GARMIN NEBO TOMTOM?

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod audis 24. 1. 2010 18:22

moc to řešíš. a nebo jo, uděláme flame. konečně se doufám dozvim, jak skvěle u nás od tomtomu funguje IQroutes :-DDDD 2x mi nikdo v minulosti to u nás neobjasnil.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 24. 1. 2010 18:36

Podle ohlasu na forech jsou uzivatele spokojeni...ja to zjistim v tydnu jen nevim podle ceho to TT pocita
Cheetah007

Odeslat příspěvekod audis 24. 1. 2010 18:45

ja to zkoušel na routeplaneru nyní po pul roce zase (prý tomtomuv rouplaner IQroutes používá) a házelo to v praze 1) divný výpočet trrasy v jednom useku 2) divný a beze změny po celou denní a noční dobu.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod welnax 14. 4. 2010 11:30

ahoj, taky se rozhoduju mezi garminem a tomtomem, tak jenom takový malý dotaz, který jsem moc nepochopil, ten TomTom XXL IQ ROutes Europe Traffic nemá čísla domů ani ve velkých městech? vím že navigon 7210 měl aspoň to, díky za odpověď
welnax
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod warhead_cz 14. 4. 2010 11:31

ve velkych mestech jsou cisla orientacni a ty ve velkych mestech tt ma, ale nema cisla popisna ktera jsou vsude
Navigace - všechny
PC - 5200+,m2n-sli,4g,460gtx a dalši
wagen - dfensovo vysnena doslova
warhead_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 14. 4. 2010 11:41

A které ma garnin z ofic distibuce, navon a dynavix
Naposledy upravil audis dne 14. 4. 2010 12:32, celkově upraveno 1
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Romstar 14. 4. 2010 12:03

Například ve Zlíně se člověk bez popisných čísel neobejde a tam je na tom TT špatně.
Neexistuje hloupá otázka, jen hloupá odpověď.
Romstar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod welnax 14. 4. 2010 14:33

a měli by ste nějaký tip na nejakého garmina tak do 6000kč? díval jsem se po nuvi 765t ale četl sem tady dost špatných ohlasů :hm nemám nejaké zvláštní požadavky, jenom aby mě vklidu dovedla tam kam potřebuju, díky
welnax
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod warhead_cz 14. 4. 2010 14:36

z jednodussich garminu asi model 1350 to je klasicka navigace bez nejakych extra funkci navic
Navigace - všechny
PC - 5200+,m2n-sli,4g,460gtx a dalši
wagen - dfensovo vysnena doslova
warhead_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod piErcE 14. 4. 2010 15:48

welnax píše:a měli by ste nějaký tip na nejakého garmina tak do 6000kč? díval jsem se po nuvi 765t ale četl sem tady dost špatných ohlasů :hm nemám nejaké zvláštní požadavky, jenom aby mě vklidu dovedla tam kam potřebuju, díky


765ky se neboj. ohlasy tady (ty negativni, co si pamatuju) byly vesmes od uzivatelu, kteri po koupi 765 nemeli na praci nic lepsiho, nez se v ni rypat, mazat z ni soubroy apod.

rada 7x5 je v dnesni dobe asi nejlepsi garmin s pomerem cena vykon (kdyz vemu cenu 7x5 na aukrech apod) ... nove nuvi oproti nemu neumi v podstate nic noveho, resp. nic duleziteho, co by bylo k necemu pouzitelne. a navigace je to spolehliva, rychla.. jedina vytka - neprijemna dotykova vrstva na displeji, ktera se da ale castecne vylepsit folii. a myslim, ze do toho mam co kecat, bo jsem 765 mel. resp. dve ruzne .

dneska jsou vsechny ty navigace , co tu resiss - tomtom, garmin, apod. na stejne urovni. v navigaci ani jeden z nich nenabizi nic "mimoradneho" oproti svym konkurentum. do cile te dovedou, body vyhledaji. mapove podklady jsou v podstate identicke - jeden obcas nema silnici tamhle, druhej zase onde. a to plati o vsech. ruzne iqroutes a podobne veci jsou stejne jen siditka na obalamuceni uzivatelu. na rds-tmc se v podstate taky muzes vybodnout. je fajn ho mit, ale bez nej o nic neprijdes.. :)

v podstate se da rict, ze jediny vyrobce, ktery ma nejakou zasadnejsi vyhodu oproti ostatnim, je garmin - a to kvuli jedne veci. mapsource. zadna jina navigace nenabizi takovy komfort pri zadavani tras, jejich prujezdnich bodu, pri praci s prujezdnimi body, a pri sprave map v navigaci.
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod welnax 14. 4. 2010 16:04

díky moc za rady, tak veznu asi ten garmin ale ještě jsem se díval na 1390T nebo 1490T a nevim pro kterou se rozhodnout :hm
welnax
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audis 14. 4. 2010 16:54

Souhlas s pierce. Z toho vyplývá, že neni důvod davat za navi velké peníze. Navon s igo8 nabízí totéž, já bych řekl že na cestě víc, ale to je jedno, ale stojí mnohem méně. Hw ok je.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 19. 8. 2011 17:34

K nazvu tematu GARMIN NEBO TOMTOM
Od TomToma jsem mel kratce XXL IQ ROutes,navigace dobra rychla ale databaze cisel popisnych oproti garminum tak 20procent a to jeste prehanim.Garminy je maji bud v Adresy v1 ci nove v2 ci v CN2xxx.xx Europe.
Po TT jsem asi rok pouzival nuvi 1350 a pred par dny si koupil nuvi 3790 LMT Blade ktery si zatim nemohu vynachvalit.
Rozhodoval jsem se mezi nim a TomTom Go1000 a nakonec to vyhral garmin.
Nova rada Go mi neprijde prilis povedena,dilenske zpracovani a HW stejne jako u garmina na jednicku to ano ale vyrobce inovoval navigacni sw navcore a prostredi mi nejak nesedlo,zkousel jsem jej v obchode.
Oproti garminu mi prijde trochu pomalejsi odezva,barev malo a intuitivita neni to co byvalo u XL IQ Routes modelu ci Go 750/950 a dalsich.
V teto recenzi sice autor novy model chvali http://navigovat.mobilmania.cz/clanky/t ... -a-1315271 nicmene ja s nim az tak nesouhlasim....navic vyrobce uplne vypustil ac to je nejvyssi raa moznost planovani tras jako byl itnerar u XL/XXL IQ modelu....pouze z bodu A do bodu B a jen jeden prujezdni bod.

Schvalne si zkuste nekde na prodejne vystavene nuvi 3790 a Go 1000 chvili vyzkouset a pochopite o cem mluvim,GUI garmina je proste propracovanejsi a snazssi na ovladani nez nova verze u TomTom Go a VIA.
Dotykove vrstvy jsou myslim ohledne citlivosti srovnatelne ale pokud jde o displej jako takovy,3790 ma daleko vyssi maximalni jas a i lepsi barevne podani.
Pokud Go 1000 nastavite na 100procent bude to stejne jako kdyz 3790 nastavite na 60-70procent na slunci to tedy bude myslim horsi.
Cheetah007

Odeslat příspěvekod shevy 19. 8. 2011 21:46

Cheetah to vysvetlil akorat..

GARMIN> :idea: :!: :idea:
shevy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 19. 8. 2011 22:26

J,j...garmin zustava vern stale stejnemu vzhledu menu a ovladani proto jsem s nim spokojeny stejne jako barevne znazorneni map.tomom starsi rady go ci XL IQ byly v pohode ale grafika menu a ovladani nove verze navcore v Go/Via se mi moc nelibi viz jedna recenze zde: http://navigovat.mobilmania.cz/clanky/t ... -a-1315271 je to otazka vkusu recenzent grafiku chvali a pise ze uz bylo na case zastarale prostredi zmenit....nevim me se to stare libilo vic.
Cheetah007

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků