?
Cenový strop 8000, kdyby to bylo hodně vychytané tak bych ještě něco málo přitlačil.. Dík za tipy.
Anakunda
Junior

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků