Jak zprovoznit reproduktory

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Poipop 30. 4. 2018 07:22

Zdravím. Dopředu říkám, že se prakticky vůbec nevyznám v audiotechnice. Jsem čistokrevný BFU. Nicméně, mám jedny (dle mého názoru) velmi dobré reproduktory. Velmi dobré v porovnání s reproduktory k PC za cca 1 500, nebo s reproduktory v televizi. Jsou to reproduktory od věže Aiwa NSX-S989. Bohužel mne právě odešla věž. Je mne líto tyto 4pásmové reproduktory vyhodit, přemýšlím, jak by je šlo zprovoznit. Teď neřeším cenu, teď řeším samotné technocké provedení, co bych na zprovoznění potřeboval sehnat. Cenu případně budu řešit později. Reproduktory chci používat jako repro soustavu pro PC, televizi/PS4, gramofon, atd.

Co tedy potřebuji?
Poipop
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denkez 30. 4. 2018 08:29

Potřebuješ alespoň
- zesilovač s digitálním vstupem,
- zesilovač s anaologovými vstupy a k tomu DAC (převodník), nebo
- AVR
S ohledem na (ne)kvalitu těch beden bych se orientoval na bazarové zboží.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod johanx 30. 4. 2018 12:58

AVR nebo zesilovač musí mít ještě vstup pro gramofon. A měl by být od 4 Ohmů, páč nevíme co jsou ty bedny zač. I když by se to dalo někde dohledat.
Stereo: Naim Supernait 3, Naim Ovator S-400, Technics SL-G700, Tv: TCL65X925, sluchátka: AKG K701, Beyerdynamic Lagoon, Kino: Arcam HDA AVR 11, centr+surr. Swans
johanx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků