Garmin Nuvi 3790 T LifeTime je stále vlajkovou lodí?

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod JaKot 3. 7. 2011 22:25

Mám a používám Garmin Nuvi 760 T Life Time a jen tak zlehka polechtávám možnost uspokojit své přání pořídit si nového Garmina. Opravdu jen tak uvažuji a to o 3790 T LifeTime, protože se dá pořídit už za slušných 7.500 Kč. Někde jsem tady, ale už dříve, kdy jsem o ní neuvažoval, četl že má nějaký nedostatek a už to nemůžu najít o co tenkrát šlo, jestli se jednalo o průjezdní body (že tato navi je nemá v SW) nebo něco jiného. Poradíte co by to mohlo být, jakou slabinu má tato navigace?
A ještě jedna otázka, připravuje Garmin něco nového, myslím tím novou vlajkovou loď? Zdá se mně, že cena 3790T LT padá nějak dost dolů (což je dobře), ale většinou to signalizuje, vyjde něco nového.
A přece jen mám ještě jeden dotaz pro ty, co jste měli 760tku a teď máte 3790tku, stojí to za výměnu? Je skutečně 3790tka o hodně lepší než 760tka se kterou jsem spokojený?
Dík za reakce
JaKot
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod warhead_cz 4. 7. 2011 07:52

Ty nedostatky co si pamatuji byly vyreseny aktualizacemi FW treba si nekdo jeste vzpomene. Stale je to pristroj, ktery je rozlisenim, rychlosti a rozmery na vrcholu. Zatim nevim zda pripravuji neco noveho ... A nemel jsem je sice jako osobni navigace, ale hlavni rozdil 760 a 3790 je ta rychlost, 760 je jedna z nejpomalejsich, jinak samozrejme je to hezci skladnejsi atd.
Navigace - všechny
PC - 5200+,m2n-sli,4g,460gtx a dalši
wagen - dfensovo vysnena doslova
warhead_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romstar 4. 7. 2011 11:45

Zdravím, myslím, že máte na mysli to, že 37xx neumožňuje zatím export tras z MS.
To je funkce která může někomu chybět, ale většina lidí ji nepoužívá.
Nevím jestli Garmin chystá další vlajkovou loď, ale cokoliv nového přišlo po 37xx tak nedosahuje kvality zmíněné řady.
Měl jsem možnost si osahat 2460 a je to dobrá gps jenže jsem také držel 37xx a po této zkušenosti mi připadá každá gps jako chudý příbuzný (myšleno zpracováním HW) :-)
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JaKot 4. 7. 2011 21:22

Pánové, děkuji za vaše názory.
Pokud je to "jen" export map z MS, tak mně osobně by to nevadilo, protože raději tvořím trasy přímo v navigaci. Je to ale asi jen otázka zvyku. Jó, kdyby tak šla naplánovat trasa v mapě Googlu a potom přes MS exportovat trasu do navigace, to by bylo jiná káva.
Je fakt, že jsem se se 760tkou sžil a po pravdě, kromě už krátké výdrže vlastního akumulátoru, mně plně dostačuje, takže pořízení oné 3790tky je jen více méně pro zábavu. A pro plánování trasy doma přímo v navigaci jsem si pořídil k 760tce adaptér, který napájí navi přes USB.
Pořízení 3790tky je opravdu jen přání mít něco novějšího, ale toto přání je bez racionálního základu.
Chovej se k druhým tak, jak chceš, aby se oni chovali k tobě
JaKot
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 20. 8. 2011 11:17

Z google maps mi jdou do pripojene nuvi (s instalovynym garmin Comunicator Plug-inem) odesilat nalezene adresy kdy se v nuvi ulozi jako oblibene (POI)
Export tras z MapSource nepouzivam a ani nevim zda to jde ale co ctu patrne ne....jinak dobry planovac je primo v 3790ce,v tom ma navrch oproti vlajkove lodi od TomTom Go 1000/1005 tí maji jen jeden prujezdni bod ale mozna to vyrobce prida v aktualizaci navcore kdo vi...
Myslim ze zatim je 3760/3790 to nejlepsi co muzes od garminu poridit,je mozne ze jiz pracuji na nove rade/nastupci ale zatim jsem o nich nikde necetl.
Naposledy upravil Cheetah007 dne 21. 8. 2011 08:47, celkově upraveno 1
Cheetah007

Odeslat příspěvekod piErcE 20. 8. 2011 20:58

Romstar píše:Zdravím, myslím, že máte na mysli to, že 37xx neumožňuje zatím export tras z MS.
To je funkce která může někomu chybět, ale většina lidí ji nepoužívá.
Nevím jestli Garmin chystá další vlajkovou loď, ale cokoliv nového přišlo po 37xx tak nedosahuje kvality zmíněné řady.
Měl jsem možnost si osahat 2460 a je to dobrá gps jenže jsem také držel 37xx a po této zkušenosti mi připadá každá gps jako chudý příbuzný (myšleno zpracováním HW) :-)


Tvrdit, že ji většina lidí nepoužívá ... No ... Nevím. To je hodně odvážné tvrzení.

-- 20. 8. 2011 22:00 --

Cheetah007 píše:Zjinak dobry planovac je primo v 3790ce,v tom ma navrch oproti vlajkove lodi od TomTom Go 1000/1005 tí maji jen jeden prujezdni bod ale mozna to vyrobce prida v aktualizaci navcore kdo vi...


ačkoliv jsem byl spokojený uživatel 3790, tak tedy plánovač (a celkově způsob práce s trasami o více bodech) v 3790 je/byl oproti starším navi VÝRAZNÝ krok zpět.
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 20. 8. 2011 21:44

No ja zatm roblem nemam jaky byl ve starsich netusim...byvala 1350ka jej nemela vubec a hlavne lepsi neco nez nic...u VIA/Go od tomtomu planovac neni....itinerar znamy z XL/XXL IQ ROute zmizel uplne...ze tohle nemaji nejvyssi modely je pro vyrobce tak trochu ostuda,navic jsou Gocka na stejne urovni jako 3760/3790 ne?
Cheetah007

Odeslat příspěvekod kremnica 20. 8. 2011 22:39

Cheetah007:
Mohol by som sa spytat na postup ukladania POI cez garmin communicator ?
kremnica
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cheetah007 21. 8. 2011 08:48

Cheetah007

Odeslat příspěvekod kremnica 24. 8. 2011 13:34

DAKUJEM.
kremnica
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků