SetTopBox pro DVB-T2 k velmi kvalitní TV co nemá tunerT2

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 16. 5. 2018 18:20

Nebudete mít k doporučení praktické zkušenosti s konkrétním SetTopBox -em pro DVB-T2 pro majitele kvalitních TV bez T2 ?
Přece jen se mi moji zánovní nechce prodávat. A předpokládám, že plazmová TV ho taky ocení, resp. její majitel.
Tady vpravo lze ověřit přístroj => http://www.dvbt2overeno.cz/
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 16. 5. 2018 18:56

Ono zůstává otázkou, zda skutečně věc u kvalitní TV řešit nákupem STB s podporou DVB-T2 HEVC, nebo přechodem ke kabelovému/satelitnímu operátorovi. Tím Tě nechci lákat na cestu hříchu.

Pokud to jde, tak bych s nákupem STB ještě počkal.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod ilja2001 16. 5. 2018 20:29

Asi před 14 dny jsem pořídil STRONG SRT 8211. Chtěl jsem zatím jenom něco levnějšího na otestování příjmu DVB-T2 k plazmě Panasonic. Jelikož chytám HD programy ČT i přes DVB-T, tak trvale ho nepoužívám.
Kvalita obrazu je dle mého dobrá, po nastavení korekcí pro použitý HDMI vstup na úrovni signálu přes tuner TV.
Citlivost dobrá, naladění programů rychlé, trochu atypický způsob ručního řazení programů, ale ve výsledku rychlejší než jiné "klasičtější". Využití připojení LAN minimální, počasí a RSS čtečka. Ani firmware tak tuším nejde aktualizovat. Počasí nemá v seznamu naši republiku, jde zadat konkrétní město, ale po vypnutí si nastavené nepamatuje, takže jedině znovu zadat. Dálkový ovladač slušný, použitelný i pro starší lidi.
Poměrně dost hřeje, což dle mého způsobuje drobné záseky obrazu při datově náročnějších scénách po nějaké době používání, typicky tak po 1,5-2 hodinách. Jestli je to problém konkrétního kusu nebo obecná závada ale nevím. Jo a ještě mám občas pocit, že při zvolené zvukové stopě DD jsou dost zvýrazněné sykavky. Ale nedělá to vždy a po zvolení stopy AAC je zvuk normální. Tak těžko říct, jestli je to problém STB nebo problém signálu. Nemám to zatím s čím porovnat.
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 18. 5. 2018 06:17

Hm... asi počkám vzhledem k menší vytíženosti tv
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ilja2001 18. 5. 2018 06:57

Tak ono zatím bys přechodem na DVB-T2 nic moc nového nezískal, maximálně tak všechny programy ČT v HD, pokud je nechytáš už nyní. Jinak tam nic nového není.
Já ho bral spíše na ověření příjmu a až nastane doba přechodu, tak ho pravděpodobně posunu na nějakou méně využívanou TV.
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 18. 5. 2018 09:01

Pro ty, kdo nechytají RS8, je tam toho nového dost. Plus ještě tam je Joj Family v HD.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 18. 5. 2018 16:26

Ha dnes se mi v poštovní schr. objevila nabídka od skylinku na satelitní parabolu, set-top box (ale samozřejmě není upřesněný model a f-ce) za 1 Kč (úspora prý 7000 Kč, předpokládám tak 2), ale k tomu pak chtějí 125 Kč/měsíčně za HD (a ne původních 29 Kč/m), což je předpokládám standard... Kdyby chtěl někdo využít tvnaplno.cz, doufám že to není moc reklama neb satelit+stb je za kačku.
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 18. 5. 2018 17:45

Předpokládám, že u Skylinku nedostaneš za měsíční poplatek základní balíček digital, tedy běžnou dávku programů, u kterých stačí zaplatit servisní poplatek, ale nějaký vylepšený balík.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 18. 5. 2018 18:03

90 prg různých žánrů (v čj či jiném??)
38 z toho v HD
47% sleva (ale nepíšou z čeho vlastně...)
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 18. 5. 2018 18:06

Podívej se na tuto nabídku na webu skylink.cz a máš trochu jasněji.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spyko 18. 5. 2018 19:08

MgX-doporučil bych mu radši ten kabel,satelit jen v nouzi-není jiné možnosti,sám jsem se skylinku zbavil-pro jejich neustálé kotrmelce v podání služby,zdražování,neakceptace vlastních přístrojů ap.,k internetu jsem přibral TV kabel a jsem spokojenější,dokonce mohu používat i svůj stroj DM525 dvb-t2/c,na pozemku mám navíc telesystém 6820 twin jako zálohu a pvr-70kanálů,přikláním se tedy k tomu káblu-v kombinaci s netem vyjde možná i levněji!
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 18. 5. 2018 19:12

Satelit nikomu nevnucuji. Zdražování u Skylinku... vím, co máš na mysli, kotrmelce v podání služby nechápu. Prosím o vysvětlení.

U Skylinku je mimořádná škoda, že nejsou schopni vyjít vstříc lidem, kteří chtějí přijímat jejich nabídku na dvou televizorech s nějakou příznivější cenou služby.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spyko 18. 5. 2018 20:57

Kotrmelce-tím myslím neustálou obměnu karet,systémů kodování,modulů a přístrojů,už vůbec nezkousnu jejich poslední boj s UNI čtečkami,vždyť si lejnujou do vlastního hnízda,může se stát,že jim velká část uživatelu odejde nebo přejde,velká část těchto kotrmelců je ještě navíc spoplatněna a tady vím o čem mluvím,byl jsem majitelem až 3x karet,s investicí,která se vyrovná velmi kvalitnímu přístroji,na konec mě vytočili tak,že jsem celý sat.komlet i s kartami prodal po víc jak 10letech,nechtěl jsem se vyjádřit,že někomu něco vnucujete-naopak jsem reagoval na doporučení kablu+pozemky,pokud to bylo takto pochopeno-omlouvám se!
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 19. 5. 2018 10:09

Ono je třeba stav vyhodnotit trochu nezávisle, abys dostal regulérnější pohled na situaci.

Primárně velkým negativem, bylo zavedení kontroverzního poplatku - tzv. serpo. Tam bych řekl, že se jednalo o stav vyloženě proti uživatelům, aby se navýšil zisk. Jedna z věcí, spojená s jeho zavedením, byla také předmětem zkoumání, a mám ten pocit, že došlo i k udělení pokuty. Ano, pokuta bohužel rozhodnutí nezvrátila.

Druhým negativem je, že původně zavedený serpo se stále upravuje a navyšuje. Když si člověk vyhodnotí, na co měl být určen, proč byl zaveden, asi z toho nemusí mít dobrý pocit.

Boj s UNI čtečkami a obměna kódovacích systémů je ale jiná kategorie. Tam jde o boj s pirátstvím. To, že stav postihne regulérní uživatele... ano v určitém směru postihne - bohužel. Kdysi dávno mně radil člověk zde z fóra, abych v případě nákupu jakéhokoliv satelitního přijímače, neopomenul vzít typ, který kromě čtečky na karty umí pojmout i modul. A ono to bylo velmi rozumné. Neřešíš, že Ti nejde UNI čtečka, ale přesuneš kartu do modulu a frčíš dál, bez nutnosti měnit přijímač.

Případná výměna karet z důvodu změny kódovacího systému, by měla být spojena skutečně s co nejnižším poplatkem pro dlouhodobé uživatele. Ten by měl zahrnout více-méně jen částku za výrobu nové karty... nic dalšího. Tím stylem by nikdo nenadával, že dochází ke změně. Z druhé strany, kolik těch změn za posledních moc let bylo? Jedna a rozjíždí se druhá, ovšem ta zatím není vnucována, není povinná.

O nevnucování satelitu z mé strany, jsem psal spíše obecně, než že bych měl negativní pocit ze Tvé reakce. Respektuji, jak někdo dá přednost kabelovce, IPTV, pozemnímu vysílání atp.
Jak jsem psal. Vše má své výhody a nevýhody. Určitou nevýhodou satelitního příjmu může být nutnost počáteční investice a pak se starání o příjmový řetězec. U kabelovky je tomu trochu jinak. Byť ze svého okolí mám několik negativních zkušeností lidí, kterým něco nešlo a museli se opakovaně a dlouhodoběji rvát za svá práva. Kabelovka je povětšinou klidnější variantou... a když něco nejde, jen zavolám, starají se jiní.

Pro mě je aktuálním negativem vlastně každoroční úprava serpo směrem nahoru a k tomu nemožnost zdarma, či velmi levně, pořídit do jedné domácnosti alespoň druhou (lépe pak druhou a třetí) kartu pro příjem platformy Skylink.
Druhý pohled řekne, že Skylink jde, jako další poskytovatelé, cestou IPTV, kdy prostřednictvím netu/příslušné aplikace se ke svým programům také dostanu, byť v dalším PC/TV nemám zasunutou kartu. Snad se postupně rozšíří aplikace do TV a IPTV od nich bude možno zachytit bez nutnosti kupovat/pořizovat další STB.

Můj pohled na věc tak nese skutečně nechuť přijmout určité změny, nicméně část dalších jsem schopen pochopit a akceptovat. Stejně tak jsem schopen akceptovat kontranázor, který doporučí zcela něco jiného.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků