Jak jsou na tom méně známe (a levné) značky?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kokbulik 22. 11. 2017 07:32

Sháním novou televizi původně jsem uvažoval o Samsung UE50MU6172 stále to je favorit ale podobná televize se dá sehnat podstatně levněji jenže nevím jestli se vyplatí šetřit... třeba taková TOSHIBA 48L3663DG je teď za 8000 což je super cena o 1000 víc stoji Changhong UHD49E5600ISX2 a o dalších 500 Changhong UHD50D5500ISX2 ten by dle kontrastu měl byt dokonce VA... Teď koukám na 15,6" TN notebook tak si říkám že všechno bude lepši... má cenu si připlácet? Hlavní je aby byla uhlopříčka okolo 50" a uchazející zvuk (na repro teď nemám) a taky aby měla přístup do domácí sítě s rychlým a přehledným uživatelským rozhraním ať je TV radost používat :) No s Tizenem jsem se už virtuálně seznámil na to je videi i testu dost ale jak vypadá UI TOSHIBY nebo Changhong vůbec netuším... :(

A co ostatní značky? GoGEN Sencor a spol...? Je nějaká solidní TV do 11000? Nebo raději jít do Samsungu?
kokbulik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 11. 2017 07:45

Porovnavas UHD s FHD ponukou (Toshiba) co mi nejak unika pointa. Ak chces nieco lacnejsie, tak napr. aj samotny Samsung (aj ostatni znackovi vyrobcovia) ma FHD, ktore su lacnejsie (do 10000,-) ako MU6172.
Naposledy upravil Ryan Giggs dne 22. 11. 2017 07:59, celkově upraveno 1
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kokbulik 22. 11. 2017 07:59

Jo to vím... Samozřejmě by bylo lepši UHD ale raději kvalitnější FHD než nekvalitní UHD... a třeba u samsungu jsou FHD stejně drahé jak UHD... no a taky potřebuju aspoň 3 HDMI a 2 USB a to je u levných TV problém často mívají jen 2 HDMI a 1 USB...
Spíše bych uvítal nějake praktické zkušenosti se jmenovanými značkami (případně doporučit nějakou další) jestli se jich nebát nebo se jim rači vyhnout
kokbulik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 11. 2017 08:13

Ono pri tej uhlopriecke ti je UHD aj tak celkom nanic ked pri tom nesedis blizko (do 2m).
Ze to ma v niektorych pripadoch lepsiu cenu neznamena ze je automaticky lepsie uprednostnit UHD.

Tie lacne "noname" TV, hoci niekedy maju aj kvalitne panely, nemaju castokrat take siroke moznosti nastavenia ako "znackove" TV, tak v konecnom dosledku sa moze stat, ze nedosiahnes taky kvalitny obraz.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kokbulik 22. 11. 2017 09:12

Jo já vím ale jsou to moc obecné rady... možná... někdy... to mi nepomůže... víc by mě zajímaly zkušenosti majitelů nebo lidí co se se značkami Toshiba, Changhong, GoGEN, Sencor.... setkali a mohli si je osahat.
Nejlépe přímo s výše vypsanými konkretními modely.
kokbulik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod trent 22. 11. 2017 09:29

Obávám se, že zákazníci těchto výrobců nejsou lidé, co tomu rozumí a mají snahu sdílet své zkušenosti prostřednictvím tohoto fóra. ;-)
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djpiecka1 22. 11. 2017 09:37

trent to vystihol uplne presne.

no tak napr. GoGEN spadá pod značku ETA
zn. Toshiba vyraba Turecka firma Vestel no najnovsie spravy su, ze Toshiba predala TV diviziu Cinskemu Hisense.

Changhong: Medzi výrobcami plochých obrazoviek je Changhong svetovou trojkou, patrí do TOP 20 najcennejších čínskych značiek. Spoločnosť je 17 rokov po sebe jednotkou na čínskom trhu s televízormi, približne každá tretia čínska rodina vlastní televízor od Changhong.

Sencor: V súčasnosti značku zastupuje spoločnosť FAST ČR a zameriava sa predovšetkým na čiernu techniku v oblasti low-end. Spoločnosť nemá vlastné továrne a zhotovenie výrobkov si objednáva u svojich partnerov. Opravy zaisťuje centrála spoločnosti FAST v Říčanoch pri Prahe.
djpiecka1
Junior

Odeslat příspěvekod trent 22. 11. 2017 09:43

GoGEN a ETA zase patří firmě HP tronic(kasa.cz a síť euronics) ze Zlína. A GoGEN bude podobný segment trhu, jako je výše zmiňovaný Sencor.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 11. 2017 09:59

kokbulik píše:Jo já vím ale jsou to moc obecné rady... možná... někdy... to mi nepomůže...

To su prave velmi konkretne rady. Co je na tom obecne? Ako tu uz zaznelo, clovek ktory si kupi nejaky Changhong, kvoli co najnizsej cene, urcite nebude riesit nejake porovnania s niecim inym, ci s niecim lepsim. Taky clovek kvalitu neriesi, len uziva vyrobok. A preto ti ani taka rada takeho majitela nic neda pokial ti to neporovna s nicim inym. Na rovnakej urovni su aj "recenzie" v eshopoch a nakupnych portaloch typu heureka. Ludia tam hodnotia len zakupeny vyrobok, ale pokial nemas referenciu, vela ti to o tom TV nepovie.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 22. 11. 2017 10:14

Některé ty značky taky mohou brát své modely od různých výrobců, se pak těžko spolehnout na nějaké obecně platné charakteristiky.
My jsme třeba vzali babičce Sencor SLE 40F57TCS, který se od modelů ve stejné řadě odlišuje i porty, takže možná i modely ze stejné řady můžou být v reálu úplně jiné TV (teda ne že by velcí výrobci nedávali různé panely do různých úhlopříček jedné řady). Ze strany hlavní uživatelky panuje spokojenost, nicméně mi barvy přijdou vybluté na úplně všech módech, i ten Dynamický je jak uměle automaticky saturovat obraz bez barev.
Pak nám doma visí ještě starší Gogen vyrobený Vestelem, který má pravda otřesnou černou a celkově to samozřejmě není kdovíco, ale nad oním Sencorem vede.
Nicméně si stejně moc nemyslím, že by ti moje poznatky k velice k něčemu byly, potřeboval bys složky na konkrétní modely.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djpiecka1 22. 11. 2017 10:34

je tazko naozaj najst aj neaku odbornejsiu recenziu na tieto znacky, vacsinou su to len recenzie od uzivatelov ktory si tu danu znacku zakupia v zmysle za male peniaze som kupil dobry vyrobok a nic viac. vo vseobecnosti nevidim velmi velky potencial kupovat takuto zancku nakolko uz aj znackove tv ako Samsung alebo Sony sa daju kupit za pomerne uspokojivu sumu. Ale tak ako napisal kvok, aj tieto znacky maju svojich kupcov ako napr. starsi ludia kde fakt neriesia saturaciu farieb, smart funkcie, podanie ciernej, truemotion a ine somariny. Proste zapnu a sleduju.
djpiecka1
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 22. 11. 2017 18:11

kokbulik ať se to líbí, nebo ne, Samsung je masovka, která má vychytaných řadu věcí, které řada uživatelů chce mít v TV, či následně zjistí, že by je tam chtěla. Ne vždy je Tebou zmiňovaná konkurence obdobně „vychytaná“. Některé televizory jsou kupříkladu cíleny spíše na jiný trh, čemuž odpovídá i nabídka aplikací. A co si budeme povídat - každá věc má svoji cenu. Co je o dost levnější, asi bude mít něčeho méně. Pokud Ti to nevadí - OK, jdi do toho.

Některé telky třeba mají celkem dost funkcí, ale nedá se u nich pořádně nastavit obraz, který je navíc z výroby hodně špatný. Co s tím? Nic. Když nemáš hejblátka, nezmůžeš, jako uživatel nic.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kokbulik 23. 11. 2017 14:28

Na Toshibu jsem se byl včera podívat měla mizerné pozorovací uhly takže nejspíš VA a taky horši barvy než Samsung vedle nevím jestli by to šlo nějak doladit... No ale měli poslední kus a bral to tam nějaký par přede mou :D
Jinak díky za rady samozřejmě od samsungu očekávám nějaký stupeň kvality ale v dnešní době jde kvalita dolu i u zvučných značek.... :(
Ještě jsem narazil na Thomson 55UC7606 je v akci za 12534 což je na 55" slušná cena má android tak si dovedu představit jak to asi muže vypadat. Jen nevím jestli je zrovna android to pravé do televize jak to bude s podporou u téhle značky a jestli to bude i za 5 let svižný použitelný system... Ale chtělo by to vidět v akci...
kokbulik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod trent 23. 11. 2017 17:06

Neporovnávej android TV s klasickým androidem. Systému, jako takového, se myslím, dnes už není třeba nikterak obávat. Jak je to ale podporou, ukáže čas. A přiznám se, že jsem ani nevěděl, že výrobce thomsona nasadil android TV. A jak říkáš, chtělo by to vidět. Na videích vypadá celkem svižně, ale stejně záleží, jak to má výrobce odladěný. Já si na něj stěžovat nemohu, naopak zástupy nespokojených uživatelů, byly z tábora Philipsu.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrxyz 23. 11. 2017 17:13

Toshibu 48L3663DG jsem byl dnes taky okouknout a obrazově nic moc, horší než vedle stojící Sencor a to jsem se snažil obraz u Toshiby nastavit, ale pořádně to nešlo. Za mě aktuálně vede Samsung UE50MU6192 za 14 tis.
petrxyz
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků