Nevigace ukazující počet ujetých km od startu?

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod ladik.3 23. 10. 2009 11:46

Dobrý den,
Jsem v oblasti GPS nováčkem, proto vás prosím o radu. V autě mne došlo k poruše, která vyřadila z provozu tachometr. Oprava tachometru je neekonomická.
Ocenil bych přístroj, který by pro mne splnil přesně ten účel, který potřebuji. To jest, aby byl schopen zobrazit okamžitou rychlost. Také aby si pamatoval celkový a denní počet ujetých kilometrů. To vše, aniž bych musel zadávat kam jedu a dalších zbytečností, ale okamžitě po zapnutí. ( pokud možno ). Ostatní funkce jsou pro mne víceméně podružné.
Prostudoval jsem toto fórum a našel podobný dotaz, ale odpovědí moc nebylo. Dotaz byl již ale více jak před rokem (17. 6. 2008). A tak si myslím, že doba pokročila a možná se nějaká navigace objevila, která umí : pamatovat alespoň denní počet ujetých kilometrů od startu do cíle při zadání cesty na navigaci! Většinou navigace ukazují počet km do cíle a počet zbývajících kilometrů do další odbočky
Prohledl jsem web a našel jsem snad jedinou navigaci, TomTom One v3 a v4, které umí ukazovat viz.: http://www.navigovat .cz = informace dostupné během navigace vzdálenost do cíle vzdálenost od startu vzdálenost k další odbočce ………………….Máte prosím někdo zkušenosti s touto navigací ? jestli opravdu ukazuje vzdálenost od startu v km ?? při naplánování trasy.?jak ukazují na http://www.navigovat.cz v katalogu navigací. Když jsem si ale stáhl manuál v pdf, tak v předvolbách stavového panelu čtu jen ( co se tyká km ) Zbývající vzdálenost – vzdálenost zbývající do cíle .o vzdálenost od startu jsem nic v manuálu nenašel????
Můžete mi prosím poradit i event. jiný podobný vhodný přístroj ukazující počet ujetých km od startu naplánované trasy? Budu vám zde vděčný za každou radu !
Předem děkuji za jakoukoli odpověď !
ladik.3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 23. 10. 2009 19:47

rychlost ikazují všechny navi snad. Jízdní udaje jako vzdálenost do cíle, čas do cíle a co já vím co ještě, umí taky snad všichni. u většiny si mužeš libovolně navolit, jaké udaje chceš současně zobrazovat (u Igo8 ano, mám ho). garmin je v tomto omezenější, ale rychlost ukazuje.

Podrobně znám Igo8 (Navon, příp. Evolve) a v něm lze:
1) použít "záznam trasy": po ruční aktivaci funkce nebo při startu (nevím) začně zakreslovat projetou trasu. Po uložení lze vidět mj. vzdálenost záznamu.
2) použít "počitadlo". celkem tam jsou tři nezávislá. Od posledního každého vynulovaní zvlášt ukazuje součty všeho možného. jednou mi to u předchozí verze softu nezapočítalo asi 150 km jízdy. nevím, kde tehdy byla chyba, třeba jen bug. tu funkci nepoužívám. Počitadlo funguje zcela samočinně. když je navi zapnutá, počítá a počítání a pro provoz vubec není třeba nikam klikat. Až když chci vidět vysledky.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jarda62 24. 10. 2009 09:25

pokud skutecne potrebujes jenom co pises tak pda nebo mob.telefon s os WM+gps modulem aplikaci sezenes mraky 8-)
jarda62
Junior

Odeslat příspěvekod Romstar 24. 10. 2009 09:37

Zdravím, například Garmin nuvi 255 má také všechno co potřebujete včetně záznamu projeté trasy kterou si můžete ukládat do PC. Rychlost ovšem nemá zobrazenou při navigování, je potřeba kliknout na čas příjezdu a zobrazí se tachometr a další všemožné údaje o km do cíle, průměrné rychlosti, nejvyšší naměřené rychlosti. Pokud tyto údaje potřebujete pohromadě tak to umožňuje např. Nuvi 1350
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jarda62 24. 10. 2009 18:44

jj jiste mas pravdu ale pokud nepotrebuje navigaci jako tako takovou tak je podle mne lepsi nejake pda nebo mt s voknama cena je uplne jinde mio p360 se da koupit za cca 2700 nove a aplikaci free se vali na netu mraky
jarda62
Junior

Odeslat příspěvekod mirek.www 19. 2. 2013 15:17

Zdravím,
mám opačný problém. Máme v práci TomTomy start2 /Start 10 a ukazovaly vše jak měly. Ale jestli nám je pak aktualizovali nebo nevím, ale prostě jsem jednou sednul do auta, zapnul navigaci a už mi to neukazuje dojezdové km jako před tím, ale je tam prázdné místo. Čas příjezdu a zbývající čas to ukazuje normálně. Dá se to nějak nastavit v přístoji nebo je někde chyba? Už mě to docela štve a nevím jak to tam nahodit zpátky. Zkoušel jsem psát i na podporu TOMTOMa, ale

"Dobrý den, zkuste si ješte jednou zkontrolovat jestli máte zaškrtnuto v nabídce nastavení-> nastavení stavového panelu ->zbývající vzdálenost."

Tohle mi odpověděli, ale já tam nic takového v nabídce nemám a ani v mauálu se o tom nic nepíše.

Můžete mi někdo prosím poradit co s tím?
Spálená grafika: FS Amilo Xi 2428 (R.I.P. 28.8.11) - 3,5roku
Nový notebook: SAMSUNG RV520 (*30.8.11), HTC Wildfire (+14.02.2012),
BlackBerry 9360
mirek.www
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Akan 21. 2. 2013 23:14

TRIPMASTER v3.1
Který lze doinstalovat do TT navigací ukazuje Okamžitou rychlost, Nadmořskou výšku, zaznamenává Ujeté km a umožňuje stahování těchto údajů do PC. Umí ještě víc, nutno prostudovat.
P.S.
Na "LeWebazar"
P.P.S.
K druhému dotazu v tomto vláknu:
Nastavení Předvolby stavového panelu je v Změnit předvolby. Je tam při NCv7: Zbývající doba, Zbývající vzdálenost, Aktuální doba, Doba příjezdu, Rychlost, Směr. Nebo při sjednoceném NCv9: Maximální rychlost, Aktuální doba, Zbývající vzdálenost, Odchylka, Zpobrazit kompas, Zobrazit navádění pro jízdní pruhy.
Akan
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků