Navigace do auta do 5000

Jaký navigační přístroj vybrat, kde ho koupit?

Moderátor: Moderátoři Navigovat.cz

Odeslat příspěvekod Sasakr 17. 6. 2011 10:57

Zdravím vás, s navigacemi nemám žádnou zkušenost, párkrát jsem měl půjčenýho TomToma a přišel mi v pohodě.

Otec bude mít narozeniny a mě napadlo mu pořídit právě navigaci. Použití jen v autě, takže je potřeba držák. Mapy by to chtělo střední Evropu plus Švýcarsko, Itálii, updaty pokud možno doživotně a zdarma. Jinak nevím, v čem se navigace liší, v čem může být jedna lepší a druhá horší.

Jinak příjemným bonusem by byl FM vysílač na poslouchání muziky.

Díky.
Nepokradeš
Sasakr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod szur 17. 6. 2011 20:08

Ma navona a jsem velice spokojeny.Jednoduche ovladaní. Podivej se sem:
http://www.entershop.cz/navon/navigace/ ... pnc_id=126
Stači si vybrat, zaleži jen na Tobě.
szur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zubr123 18. 6. 2011 09:39

Vybírejte ze značkových navigací TomTom, Garmin, Navigon (N40 a N70) a Navon. Držák je samozřejmou součástí. FM vysilač je zbytečnost. Většina značkových ho nemá.
Žádná z navigací nemá aktualizace zdarma. Na ceny se podívajte na stránky výrobce.
Zhruba: TT 1000Kč/rok, Garmin Life aktualizace 1500Kč při koupi současně s navigací jinak 2500 Kč, Navigon 500 Kč/2 roky při koupi do 30 dnů. Navon první rok v ceně a pak má hodně drahé mapy - evropa cca 2000 Kč/rok
Ovládání si vyzkoušejte někde v prodejně. Mě třeba nevyhovuje Garmin
Problém je s výběrem TT. Starší verze bych se obával kupovat, protože jim zřejmě skončí podpora a nové verze jsou dost nepodařené.
Nejlevněji vyjde Navigon. Myslím, že mu bude vyhovovat a má i velice jednoduché ovládání. N40 má velikost 4.3' a N70 velikost 5'. Verze Premium mají navíc BT
Zubr123
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Sasakr 18. 6. 2011 11:48

Díky za rady. Akorát tedy nechápu, proč říkáte, že FM vysílač je zbytečnost. Naproti tomu BT nevidím jako nezbytnost. No, podívám se po něčem.

-- 18. 6. 2011 13:04 --

Jinak tady vidím doživotní aktualizace zdarma http://www.garmin.cz/aktualne/aktuality ... i-map.html
Nepokradeš
Sasakr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zubr123 18. 6. 2011 15:06

Garmin nabízí verze s a bez Life aktualizací cenový rozdíl je těch cca 1500 Kč.
Nevím jaká je Vaše představa o významu FM vysilače. Na poslech rádia a MP3 je vhodnější autorádio. Kromě toho většina navigací nemá žádný přehrávač, takže FM nepotřebují. Je to spíše berlička u navigací s ošizeným reprákem. Požadavek na FM vysilač Vám taky zbytečně omezuje možnost výběru. Pokud vím, tak FM mají jen noname navigace a Navon.
Zubr123
Návštěvník

Odeslat příspěvekod .mtn 18. 6. 2011 22:47

Sasakr píše:Díky za rady. Akorát tedy nechápu, proč říkáte, že FM vysílač je zbytečnost...

A už sis někdy vyzkoušel jak to funguje? Tipuji, že ne. Jinak bys věděl, že to zbytečnost je. Teorie je jedna věc a praktické využití druhá.
.mtn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Vagi 19. 6. 2011 18:50

Zubr123 píše:Vybírejte ze značkových navigací TomTom, Garmin, Navigon (N40 a N70) a Navon.

Jen se zeptám. Co navíc nabízí značkové navigace, kde je cena vyšší (většinou výrazně) oproti například http://www.entershop.cz/navon/navigace/ ... id=-630269 ??
Zmíněná PRESTIGIO GeoVision 4500TMC nabízí vše, co si člověk dokáže představit (TMC, kvalitní software iGO Primo, 128MB RAM atd.) a když ji srovnám s podobně vybaveným Navonem, kde při stejné HW konfiguraci je cena daleko vyšší...no nevím.
Bezplatné aktualizace sem prosím netahat...zajímá mě SW a HW část. Děkuji za objasnění :-)
2.2i 16V - Motul 8100 X-cess 5w40
Vagi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PaulZ 20. 6. 2011 10:00

co nabízí značkové víc?Většinou lepší servis,jak je to teď HW je otázka, ale spíš by jsem věřil značkové navigaci.Jinak oproti tomu PRESTIGIU např.Navigon 40 stejně vybavený+2 roční aktualizace zdarma stojí např.zde http://www.eproton.cz/navigace-navigon- ... 65504.html
o 500kč víc což jako nějaký drastický rozdíl nevidím..
308 SW 1.6 e HDI 84 kw Active+ 2013
Fabie combi Creation 1.2 47 2003
PaulZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Sasakr 20. 6. 2011 12:13

Ovšem, že jsem zkoušel FM vysílač. Pokyny přes repráky v autě jsou rozhodně lepší, než přes ten v navigaci, byť je sebekvalitnější. A na poslech hudby je to taky fajn, v autě je jen kazeta, a ta tedy není nic moc. Rádio je nevyměnitelné.

-- 20. 6. 2011 13:21 --

No jestli hledám správně, tak jediný, kdo nabízí doživotní aktualizace zdarma je jen ten Garmin. Nemůžu si pomoct, ale přijde mi to jako nejzásadnější věc přebíjející FM vysílač a přehrávač atd. Takže co byste řekli tomuto? Je nějaký důvod to nevzít? http://www.garmin.cz/produkty/auto-moto ... etime.html
Nepokradeš
Sasakr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Romstar 20. 6. 2011 13:18

Zdravím, to je dobrá volba.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zubr123 20. 6. 2011 19:06

V případě Garminu bych si spíše vybral G1450T např
Kód: Vybrat vše
http://aaanavigace.cz/garmin-nuvi-1450t-lifetime-topo-czech
Cenový rozdíl je minimální. Výhodu je větší displej a možnost ukládání připravených tras
Zubr123
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Sasakr 20. 6. 2011 20:17

Jak to, že jsou levnější než oficiální Garmin obchod? :-O

A sakra, ten plánovač, to jsem myslel, že je samozřejmost :-O tak to díky za upozornění.
Nepokradeš
Sasakr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sasakr 21. 6. 2011 21:18

Takže za 5460 mám možnost vzít v kamenným obchodě tu 1450T s Lifetimem. Táži se vás naposledy, zná někdo důvod, proč ji nebrat?
Nepokradeš
Sasakr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PaulZ 22. 6. 2011 05:49

Pokud už má průjezdní body a jdou ukládat trasy-nevím přesně od které řady to jde, tak na ní určitě není nic špatného.
308 SW 1.6 e HDI 84 kw Active+ 2013
Fabie combi Creation 1.2 47 2003
PaulZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Romstar 22. 6. 2011 06:23

Zdravím, do dokonalosti jí chybí jen aktivní držák, ale ten se v této cenové kategorii těžko hledá.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Návštěvník

Další stránka

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor