GARMIN NEBO TOMTOM?

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod kremnica 4. 6. 2012 07:16

Precital som si porovnania Garminov a TT. Ja som sa pred rokmi rozhodol pre Garmina, mam 3760 a ako zalohu staru 650. Napriek tomu nie som spokojny so softerom RDS-TMC. 10 km za hranicou v A to uz funguje a v D rovnako, takze povazujem za uzitocne, aby aj tato funkcionalita sluzila. Garmin ma pri prijme RDS zobrazeny zeleny bod, ked je cesta bez problemov a cerveny, ked su nejake zapchy alebo ine prekazky. Ak mi nieco v navigacii Garmin chyba, tak hlasove upozornenie, ze je nejaka prekazka, pretoze obvykle to byva tak, ze ked je prekazka na ceste, tak aj premavka je vacsia, zapcha na dialnici alebo nejaka obchadzka. A v tej situacii klikat na cerveny bod, aby sa mi ukazal dovod neprejazdnosti sa mi zda dost nelogicky, pretoze vtedy sa treba sustredit na cestu a samotne soferovanie. Ak ma niekto pri sebe spolujazdca a ten mu to vyklika, vtedy nie je problem. Ale ak je sofer sam, vtedy sa mi zda manipulacia s RDS u Garminov neprakticka. Preto som sa rozhodol pre nejaky iny typ alebo znacku, ktora ma aktualne dopravne informacie lepsie vyriesene. Budem povdacny za vsetky nazory.
kremnica
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Romstar 4. 6. 2012 07:27

Zdravím, v objížďkách je možné si zatrhnout volbu Vyhnout se dopravě a potom se gps neptá a vyhýbá. Tuto funkci mohu doporučit jen tam kde RDS- TMC funguje tzn. Německo atd.
U nás v Česku je to na nic a nedá se na to spolehnout.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kremnica 4. 6. 2012 08:32

Dakujem. Stale ide ale o to, ze hlasovo ma pristroj neupozorni, ze bude nejaka prekazka. Stale sa musim klikanim dopatrat ku informaciam o pricinach zdrzania na ceste. Dokonca aj v navode je asi chyba....klikat na zeleny bod nema vyznam, ale na cerveny....
kremnica
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků